Коронавирус (COVID-19)

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Малце офтопик, Алтернатив извини, бриши ако треба, не можам да ја најдам објавата, ама вчера како лек за плодност помина тегла со некоја смеса внатре и обичен стики ноут со пенкало на него ЗА ПЛОДНОСТ! a луѓево се чудат се празнел Рамстор :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Летај до маркетот по залихи, даски на прозорите и вратите и ако си среќен ќе го преживееш ова.
И замисли иронија купиш цел шлепер залихи, се спремаш, копаш ров, стааш бодликава ограда околу куќа и оп за 2 дена те гази некој шо поминал на црвено. :(
Куров мој бизнис, ова е одраз на глупоќа по мене. Демек вака ќе превенирале ширење на зарази. Со седење дома... :D
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Треба паметно и трезвено да се размислува во моментот. Јас решив утре да купам литар безоловен, што е сигурно сигурно си е. Замисли регулаторна ги качи пак цените. Треба да се има за секој случај еден литар и кибрит, ако продолжи ова да се шири бар да се спасиме со време. :angel:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
Пред 5 минути слета сопругата од Братислава,вика воена состојба на аеродромов наш,панцири,пушки,маски
Автоматски споено мислење:

Јас и викам нема гајле,министерот ни кажа дека сме побезбедни од Белгија и Аустрија
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
не е сезонскиот грип посмртоносен. Коронавирусот има за сега десет пати поголема смртност од сезонскиот грип и многу почесто предизвикува компликации.

не е армагедон ама не е ни туку така да се остави. Посебно ако многу луѓе се заразат, здравствениот систем нема да може да одговори и смртноста може да ескалира понатаму.
Да, короната има поголема стапка на смртност но до моментов, поголем број на жртви има земено сезонскиот грип, што најверојатно нема да остане така. Како и да е мене лично ми личи на целно пумпана работа, целава оваа медиумска фама.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба паметно и трезвено да се размислува во моментот. Јас решив утре да купам литар безоловен, што е сигурно сигурно си е. Замисли регулаторна ги качи пак цените. Треба да се има за секој случај еден литар и кибрит, ако продолжи ова да се шири бар да се спасиме со време. :angel:
Па за секој проблем во МКД дизелот поскапува.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
Оној увозник за Мерк што е за Македонија денес си порача lexus џип на струја за некојси скромни 100.000€,не е бил така лош Корона вирусов :D
Автоматски споено мислење:

Бај д веј шо бидна со 100.000 вакцини за свински грип шо ги купија за џабе на времето да не знае некој?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Имаше некој оставено линк со подолго четиво некоја страна поназад, кое е најлогичното нешто што го прочитав досега за вирусов.
Секако дека не може да се контаминира, не зашто луѓето леле шетале низ држави, туку зашто има луѓе без никакви симптоми, или пак ептен минимални кои го имаат вирусот. Истиве нема да се јават на доктор од причина што немале потреба, а никој сигурно нема да седи дома.
Сума сумарум, колку се полесни симптомите толку е потешок било кој вирус да се контаминира. Затоа, прифатете си го тоа дека можно е да фатите. Пандемија уште не е прогласена, ако продолжи да се шири сигурно ќе биде.
Мене ми е сулуда идејата да се затворат граници, да не работат школи, маркети да се празнат или да се плука зашто луѓето шетале.
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
52
Поени од реакции
134
Бај д веј шо бидна со 100.000 вакцини за свински грип шо ги купија за џабе на времето да не знае некој?
Zavrsija vo otpad. Im istece rokot za upotreba. Bitno biznisot se napravi togash, slicno ke bide i sega
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Веќе излечени од Ковид-19, повторно се заразени со вирусот. Би постирал и линк ама Ацид забрани линкови, освен Кајгана.
Не биди глуп, кога гледаш дека сите споделуваат линкови без проблем. Забранив линкови до фејк њуз сајтови како Точка.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Може некој да прецизира кој мерки се преземени за патниците во комбето во кое патувала жената која е позитивна ? Имам инсајдерско инфо , ама сакам да знам од официјални извори што се зборува... чисто да направам паралела :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom