Костими за капење низ историја, со фотографија

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од bijons, 8 август 2018.

 1. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  ...да се присетиме како се менувале машките и женските костими за капење низ векови и години, со постирање на фотографии, ако се знае местото и годината на модниот тренд да ги спомнеме! :)

  [​IMG]
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG]

  .... женски костим за капење во 1890 година!
  --- Споено дупло мислење, 8 август 2018 ---
  [​IMG]

  Костими за капење, женските се уште едноделни костими, а машките со постегнато тело веќе посмело со дводелен костим за капење! 1920 год
   
  Последно уредено: 8 август 2018
 3. Gandradelic

  Gandradelic Banderash

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.218
  Допаѓања:
  722
  Језиво скроз.
   
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG]

  1939 година, машки и женски костими за капење на америчките плажи!
   
 5. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.565
  Допаѓања:
  881
  off-topic:
  [​IMG]
   
  На Триптико му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG]

  ...амерички плажи 1920 година, скоро 20 цм скратување на костимите за капење и покажување повеќе „бело месо“ бутче, на сонце :D
   
 7. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG]

  Костим за капење во Англија 1900 год!
   
 8. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG][​IMG]

  ...костими за капење од 1930 година!
   
 9. :oftopik:

  Ко за на свадба - матура сега што се облекуваат :D
   
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  [​IMG]
  ...машки пливачки тим во купачи од 1930 год!
   
 11. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.116
  Допаѓања:
  3.198
  Купачите на пливачките на Англија 1912 год, Олимписки победнички на 4 x 100 метри слободен стил во Стокхолм Шведска

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 4 декември 2018

Сподели преку: