Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Моментално на МРТ Карпош Соколи-Мзт финале во Борис Трајковски едвај 300 гледачи а на терен од 10 играчи 9 странци само Бојан Трајковски наш.
Како да имаме после репрезентација бе другари????? :(:confused:o_O
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Моментално на МРТ Карпош Соколи-Мзт финале во Борис Трајковски едвај 300 гледачи а на терен од 10 играчи 9 странци само Бојан Трајковски наш.
Како да имаме после репрезентација бе другари????? :(:confused:o_O
Пеце работи за доброто на Македонската кошарка, не се секирај ти...исто и штрковите и гавраните :icon_mrgr:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Ако сакаме два претставника од Македонија во АБА догодина, подобра варијанта е Соколи да бидат шампиони.Бидејќи МЗТ е еден од основачите по автоматизам ќе добие вајлд карта, додека ако МЗТ стане шампион, вајлд картата може да отиде кај некој друг наместо кај Соколите.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Познатиот новинар David Pick јавува дека Jordan Theodore од Банвит добил македонски пасош, имаше и претходно гласини за ова. Ако е вистина, е одлична вест. Супер плејмејкер, машина, две години со ред е мислам MVP во ФИБА лигата. Момаков е боље и од МекКејлеб, кој го гледал знае. Штета што Македонските кошаркари ни се на ова ниво во ова време.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Познатиот новинар David Pick јавува дека Jordan Theodore од Банвит добил македонски пасош, имаше и претходно гласини за ова. Ако е вистина, е одлична вест. Супер плејмејкер, машина, две години со ред е мислам MVP во ФИБА лигата. Момаков е боље и од МекКејлеб, кој го гледал знае. Штета што Македонските кошаркари ни се на ова ниво во ова време.
Nishto cudno so ogled na to sho vo Banvit trener e Sasho Filipovski (Slovenec valjda so Makedonski koreni) a asistent Boban Mitev.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Nishto cudno so ogled na to sho vo Banvit trener e Sasho Filipovski (Slovenec valjda so Makedonski koreni) a asistent Boban Mitev.
Да да, знам за тоа, само не ми се веруваше кога излегоа гласини првиот пат дека се бира меѓу него и Ларкин. Одличен плеј и играч е Теодор, само реков штета што ни е сега на најмизерно ниво кошарката.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Да да, знам за тоа, само не ми се веруваше кога излегоа гласини првиот пат дека се бира меѓу него и Ларкин. Одличен плеј и играч е Теодор, само реков штета што ни е сега на најмизерно ниво кошарката.
Okej ako go zemat samo sho velish so koj ke igra ? Posho 2-3 god ne pratam kosarkarska reprezentacija, osven Vojdan i Bojan Trajkovski koj se dobri za vo reprezentacija, imame shansi da sklopime solidna repka?
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Од сите 12,само Костоски и Дамјан ја пеат химната на РМ.:facepalm:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.444
Кога ќе го видам овој Ѓуровски на 4ка, ми идат нагони на повраќање. А па со овој Меќич со кошаркарска интелегенција колку просечна температура на Сибир каде? Фаул на шут за три му праи. Бубе Младеновски го форсираат секаде а типот го молеа да тренира додека беше у Работнички, сакаше да се откажува.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Сега само што пуштив, на ништо не личиме, кој кога сака си шутира тројки од никакви позиции, ништо ново. Теодор не го гледам, игра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom