Коронавирус (COVID-19)

Член од
15 април 2019
Мислења
830
Поени од реакции
1.233
Kazete mi sto da praam znaci kaslam suvo kornam silno i toa vekje 3ga nedela. Znaci apcinja tecnosti vitamini sto se ne probav. I mislam deka beter silno kaslam. Sto da praam? Se testirav nekolku pati negativen testot mi beshe. Inace jas mislam deka nastinav za nova godina ama da me drzi tri nedeli i beter suvo grloto i kaslanje. Sovet?
Автоматски споено мислење:

Има некој искуство со осип и чешање по цело тело? Позитивен тест пред 7 дена, цело време имам чешање по тело, особено рацете, стомакот и нозете. Досеа беше само црвенило ама вечерва на стомакот ми се појави и осип.
Edna koleska pd rabota posle prelezan kovid isfrli alergija izgleda od apcinja i na racete imashe mnogu golemi crcenila i ja cesaa. Ne znam tocno sto pieshe za niv i znam deka plus i kosata i pagjashe isto od kovid.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.397
Поени од реакции
29.247
Kazete mi sto da praam znaci kaslam suvo kornam silno i toa vekje 3ga nedela. Znaci apcinja tecnosti vitamini sto se ne probav. I mislam deka beter silno kaslam. Sto da praam? Se testirav nekolku pati negativen testot mi beshe. Inace jas mislam deka nastinav za nova godina ama da me drzi tri nedeli i beter suvo grloto i kaslanje. Sovet?
Наутро - секс + доручек
Напладне - секс + ручек
Навечер - секс + вечера

Пред спиење гаргара и ќе прекашлаш

ОН:
трк на доктор:pipi:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.156
Поени од реакции
21.777
Има некој искуство со осип и чешање по цело тело? Позитивен тест пред 7 дена, цело време имам чешање по тело, особено рацете, стомакот и нозете. Досеа беше само црвенило ама вечерва на стомакот ми се појави и осип.
...може нешто ти пречи што пиеш како терапија?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.502
Поени од реакции
11.125
...може нешто ти пречи што пиеш како терапија?
Витаминска терапија и панцеф заради наодот на плуќа. Досеа сум немала алергиска реакција на антибиотик.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.156
Поени од реакции
21.777
Kazete mi sto da praam znaci kaslam suvo kornam silno i toa vekje 3ga nedela. Znaci apcinja tecnosti vitamini sto se ne probav. I mislam deka beter silno kaslam. Sto da praam? Se testirav nekolku pati negativen testot mi beshe. Inace jas mislam deka nastinav za nova godina ama da me drzi tri nedeli i beter suvo grloto i kaslanje. Sovet?
...ако се пие сируп кој делува и како експекторанс (искашлување) а често се препорачува општо против кашлица а нема што да се искашлува (шлаем) можно да тоа тера на кашлица,
Витаминска терапија и панцеф заради наодот на плуќа. Досеа сум немала алергиска реакција на антибиотик.
... секогаш има прв пат, а може и оптоварена јетра да даде таква реакција!
...како и да е треба да се прекине со антибиотик cefipime (pancef) штом дава кожни несакани реакции, конкретно црвенило и осип кај тебе, која доза ја земаш 400 мг наеднаш ли?
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.409
Поени од реакции
13.618
Kazete mi sto da praam znaci kaslam suvo kornam silno i toa vekje 3ga nedela. Znaci apcinja tecnosti vitamini sto se ne probav. I mislam deka beter silno kaslam. Sto da praam? Se testirav nekolku pati negativen testot mi beshe. Inace jas mislam deka nastinav za nova godina ama da me drzi tri nedeli i beter suvo grloto i kaslanje. Sovet?
Мене ме утепа кашлање и црвено/воспалено грло. Прва работа почесто луфтирање и по можност влажнење на воздухот дома, второ доктор да види дали да се препишат антибиотици... Новиов сој потешко се открива со брзите тестови дома, посебно ако брзо и плитко го земаш бризот (или нешто друго не правиш како што треба, погледај видеа). Помага ако земеш бриз и од грло (окулу крајниците, погледај видеа на нет).
 
Член од
15 април 2019
Мислења
830
Поени од реакции
1.233
Abe pijam i pancef 400 pri kraj sum i sto uste ne gjabe niso ne mi pomaga i tecnosti i se :(
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.237
Поени од реакции
6.471
Kazete mi sto da praam znaci kaslam suvo kornam silno i toa vekje 3ga nedela. Znaci apcinja tecnosti vitamini sto se ne probav. I mislam deka beter silno kaslam. Sto da praam? Se testirav nekolku pati negativen testot mi beshe. Inace jas mislam deka nastinav za nova godina ama da me drzi tri nedeli i beter suvo grloto i kaslanje. Sovet?
Автоматски споено мислење:


Edna koleska pd rabota posle prelezan kovid isfrli alergija izgleda od apcinja i na racete imashe mnogu golemi crcenila i ja cesaa. Ne znam tocno sto pieshe za niv i znam deka plus i kosata i pagjashe isto od kovid.
Red Dzon da te bakne ke ti pomine
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.502
Поени од реакции
11.125
...што направи?
Не ми стигнало нотификација за цитирањето.
Во консултација со доктор ќе го прекинам антибиотикот, најверојатно е од него.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.409
Поени од реакции
13.618

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.266
Поени од реакции
9.978
Има некој искуство со осип и чешање по цело тело? Позитивен тест пред 7 дена, цело време имам чешање по тело, особено рацете, стомакот и нозете. Досеа беше само црвенило ама вечерва на стомакот ми се појави и осип.
Лани во јануари ми се појави, по цело тело, бев како лепросан. Отидов на дерматолог, кардиолог и ебена квантна медицина.
Терапија со биофлавоноиди и витамини, а од храна само зеленчук, риба и чаеви. Се друго исфрлив, по препорака секако. Збрлавев месец дена ама се исчистив ко солза.
Со лесно нека е и да ти помине што побрзо, ама секако посети доктор.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.409
Поени од реакции
13.618
TOKYO, Jan 31 (Reuters) - Japanese trading and pharmaceuticals company Kowa Co Ltd (7807.T) on Monday said that anti-parasite drug ivermectin showed an "antiviral effect" against Omicron and other coronavirus variants in joint non-clinical research.
The company, which has been working with Tokyo's Kitasato University on testing the drug as a potential treatment for COVID-19, did not provide further details.
Автоматски споено мислење:

...и ебена квантна медицина.
Хаха очаен си бил... Чиста превара е тоа „квантна медицина“, истражи малку ќе видиш и сам.
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.266
Поени од реакции
9.978
Хаха очаен си бил... Чиста превара е тоа „квантна медицина“, истражи малку ќе видиш и сам.
Очаен не очаен, лесно е од страна да џавкаш. И не беше квантна медицина пардон, една друга лудача со чудни инструменти која ми ја препорачаа повеќе блиски. Нејсе, битно помина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.409
Поени од реакции
13.618
Се извинувам на сите за офтопиков, само да разграничиме што е медицина и наука а што е преварантство и лажење/проневера на наивни луѓе.


Нејсе, битно помина.
Добро е што поминало, ама сигурно не поминало благодарение на лудачата со чудните инструменти.


...не беше квантна медицина пардон, една друга лудача со чудни инструменти која ми ја препорачаа повеќе блиски.
Токму подвлеченото го опишува тоа „квантно лечење“. :LOL:

Пребарај малку на интернет... Најдобро што би можал да кажам е дека тврдењата на практичарите не се докажливи со научен метод. Ама фак ит, ќе кажам искрено:
Чиста превара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom