Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Od edna strana imas provereni vakcini
- не е точно!
- не е точно!
- не е точно!
kovidot so dolgorocni posledici
-точно!
delumno seuste se enigma
-не е точно!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
не можеш од фолијаши да не очекуваш малициозност, тие две работи не идат заедно.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
- не е точно!

- не е точно!

- не е точно!

-точно!

-не е точно!
Задумај се малце колегите се оградуваат од тебе.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.381
Ич не ти е на место коментарот.
Вакциниран или не, 30 години бил, нема потреба за такви малицинозни коментари.
Da ti kazam pravo me interesirase, nz so e malciozno u toa. Kaj site pomladi se naglasuva ova, ne sum edini radoznal.
Koga vekje sme kaj malciozni komentari, zaso e naglaseno deka e doktor? Dali nie ne-doktorite nekako sme krivi so se desilo ova?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.381
А кај е нагласено дека е доктор?
Баш не е, и тоа наведува да мислам дека бил болничар.
inb4 не е важно.
Komentarot bese u stil, ete, vie vikavte, vie go ubivte. Kako i da e moeto prasanje use stoi, dal bil vakciniran. Mozhe nekoj 30 godisen nevakciniran so se osekja ko supermen kje se bocne posle toa :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.915
Море денеска студии, УПМ. Ова во склад со Докториве со голем Д, што разговараме.

Peer reviewed студија која прави споредба на пост ковид со пост вакцинација симптоми, кај 1 милион луѓе.

НЕ МОЖАТ ДА НАЈДАТ РАЗЛИКА меѓу симптомите кај луѓето болни од ковид и вакцинираните. Што е сосема нормално, спајк протеинот е спајк протеин.

Disentangling post-vaccination symptoms from early COVID-19

 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187
Денес битката со ова срање ја загуби мој познаник, здравствен работник, човек во рани 30ти...пак да викате "доктори убијци"
Бог да го прости, жива му фамилија.

Што сакаше да укажеш со напишаното не ми е јасно, но
1. Кај бил да се лекува? Ваљда кај докторите кои ги нарекуваа убијци...
2. Не мора никој да ги нарекува, статистиката нели во нејзе се колнете, вика, урла дека смртноста во болниците е 43%
3. 99% бил вакциниран. Ако бил, тогаш Псај, Акесо и Тенеке ќе излезат во право дека постојат штетни последици од вакцините. Ако не бил, рамноземјаш бил, а за нив, одвај чекаат некој да скине конци, па да речат: епа не се вакцинирал.

@bijons не знам што се грижиш за Игорче, јасно е дека кутриот не знае кај тера, толку му делеле. Мене повеќе ме загрижуваше што го лајкаат членови кои имаат знаења и медицинско искуство. Не ми беше јасно како е можно тие членови, со такви постови да се согласуваат,:toe: ама откако го прочитав напишаново од членов, веќе ми е појасно:

Не е фотошоп, ова е скриншот од видео кое циркулираше по фејсбук.:P Иначе и ова експерт над експертите не ти држи многу вода. Додека бев студент на медицински во Скопје имав уникатна привилегија асистенти да ми бидат синови и ќерки на некој од династиите на факултетот(меѓу кои и Филипче и неговата сопруга).И можам со сигурност да ти тврдам дека најголемиот дел не се ништо подобри од останатиот кадар кој е вработен на истите клиники, некои случаи дури и полоши(неодговорни, некултурни, а пред се катастрофални дијагностичари). Што е голема трагедија, ако сметаш на фактот дека уште од прва година на факултет се определени за некоја специјалност и не се замараат со други испити((не учат и не се појавуваат). Така е уште од создавањето на факултетот во бившата држава.
Во конкретниот случај, министерот во заминување е роден со сребрена лажичка во уста. Студирање без многу замарање(види Илија Филипче), уште веднаш по студирањето испратен на обуки во УСА(пред неврохирурзи со 30 години искуство) и промовиран како пионер на некои техники во МК на 33,34 годишна возраст. За ова говори и фактот дека на операции на кои сме присуствувале како негови студенти, не постоеше операција на која што не повикува на консултација други лекари - Чапаровски и Рендевски, а дури на една операција и Чапаровски комплетно ја превзеде откако министерот по два часа обиди не успеа во својата цел. Експерт над експертите во МК можеби, но никако надвор. Во однос на сопругата на Филипче, ми беше асистентка по предмет Психологија и од едно 24 вежби кои таа требаше да ги одржи за еден семестар, се појави само три пати, по половина час. Другите вежби ги одржуваа другите асистенти. Жената исто така се појавува на работа кога ќе и текне, малтене е на платен список на државата. Иако не би навлегувал во тој проблем, бидејќи по понашањето и поведението и се познава дека иако психијатар и самата има тешки ментални проблеми, се зборува дека е на тешки антидепресиви.
:cuc::cuc::cuc::cuc: Среќа, успех и здравје да те пратат, а и што подолго памет да те држи.

Тенеке да се пријави во ковид центарот како доброволец. Без маска и заштита и да прави нешто корисно. Па после да ни каже од прва рака, како што.
Јас се понудив. Дај 2.500 долари и што треба ќе работам во ковид центарот без маска и заштита.

Јас се оградувам од тебе ако си лекар.

Бетер од тенеке си.
Ти штом напиша дека се согласуваш со Игорче, кој патем од напишаното јасно е дека е труп, сам себе убијал.

Веќе кога се пишуваат комедии на темава, да пробам и ја:
1638989333640.png

1638989647022.png

1638989665095.png
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Komentarot bese u stil, ete, vie vikavte, vie go ubivte. Kako i da e moeto prasanje use stoi, dal bil vakciniran. Mozhe nekoj 30 godisen nevakciniran so se osekja ko supermen kje se bocne posle toa :)
Се сложувам

1638991258307.png
Тргни го бре ова понастрана од мене, ало, иш
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Најјаки и најпаметни се членовите кои со мемиња сакаат да го валидираат тоа што пишале. Не само еден нека бидат 5-6.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom