Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
не сум знаел, знае некој како сепак имаме толку болни ако леков функционира како во јапонија?
... ако се јавиш инкогнито кај експерти кои се занимаваат со проблематиката со коронавирус прво нешто што ќе ти го препорачат, ако на иста особа се јавуваш за мислење како обичен пацинет добиваш поинаков совет!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
... сега највероватно ќе се направи скрининг на пациентите на секој матичен колку и кои се вакцинирани, а кои не се, со што крајниот број на вакцинирани на крајот на месецот на секој матичен ќе биде награден финасиски за негова усилба да се вакцинираат неговите пациенти, така да не ме чуди и на форумов ако има некои членови кои се матични лекари, „вежбаат“ највероватно за новата финасиска подршка од владата, за секој НОВ вакциниран пациент ќе си добијат паричен износ! :facepalm:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962
Море колку се увиѓајни овие од СЗО не само што ја скокнале ξ т.е. Xi или Кси, туку ја скокнале и ν т.е. Nu или Ни по наше :D

Nu можело да асоцира на New, а мислам во некој јазици Nu има исто значење.

Xi е разбирливо, оти можат да му секнат парите, па да останат само со парите од Бил Гејтс.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
Море колку се увиѓајни овие од СЗО не само што ја скокнале ξ т.е. Xi или Кси, туку ја скокнале и ν т.е. Nu или Ни по наше :D

Nu можело да асоцира на New, а мислам во некој јазици Nu има исто значење.

Xi е разбирливо, оти можат да му секнат парите, па да останат само со парите од Бил Гејтс.
...какво „НУ“ остај ги америте, неписмени....Ми , Ни, Омикрон!
ти замерувам само кога пишуваш не назначуваш „антиковид“ вакцинација и „антиковид“ вакцини, а пишуваш само „вакцинација“ и „вакцини“, што веднаш погрешно се изаразуваш и погрешно ќе те разберат!
„антиковид“ сертификат е политичка работа, а нема врска со медицината, затоа и тоа треба да се назначи антиковид сертификат за примени антиковид вакцини, а веќе размислувам да пишувам со израз „вештачко минимално заразување“ со сегмент или целосен коронавирус, наместо „антиковид вакцина“,

нова појава: здрави луѓе кои не прележале К19, примиле втора доза антиковид вакцина појавиле симптоми исто како да се заразиле со коронавирус, со позитивен тест, а не излегле од дома за да би биле некаде инфицирани, денес повеќе вакви случаеви и кај помлади и кај постари, а никој не ги укажува тие појави, ниту секундарни несакани ефекти со појава на црвен осип по кожата и оштетување на бубрези со губење на протеини преку урина!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Има и ,,поинакви,, размислувања за новата мутација на вирусот. нели сите вируси мутираат така што стануваат повирулентни ама помалку опасни, т.е. со самаото мутирање, треба вируспт да станува помалку смртоносен, и со помалку ефекти врз заразениот.
Вака се пишуваше на почетокот на пандемијата.....еве сега и некои лекари така пишуваат

 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
... сега највероватно ќе се направи скрининг на пациентите на секој матичен колку и кои се вакцинирани, а кои не се, со што крајниот број на вакцинирани на крајот на месецот на секој матичен ќе биде награден финасиски за негова усилба да се вакцинираат неговите пациенти, така да не ме чуди и на форумов ако има некои членови кои се матични лекари, „вежбаат“ највероватно за новата финасиска подршка од владата, за секој НОВ вакциниран пациент ќе си добијат паричен износ! :facepalm:
како овие матични би принудиле или придобиле повеќе пациенти да им се вакцинираат?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.858
Поени од реакции
7.253
...какво „НУ“ остај ги америте, неписмени....Ми , Ни, Омикрон!
ти замерувам само кога пишуваш не назначуваш „антиковид“ вакцинација и „антиковид“ вакцини, а пишуваш само „вакцинација“ и „вакцини“, што веднаш погрешно се изаразуваш и погрешно ќе те разберат!
„антиковид“ сертификат е политичка работа, а нема врска со медицината, затоа и тоа треба да се назначи антиковид сертификат за примени антиковид вакцини, а веќе размислувам да пишувам со израз „вештачко минимално заразување“ со сегмент или целосен коронавирус, наместо „антиковид вакцина“,

нова појава: здрави луѓе кои не прележале К19, примиле втора доза антиковид вакцина појавиле симптоми исто како да се заразиле со коронавирус, со позитивен тест, а не излегле од дома за да би биле некаде инфицирани, денес повеќе вакви случаеви и кај помлади и кај постари, а никој не ги укажува тие појави, ниту секундарни несакани ефекти со појава на црвен осип по кожата и оштетување на бубрези со губење на протеини преку урина!
Ти се бунеше врска пишување / изговарање на грчките букви. Јас врска немам, но овој види што пишува:
1638048235250.png


@Ron Burgundy дај те молам пушти од таа твојата вода, два пати, може да е фејк ова:
1638048338595.png
1638048370909.png
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
Ти се бунеше врска пишување / изговарање на грчките букви. Јас врска немам, но овој види што пишува:
Прегледај го приврзокот 314746
@Ron Burgundy дај те молам пушти од таа твојата вода, два пати, може да е фејк ова:
Прегледај го приврзокот 314747
Прегледај го приврзокот 314748
...ај сеа се бунев, укажав на неправилно читање на грчки букви, кога се учи јазик се почнува од азбука,
1638051243057.png
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.662
... сега највероватно ќе се направи скрининг на пациентите на секој матичен колку и кои се вакцинирани, а кои не се, со што крајниот број на вакцинирани на крајот на месецот на секој матичен ќе биде награден финасиски за негова усилба да се вакцинираат неговите пациенти, така да не ме чуди и на форумов ако има некои членови кои се матични лекари, „вежбаат“ највероватно за новата финасиска подршка од владата, за секој НОВ вакциниран пациент ќе си добијат паричен износ! :facepalm:
Вака бар полесно ќе се договориме со матичните да средат да се фрли вакцината во шоља и да не заведат како вакцинирани :P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
Вака бар полесно ќе се договориме со матичните да средат да се фрли вакцината во шоља и да не заведат како вакцинирани :P
:neetaka: аааа не така, ..матичниот САМО ќе те убеди, а ќе се вакцинираш со антиковид вакцина на друго место, во одреден вакцинален пункт!
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Се некако ко пишман да сум оти се вакцинирав, некое претчуство ми кажува како да сум се заебал страшно... кловнови еј во австрија, играат копитата на Life is life, белата ариевска раса.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.647
како овие матични би принудиле или придобиле повеќе пациенти да им се вакцинираат?
...исто онака како те убедува да се пие дупло дозиран антибиотик без антибиограм за вирусна инфекција и куп суплементи во максимални дози во име на побрзо оздравување!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Вакцина плус инфекција и мирна бачка. Све друго е daredevil, и идење на варијанта без вакцина и бустање периодично до недоглед. Да не зборам за моронштината што кркаше сумамедови и ивертмекинови превентивно со кафето од сабајле.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
...исто онака како те убедува да се пие дупло дозиран антибиотик без антибиограм за вирусна инфекција и куп суплементи во максимални дози во име на побрзо оздравување!
Има нешто во тоа. Матичен (ако да кажеме веќе нејќам да се вакцинирам) едниствено би ме убедил ако ми ускрати право на медицински услуги ако не ја примам вакцината. Со што застанува на линија со оној докторот Петличковски, што е да збориме право, тотално нехумано, нечовечки и против секоја нивна заклетва па и секоја логика на вакцинацијата со овие вакцини. Но, сега го ѕирнав законот за заштита на пациенти. Во одредени случаи за жал може и тоа да ни се случи само да сме на чисто, во тој случај ќе си имаат работа со адвокати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom