Коронавирус (COVID-19)

Член од
4 август 2012
Мислења
48
Поени од реакции
58
Добро бе, митизни и избори ќе има, у теретана да носиме маска, ало пропалици едни ретардирани...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Е јеби га, ако го немаше оваквиот полициски час за Бајрам, некои (можда и ја) ќе викаа - Како така, за христијаните едно, за муслиманите друго?

А сега, викаме друго, викаме дека мерките треба да зависат од моменталната состојба, а не од некаков си религиски реципроцитет.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Предлага пишува значи уште не е одобрено, иначе банки и така нема да работат тие денови
Зборам општо не само за сега.

Ја предлагам да ми го јадат курот неспособните "експерти".
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Зборам општо не само за сега.

Ја предлагам да ми го јадат курот неспособните "експерти".
За тоа си во право +1 од мене
Ти не беше у Немачка како е таму ситуација, секогаш кога ке го прашам братучедми он е во Библинк ист менталитет како тебе вика што ги ебам не ме интересира :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.955
Абе кои се овие муабети што ги верглате,каков бајрам,какви семејни веселби?
Сега дека е топло возат по Партизанска со отворени врати оние Елма,Беса комбињана Кондова-Свиларе и кои се други таму,унатре по двојца на едно седиште се возат а маска е строго занрането да се носи :D најверојатно не ги пуштаат да влезат тие што имаат маска ставено :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Автоматски споено мислење:

Абе кои се овие муабети што ги верглате,каков бајрам,какви семејни веселби?
Сега дека е топло возат по Партизанска со отворени врати оние Елма,Беса комбињана Кондова-Свиларе и кои се други таму,унатре по двојца на седиште се возат а маска е строго занрането да се носи :D најверојатно не ги пуштаат да влезат тие што имаат маска ставено :pos:
може исламот тоа забранува
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Има нешто ново за викенд-карантин? Заради Тетово, Струга и Чаир ќе изгинеме сите.
А искрено ме плаши штом Филипче предлага обично го слушаат.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Како што имаше за Велигден нека има и за нив, нели така сакаа некои или сега не им одговара?


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Нема врска со нас и вас..од вторник планираат да ги пуштат кафаните а до вторник сабајле карантински викенд. Се е тотално хаотично.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
И јас сум против полициски час ама загрижените Мицковци најверојатно ќе коментираа како нас за Велегиден не држеле затворени а за Бајрам браќава не, впрочем веќе и имаше такви коментари од истиве што плачат сега пред 1 Недела, да не ве цитирам си знаете кој сте...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не знам, можеби е исправно ама или има олабавување на мерките или не. Имаат одлука да ги пуштат џамиите и сега им текна што тоа значи? Исто како да ги отвориле кафаните и воведат целосен каранти. Никако не ми е логично.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Нека се утепаат сместа сите до еден ако е вистина ова со полицискиот час за викенд, ти ебам тоа полициската држава шугава неспособна.
Од 19:00 до 05:00 е огромна глупост, а не пак три дена затвор.

Држи дистанца, носи маска во затворени простории (банка, супермаркет, аптека...) и не се групирај - крај, нема што повеќе да се тупи од ова.
Ti ke noses maska , distanca itn toa e u red ama drugi nisto nema da pocituvat
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И тие ќе седат дома како што седеа дома оние што за Велигден три дена беа собрани по викендици. ;)

Ама важно 1:1 да е и да нема коментари од типот нас затворени, за нив никакви мерки. Да не барам коментари поназад.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
И тие ќе седат дома како што седеа дома оние што за Велигден три дена беа собрани по викендици. ;)

Ама важно 1:1 да е и да нема коментари од типот нас затворени, за нив никакви мерки. Да не барам коментари поназад.
Ти им светепе на сите вака што беа собрани по викендици?
фемина не ти е рамна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom