Кошаркарска репрезентација на Македонија

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953

Секој што прати кошарка треба да го одгледа клипов. Објаснето све. Поим за тренер. Ма да, нас ни Обрадовиќ, ни Фил Џексон не ни помагаат...
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367

Секој што прати кошарка треба да го одгледа клипов. Објаснето све. Поим за тренер. Ма да, нас ни Обрадовиќ, ни Фил Џексон не ни помагаат...
Алал да ти е за клипов, мислам дека го иам пратено негде погоре или пак у некоја друга тема за кошарка...Прво човеков ми е идол, второ клипов го иам глеано над 5-6 пати до крај и трето клипов го дожививувам доста емотивно иако не сум србоман и не се палам на срби а најмалце на нивна репрезентација, али говоров ме такнуе тотално ради самата тежина и искреност со која докторов ја кажува...Иначе баш си замислував наш тренер да изелезе вака на прес и да "испоплука" по играчи или федерација ке лежи затвор најверојатно.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Алал да ти е за клипов, мислам дека го иам пратено негде погоре или пак у некоја друга тема за кошарка...Прво човеков ми е идол, второ клипов го иам глеано над 5-6 пати до крај и трето клипов го дожививувам доста емотивно иако не сум србоман и не се палам на срби а најмалце на нивна репрезентација, али говоров ме такнуе тотално ради самата тежина и искреност со која докторов ја кажува...Иначе баш си замислував наш тренер да изелезе вака на прес и да "испоплука" по играчи или федерација ке лежи затвор најверојатно.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Igracite se najmalku krivi. Iako nekoj od niv se drva Ovoj ciklus bevme desetkuvani od samata federacija plus i los izbor za stranec i nesrekja so povreda na vojdan. Nasiot Sega bivs trener e Hochstapler koj na krajno amaterski način ja vrsese funkcijata e samo krunata ovie raboti. Pero e u pravo koga go ukrivuva Pece. Mkf ili kfm odkoga e pece tamo se raskaraa so site mozno igraci donesuvajki nam srami rezultati vo site mladinski Kategorii kako i Sega Seniorskata reprezentacija.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983

Секој што прати кошарка треба да го одгледа клипов. Објаснето све. Поим за тренер. Ма да, нас ни Обрадовиќ, ни Фил Џексон не ни помагаат...
„Бога ми“, со играчите што Обрадовиќ ги има на располагање цела кариера... кој не би ги постигнал тие успеси. (Сем првата титула со Партизан, иако и тука имаше „марки“).
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
„Бога ми“, со играчите што Обрадовиќ ги има на располагање цела кариера... кој не би ги постигнал тие успеси. (Сем првата титула со Партизан, иако и тука имаше „марки“).
Со овој пост ги оспоруваш успесите на Жељко?


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
„Бога ми“, со играчите што Обрадовиќ ги има на располагање цела кариера... кој не би ги постигнал тие успеси. (Сем првата титула со Партизан, иако и тука имаше „марки“).
Со овој пост ги оспоруваш успесите на Жељко?


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Со овој пост ги оспоруваш успесите на Жељко?
Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Успесите се постоечки, но секогаш ги имаше најдобрите играчи од Европа + САД во тимот. Ги нема секој тие „услови“. Беше селектор на Србија (или СЦГ, не знам точно) со просечни играчи.. и ништо не направи. Што не значи дека е слаб тренер, стручњак.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Успесите се постоечки, но секогаш ги имаше најдобрите играчи од Европа + САД во тимот. Ги нема секој тие „услови“. Беше селектор на Србија (или СЦГ, не знам точно) со просечни играчи.. и ништо не направи. Што не значи дека е слаб тренер, стручњак.
Па слушни го интервјуто....Слушни малце и други тренери и играчи што зборат за него

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па слушни го интервјуто....Слушни малце и други тренери и играчи што зборат за него

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Обрадовиќ е врвен кошаркарски стручњак, да не бидам разбран погрешно.
 
G

Goldie

Гостин
Овој ѓуптинот Ромео Тревис како катастрофа играше за репрезентацијата а сега растура за Стразбург,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom