Коронавирус (COVID-19)

Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Ви велам јас дека се тотално изгубени во ситуацијата и носат одлуки ради реда, колку да се речи дека работат нешто. Да му кажат на некој од понапредните земји какви одлуки носеле ден по ден ќе му се изнасмеј в лице. Многу играт за политички поени.

Инаку шо се случи во Франција по 1600 нови 2 дена. Помалкунтестират или?
Автоматски споено мислење:


Слабо донација има од мој ддв од граѓаните, чекат да присоберат уште некој денар.
Не не, оди на поарно во Франција деновиве, се намалува бројот на ризични случаи и се намалува бројот на хоспитализирани воопшто.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не не, оди на поарно во Франција деновиве, се намалува бројот на ризични случаи и се намалува бројот на хоспитализирани воопшто.
Како резултат на што? Што превзедоја?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не се и тие во карантин скоро месец дена ? Или јанглаш сум :unsure:
Не знам ама не вервам. Пред 3 недели почнаја со по 6-7 000 заболени на ден па заради то мислам дека немаја.
Или па можо грешам јас со бројките.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Не знам ама не вервам. Пред 3 недели почнаја со по 6-7 000 заболени на ден па заради то мислам дека немаја.
Или па можо грешам јас со бројките.
Чудно ми е и мене на секаде со бројките, инаку Франција мислам дека беше една од земјите кои најрано интервенираше со мерки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489



значи прво правиш апликација преку која им го враќаш ДДВто на граѓаните, а потоа тражиш од истиот поврат тие да се откажат?

зашто не се креира нов закон или нешто преку кои што Заев, Анѓушев, Камчев и осталата багра ќе бидат оданочени поради вирусов?
зашто не се избркаат паразитите од јавната администрација кои што немаат еден ден работано, а секој месец земаат плата?
зашто немаше забрана за јавни набавки (освен за одредени министерства) додека траеше вирусов?
Зошто во Македонија најважно е гласачкото тело, што не е јасно. Ако се смени таквиот начин на водење на држава, многу ќе треба да излезат од зоната на комфорот.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Како резултат на што? Што превзедоја?
Разумен карантин и контроли. Французите се многу слично племе на нашето кога станува збор за почитување на мерки ко овие така да полицијата си ја вршеше работата коректно.

Не се и тие во карантин скоро месец дена ? Или јанглаш сум :unsure:
Завршува на 11ти мај, т.е. се олабавува де, после 2 месеца во карантин.

Не знам ама не вервам. Пред 3 недели почнаја со по 6-7 000 заболени на ден па заради то мислам дека немаја.
Или па можо грешам јас со бројките.
Не само што имаше карантин ами и полициски час во одредени општини.

Чудно ми е и мене на секаде со бројките, инаку Франција мислам дека беше една од земјите кои најрано интервенираше со мерки.
Овде отидоа малку подолго со карантинот бидејќи државата има повеќе пари од Шпанија и Италија на пример за да го издржи тој терет. Има и многу мерки за помош, дури и ако си самовработен.

Инаку тоа што укакаа со фактот дека немаше маски од почеток и гел е вистински страм за држава како оваа.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Од друга страна има ликови што тврдат дека пиење литар варикина е 100% успешна терапија против вирусот, а делува и кај сите други болести, вклучувајќи ги и оние сексуално преносливите, како што се сидата, гонорејата, животот, сифилисот и сл.
Можно е Трамп да е најголемата трагедија што ги снашла САД. Како неверојатно голем и глуп републикански слон во мошне мала стаклена градина. Хилари барем ќе издадеше наредба болните да се застрелаат и за неколку дена проблемот ќе беше решен, а маките брзо скратени. Вака...
Добро, колку треба да е ретардиран човек за да му паднат врз глава вакви идеи? Колку треба да е глуп за да ги соопшти јавно, пред камери, во својство на претседател на држава?
Страшно е што некој и ќе го послуша. Одамна се продава едно магично минерално решение (mms) со кое некои мајки полека ги трујат своите аутистични деца, а кое сега е лек и за Covid-19. Имам слушнато дека госпожа Велков е голем фан на овој лековит производ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Можно е Трамп да е најголемата трагедија што ги снашла САД. Како неверојатно голем и глуп републикански слон во мошне мала стаклена градина. Хилари барем ќе издадеше наредба болните да се застрелаат и за неколку дена проблемот ќе беше решен, а маките брзо скратени. Вака...
Добро, колку треба да е ретардиран човек за да му паднат врз глава вакви идеи? Колку треба да е глуп за да ги соопшти јавно, пред камери, во својство на претседател на држава?
Страшно е што некој и ќе го послуша. Одамна се продава едно магично минерално решение (mms) со кое некои мајки полека ги трујат своите аутистични деца, а кое сега е лек и за Covid-19. Имам слушнато дека госпожа Велков е голем фан на овој лековит производ.
Тоа за Трамп со варикината беше саркастично изваден од контекст :D, нели @ВардарскиМКД ?
Исто како тогаш ко предложи да почнат да се фрлат нуклеарки во центарот на ураганите.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Можно е Трамп да е најголемата трагедија што ги снашла САД. Како неверојатно голем и глуп републикански слон во мошне мала стаклена градина. Хилари барем ќе издадеше наредба болните да се застрелаат и за неколку дена проблемот ќе беше решен, а маките брзо скратени. Вака...
Добро, колку треба да е ретардиран човек за да му паднат врз глава вакви идеи? Колку треба да е глуп за да ги соопшти јавно, пред камери, во својство на претседател на држава?
Страшно е што некој и ќе го послуша. Одамна се продава едно магично минерално решение (mms) со кое некои мајки полека ги трујат своите аутистични деца, а кое сега е лек и за Covid-19. Имам слушнато дека госпожа Велков е голем фан на овој лековит производ.
Едно не ми е јасно?Како е можно ваков лик како Трамп да створи толку голем капитал?По се изгледа многу сака да си игра курташак,не ми се верува да е до толку излуфтиран!?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.561
Поени од реакции
26.073
Едно не ми е јасно?Како е можно ваков лик како Трамп да створи толку голем капитал?По се изгледа многу сака да си игра курташак,не ми се верува да е до толку излуфтиран!?
"што на ум, то на друм" е човекот... Мислам дека е свесен дека траска зелени...
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Едно не ми е јасно?Како е можно ваков лик како Трамп да створи толку голем капитал?По се изгледа многу сака да си игра курташак,не ми се верува да е до толку излуфтиран!?
Арни се политичарите... Ние сме излуфтирани
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 126 оздравени пациенти.

Оздравените пациенти се од:
Скопје – 22, Штип -1, Струга – 19, Охрид – 1, Велес – 6, Гевгелија -3, Кавадарци – 1, Крива Паланка -1 и Куманово -72.


:jeeee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom