Коронавирус (COVID-19)

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.573
Поени од реакции
17.762
Кризна состојба има само во тие земји со над четири цифрена бројка на заразеност, не можи ние со 10 души официјално заразени вондредна состојба да прогласиме, макар ако ме прашуваш мене уште сега затворам све ама не е така лесно
Конкретно Бугарија е сеуште со двоцифрена бројка па прогласи вонредна состојба
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.044
Поени од реакции
10.793
Да се надоврзам Душан млекарот го знаете сите, исто така знаете дека 24/7 пишува за скандали на одредени политичари, ок сето тоа ама човекот добива информации од рекла казала во инбокс и пиши шо ќе му пласираат.
Пред некој ден јавно ја наклевети некоја докторка Дијана дека била позитивна на корона и дека нејзиното семејство е во карантин,па мораа нејзини членови пд фамилијата да се правдаат дека не се точни информациите и дека карантинот е од безбедносни причини, овој пак упорно му вика,не позитивна е,знам од сигурни извори.
Значи ова е погоден момент да олабајме од социјалните мрежи
Автоматски споено мислење:

Конкретно Бугарија е сеуште со двоцифрена бројка па прогласи вонредна состојба
Кај има вондредна состојба во Бугарија, мои пријатели синоќа се вратија од таму и ништо не спомнаа
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.786
Поени од реакции
1.242
ќе има вондердни вести сеа на Телма така уз поминување прочитав. Има некои нови информации за заболени или слично?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.728
Поени од реакции
19.154
Еве во Кина има преку 50.000 оздравени. Ваљда досега ќе им текнеше на светскиве стручњаци...
... давање на крв од пациент кој го победил коронавирус Covid 19 т.е. „convalescent plasma“ е едно од вонредно спроведување, потенцијален третман на пациенти според вонредни состојби на СЗО, која мора да се даде во вистинско време што го сопира вирусот, давајќи му помош на нападнатиот имуолошки систем на пациентот кој е во многу лоша состојба витално да се поврати, додека се активира неговиот имунолошки систем! штом состојбата на пациентот е многу лоша, виталниот орган за дишење е нападнат и негова состојба е во животно загрозувачки момент, треба да се спроведе овој третман, оти друга шанса нема пациентот, нема ни лек ниту време да се поврати неговиот имунолошки систем и тоа фатално ќе заврши...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.466
Поени од реакции
2.620
Нови 6 заболени, 5 од Дебар...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.573
Поени од реакции
17.762
Член од
20 април 2014
Мислења
5.158
Поени од реакции
5.802
...тој едниот излечен, ако навистина е излечен т.е. ја има антителата која успеала да го уништи потврдениот коронавирус и во повторно тестирање е негативен тестот- ЗЛАТО ВРЕДИ!
... од таа особа треба да се зема крв и да се одели плазмата која би требало да се даде на жената што во моментот е во тешка здравствена ситуација на респираторен апарат, дали некому тоа му текна дека е е можно да се внесе антитела во организмот кој не може да се справи со коронавирус и прашање на време кога ќе биде фатално?
У тај случај јас доброволно се пријавувам да ми инјектираат корона дикер у вена. Е само после прележување Златото нема да го давам џабе. :neetaka: Богами ќе си го викнам адвокато тогај да ми направе фино лепо законски договор за секоја капка злато која евентуално би ја дал.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.039
Поени од реакции
7.139
6 нови заболени.
ЕДНА НОВОЗАБОЛЕНА со покачена температура патувала од барселона со авион. Имала ракавици и маска...
цццц
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.090
Поени од реакции
6.429
ќе има вондердни вести сеа на Телма така уз поминување прочитав. Има некои нови информации за заболени или слично?
Официјално сега имаме 18 заболени, без родбина и комшилук. Толку фатив
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.654
Поени од реакции
64.241
Брееееј, ги покосија Дебрани :/ Од 18 заболени, 13-14 се од Дебар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom