Коронавирус (COVID-19)

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.968
Поени од реакции
2.921
комшииве биле бетар од нас, повеќе страв да те фаќа од нив него од нашите.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.755
Поени од реакции
45.852

Да се паметни, да се изолираат, одма, сега, целосно.
Автоматски споено мислење:

комшииве биле бетар од нас, повеќе страв да те фаќа од нив него од нашите.
кои?
Само Албанија и Грција се полоши.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
777
Поени од реакции
1.295
Зборов ти е партали. Контагиозните кофаат а вулнерабилните рецептираат.
Контагиозно лице е лице кое е заразено и може да ја шири заразата.

Ја па си мислам луѓево имаат гугл, а оно :rolleyes:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.533
Поени од реакции
75.079
Останува да се молиме од утре/задутре натака да не испаднат многу нови случаеви од Наца, иако мала е веројатноста за тоа. Мислам дека ќе го обереме бостанот ради неа и ќе мора вонредна состојба да се прогласи од понеделник натака. Ете што може еден дегенерик да направи на цела држава, матер и ебам кретенска јас на неа.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
926
Поени од реакции
1.149
Епа ете се затвораат казината
Можи да се кажи дека со сите мерки дебело се касни. Италија и Шпанија жаришта во Европа, цели држави под блокада, тие дозволват авиони од Шпанија и автобуси од Италија да се претерват на големо во државата како ништо да не е. Границите промаја, тие се фаќат прво да затворат кафичи, кафани, теретани, а грците цели 2 недели си идат на шопинг и коцкање Битола, Гевгелија, Струмица како се да е нормално. Баш од тие шо слободно си влегваја во државата од Италија, Шпанија настана цел хаос. Некој не ебава салам во здрав мозок. Професионалност 0
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.468
Поени од реакции
4.941
Ако прашаш уште 50 пати во наредниот пола саат, веднаш ќе ја протераат од државата. И истовремено нема да примат никој од надвор да влезе.
Pisuvam za onie e sto VEKE se napaliva na Izjavata deka ete golem STAP Ohrridskiot Aerodrom e zatvoren ama preku Skopskiot moze slobodno da dojdat....drugite 49pati na tebe ti gi ostavam da ja razresis matematikava 49+1.
I nekoj tuka konstantno brise postovi kako mu kazat od gore od ...
 
Член од
26 декември 2019
Мислења
82
Поени од реакции
278
Pisuvam za onie e sto VEKE se napaliva na Izjavata deka ete golem STAP Ohrridskiot Aerodrom e zatvoren ama preku Skopskiot moze slobodno da dojdat....drugite 49pati na tebe ti gi ostavam da ja razresis matematikava 49+1.
Летовите се малце веќе , низ СК ќе има некаква контрола на пациенти.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
Ако прашаш уште 50 пати во наредниот пола саат, веднаш ќе ја протераат од државата. И истовремено нема да примат никој од надвор да влезе.
Викаш до квантитеот е ?:)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.841
Во однос на тоа што се повторува дека имало само 8 респираторни машини, тоа не е точно. Секоја хируршка сала во државава има респираторна машина, бидејќи без таква машина не може да функционира ниту една хируршка сала. Во Инфективно се само 8 во цела држава се над 200. Ќе се набавеле уште 100, биле порачани 50 а ќе се порачаат уште 50.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
Во Буграиja се 41 болни од коронавирус, а во светската здравна организациja пи шува 7.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.706
Поени од реакции
2.784
Ако немате видено како изгледа во Италија... пациенти сместени во магацини, покриени со алуминиумски фолии, медицински лица во војнички шатори
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
Во однос на тоа што се повторува дека имало само 8 респираторни машини, тоа не е точно. Секоја хируршка сала во држава има респираторна машина, бидејќи без таква машина не може да функционира ниту една хируршка сала. Во Инфективно се само 8 во цела држава се над 200. Ќе се набавеле уште 100, биле порачани 50 а ќе се порачаат уште 50.
Плус добро е што Кина се опоравува ако притреба ќе нарачуваме од таму. Тешко од ЕУ ќе биде ако се преслика состојбата од Италија низ цела ЕУ.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
926
Поени од реакции
1.149
Само од Табановце до сега влегле над 4000 луѓе од Италија. 2-3 автобуси само за Дебар биле последните дена. Секој понатамошен коментар е излишен :cenzura:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.805
Поени од реакции
6.868
Некој имаше прашано зошто баш аеродромот во Охрид а не Скопје, од моја гледна точка е затоа што жариштето кај нас е во Дебар, Дебар е многу поблиску до Охрид и најверојатно многу патници кои доаѓаат од Италија слетуваат таму, си имат извештаи тие, исто така и многу Албанци кои биле Италија од Струга слетуваат таму па најверојатно засега затоа го затвараат само тој, се додека не ескалирала работата.
 
На врв Bottom