Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.633
Поени од реакции
38.809
Тебе ти кажав, капацитетот ти е тој, најубаво следи што ќе ти властите. Тенка ти е линијата и ако ја пречекориш може со слаџана велков да завршиш.
кој ти е твојот капацитет? вакциниран си уште фолија носиш. Срам си за нас вакцинираните.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Retki slucaevi. Virusot ke ni ostane zasekogas no ke stane neopasen posto ke izgradime osnoven imunitet i ke se soocuvame redovno. Ke go setime kako nastinka.
зет ми три пати го фати хахахахаха, сестра ми два пати. Во мк знам 5-6 луќе што по два пати го фатија.
Него мутацииуте како се создаваат?
Автоматски споено мислење:

... ГМО се, не ги јади! :P
јас лично си ги одгледувам, за среќа
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
зет ми три пати го фати хахахахаха, сестра ми два пати. Во мк знам 5-6 луќе што по два пати го фатија.
Него мутацииуте како се создаваат?
Автоматски споено мислење:


јас лично си ги одгледувам, за среќа
Epa se desava tuku kako pominaa? A mutaciite se desavaat pri dupliranje vo teloto toa se slucajni greski pri toj proces.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
кој ти е твојот капацитет? вакциниран си уште фолија носиш. Срам си за нас вакцинираните.
Те молам пишувај почесто, ради вакви мислења те заследив.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
И давам вчера линк од студија на докторицана бијонс за моноклонални тела и вика не разбирам преведи ми.
... ја не ти реков да преведиш буквално, ти реков да кажеш со твои зборови тоа што постираш, да прочитаме твоето пишано мислење, а не си прочитал наслов, без да го прочиташ целиот текст!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Epa se desava tuku kako pominaa? A mutaciite se desavaat pri dupliranje vo teloto toa se slucajni greski pri toj proces.
како тоа се дуплираат? што значи тоа, не сфаќам, не се заебавам

има веќе зборено како поминаа: сестра ми не пуши и ретко пие, се храни здраво и е цел живот спортист, многу лошо помина. Мажот и идем
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Меѓутоа има грешка. Не е земено во предвид тоа туку се групирани сите заедно и е добиена таа бројка 3 во 100к. Тоа пробувам да ти објаснам, дека Лансет со сите тие луѓе што ја анализирале и филтирале сепак објавува бројка која у најблага форма е ублажување или класична лага. Тука немало потреба ништо да се побива, туку самата методологија им е утната.

А инаку поразлични, поточни студии се веќе објавени, на исто така реномирани места.
Cisto se somnevam deka ne e zemeno vo predvid... megjutoa, istrazuvav pak, eve ti drugi studii, vo koi kako sto procitav, ne vidov nikade da bidat spomenati miokarditi. Slobodno postiraj, bi sakala istite da gi procitam.

Juli 2021
Avgust 2021
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
како тоа се дуплираат? што значи тоа, не сфаќам, не се заебавам

има веќе зборено како поминаа: сестра ми не пуши и ретко пие, се храни здраво и е цел живот спортист, многу лошо помина. Мажот и идем
Virusot vo teloto se siri. Gi napagja kletkite i se reproducira. Tuka moze da dojde de greski i da nastane mutacija. Inace toa e losoto na virusot, moze i zdravi i pravi da kutne i zatoa e dobro vakcinacija, da ne se soocuvame nezastiteni so virusot oti ne mojme vecno da go izbegneme.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Virusot vo teloto se siri. Gi napagja kletkite i se reproducira. Tuka moze da dojde de greski i da nastane mutacija. Inace toa e losoto na virusot, moze i zdravi i pravi da kutne i zatoa e dobro vakcinacija, da ne se soocuvame nezastiteni so virusot oti ne mojme vecno da go izbegneme.
не можам да ве следам више кој е за кој против хахаха ќе земев да се објаснувам со тебе

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
никаде не се задолжителни вакцините. Ти одлучуваш да не се вакцинираш и да не можеш да правиш одредени работи :)
Да беше задолжителна ќе имаше казни


ако сакаш да продолжиш да живееш како до сега, теастирај се секој ден и никој ништо нема да ти каже, нели
Ako ova ti ima nekakva logika togas ti cupce si skarana so logikata, operisana si od logika i imas primeno 4 dozi na vakcini protiv logika, i toa se naednas za da bidat sigurni deka ke nemas ni L od logika.
Ova tvoeto e logicki isto kolku sto bi bilo logicki nekoj da ti reci, da tebe nikoj ne te tera da se ebas so sefot, tvoe pravo, ama ako sakas da ja zadrzis rabotata togas jbg kleknuvaj zad biro.
E sega ako ova ti ima logika deka nema kazni, ne e zadolzitelno no ako sakas da prodolzis so normalniot zivot isto kako i prethodno, da si odis na rabota kaj sto si odis samo sto treba toa sto treba i deka imas pravo na izbor togas da, i ona tvoeto objasnuvanje okolu vakcinata e zacuduvacki logicno. Ili sepak ne e :sneaky:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.633
Поени од реакции
38.809
некако приметувам антиваксериве го користат зборот логика, а они се тотално скарани со логиката. Они све емотивно разбираат него логички. Промашена работа скроз.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
Види го колку е глуп, не знае да сумира ни една реченица а камо ли да објасни поента, битно напишал логика 100 пати...
Pameten, koga nekoj narekuvas glup licno e navreda i ke baram da se sankcionira takvoto ponasanje kako nedolicno i navredlivo.
Ne samo sto ke baram tuku i ke insistiram da bides soodvetno sankcioniran pa sledniot pat pak izigravaj pameten.
@коцка ocekuvam da reagiras soodvetno na toa sto prethodno sama go izjavi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom