Косово оди на Светско првенство!?

Член од
3 септември 2010
Мислења
112
Поени од реакции
26
a srbite ko srbi, ke padnat na provokacija i ke se razulavat po tribini..i ete pred svetskata javnost, pak se tie sto ne cinat..eee, kolku li mnogu ni treba da dostigneme na site do albanskata pamet..ova ozbilno, ne na zaebancija..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Би сакал во нашиот прв квалификациски циклус за СП да бидеме во група со Србија.Тоа би ги намалило тензиите.Целта на фудбалот е да ги спојува луѓето и државите.Голема желба на луѓето од ФСК е да играме пријателски натпревар со вашите Орли-вели Вокри.
Се прашувам само колку мртви ќе паднат во и надвор од трибина :raz:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Aми Сан Марино !? :pos:
Тука се негде,Сан Марино,Андора:):).I овие такви ќе бидат изгледа..:toe:

--- надополнето ---

eee, na site im se mili parite, bez razlika dali se od niva ili droga i belo robje.. :)
Секоја добра пара е мила и драга:pos2:

--- надополнето ---

И уште да се падниме со овие во група и да завршат пред нас, и тогаш дефинитивно ќе го прогласам Македонскиот фудбал за мртов.
Може да се паднеме со овие али може и да го каснеме..Коа можеше Андора да ни земе бод зошто Косово да неможе?
 
Н

'Никола'

Гостин
Може да се паднеме со овие али може и да го каснеме..Коа можеше Андора да ни земе бод зошто Косово да неможе?
Па баш истото и јас го кажувам. Ко што го кркавме од Андора и од овие да го искркаме, не знам дали ќе има поголем срам. Но ај, не е за тоа темата.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Се прашувам само колку мртви ќе паднат во и надвор од трибина :raz:
И што ако паднат друже?Косово е веќе држава така да србите џабе се бунат,им го земаа и нема тука што да се збори..

--- надополнето ---

Па баш истото и јас го кажувам. Ко што го кркавме од Андора и од овие да го искркаме, не знам дали ќе има поголем срам. Но ај, не е за тоа темата.
У право си друже има тема за мак репрезентација :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И што ако паднат друже?Косово е веќе држава така да србите џабе се бунат,им го земаа и нема тука што да се збори..

Да не ја тераме у таа насока темава,друго мислев.
Ме заболе мене кој што им земал на србите или чие е Косово.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Нека идат де....и така имаат поквалитетни фудбалери од нашите. Нема што да им љубомориме :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ќе се соберат од маало бе,што има везе. Важно маката на сврбите ќе им ја гледаме. :tv:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
gleam ovde mnogu muabeti za Reprezentacijata na Kosov no vie stvarno ne znete kakvi igraci ke igrat za kosovo :

1.Valon Behrami (West Ham)
2.Xherdan Shaqiri (Basel) 3.Lorik Cana (Gallatasaray)
4.Atdhe Nuihu (Rapid Wien)
5.Besart Berisha (Armenia Biefeld)
6.Perparim Hetemaj (Brescia)
7.Samir Ujkani (Novara)
8.Mergim Mavraj (Bochum)
9.Faton Toski (bochum)
10.Debatik Curri (Gencebirlig)
11.Shkodran Metaj (Groningen)
12.Shefki Kuqi (Derby County)
13.Valdet Rama (Hannover)
14.Ronald Gercaliu (Ingolstadt)

Za ovoj tim Albanija,Makedonija i Crna Gora moze samo da sonuva !!!
 
B

Beck's

Гостин
od kaj pa vie znaete...znaci tocno e deka ne se propusta Svajcarskata reprezentacija za ona na Kosovo,no nikogas ne veli nikogas.Koj znae mozda site ke igraat za Kosovo,mozda ne.Ke vidime
 
Н

'Никола'

Гостин
od kaj pa vie znaete...znaci tocno e deka ne se propusta Svajcarskata reprezentacija za ona na Kosovo,no nikogas ne veli nikogas.Koj znae mozda site ke igraat za Kosovo,mozda ne.Ke vidime
Колку што јас сум информиран, чим играч заигра професионално за некоја држава, не може после да менува репрезентации ко тимови.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
od kaj pa vie znaete...znaci tocno e deka ne se propusta Svajcarskata reprezentacija za ona na Kosovo,no nikogas ne veli nikogas.Koj znae mozda site ke igraat za Kosovo,mozda ne.Ke vidime

Доколку некој одигра професионален натпревар за некоја репрезентација нема право на настап за друга. Затоа и Балотели не сакаше да игра за Гана затоа што после нема да може да игра за Италија.

Инаку не мислете дека ќе се слаби како Андора и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom