Коронавирус (COVID-19)

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Ajде наздравје уште една клиника во локдаун. Се кладам и овој е партиски инсталиран некој со кур ми е двор ми е менталитет
Инфо. Каде која?

Со ова темпо без болници, и персоналот што го имаме и без него ќе останеме... Упм
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Инфо. Каде која?

Со ова темпо без болници, и персоналот што го имаме и без него ќе останеме... Упм
Кардиологија. Уште вчера чув од пациент на кардиологија, испуштен дома заради корона меѓу докторите, ама не пишав овде ништо, дека не беше официјално :(
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Види го Стелт еј, единствен човек негативен на корона што истата му влијаела позитивно, му го подобри хуморот за 200%. :D
Во подфорум Фудбал ја гледате Mr. Hyde страната од мене, јбг. :icon_lol: :D

едит - Го најдов мислењево пребарувајќи „Стелт“ по темава. Знам, знам... :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
Дебар згаснува како жариште, проблем помалце ради ресурси, ама па од друга страна Скопје и Куманово продолжуваат, плус најава за жариште во Прилеп.
Дополнителен проблем е што здравствени работници се заразуваат, иако има смени и не е цела функција застаната.
Од 200+ случаи, моментално нула на респиратор, да се надеваме дека така и ќе остане.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Има објава на страната на министерот дека уште 55 респиратори се обезбедени. Би требало официјално да е, ваљда не се толку улави да се брукаат до тој степен.
Словенците имаат 562 заболени, но до вчера имаа тестирано околу 17.500 луѓе, така што нивната бројка на заболени е многу поверодостојна од нашата. Огромен проблем е што имаме катастрофално низок број на тестови.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Јако. Партискиве амеби го урнисаа здравствово. Еве што значи ко ќе се прими на работа и ќоро и сакато. Господ нека ни е на помош со овие.
Toa koro I sakato e staveno kako zrtveno jagne, nemaat nikakva zastita a rabotat dusicki.
Ne e vreme da se kritikuvaat lugeto koi se zrtvuvaat vo ova vreme, Dali bil doktor, sestra, bolnicar, policija ili ostanati koi se sekoj den na rabota.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јако. Партискиве амеби го урнисаа здравствово. Еве што значи ко ќе се прими на работа и ќоро и сакато. Господ нека ни е на помош со овие.
Треба да се остави простор и за условите во кои работат... Можеби не е од пациенти, можеби имал приватен контакт, можеби е од работа, можеби немале доволно маски, можеби не дезинфицирале доволно често поради зголем број на пациенти.
Заради една Цаца не го плукајте од одма целиот персонал тоа многу ме нервира.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Овие од Прилеп се фактички од семејството на првите заразени, утре резултати за останатите од Копаоник.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Доста серете со бројот на тестови ебаве, нели свативте дека ТЕСТОВИТЕ НЕ СЕ СО 100% ТОЧНОСТ. Само 1 Лажно негативен (случајот во Куманово) може да предизвика огромна штета. Тестовите се со некоја ~98% точност-не ме факајте за збор. Што значи ние може да имаме ~200 лажно негативни на 10,000 тестови. Тие ~200 заразени охрабрени од негативниот резултатот колку други би заразиле?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom