Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
... руки или раце, нема врска, визуелниот дел на постот- слика има ефект покрај текстот, ги одмара очите од предолг текст тоа како пауза за очи се смета, дополнително некој ако не може да го апсорбира целосно пишаниот текст можеби има дислекција, а изнесена фотографија која не е без веза поставена туку со цел и соодветна, затоа што ми треба побајаги време да ја најдам го анулира тој недостаток на текстот и ја освежува самата содржина на постот!
... моите фотки секогаш се со вкус избрани,кропирано непотребното, намалени пропорционално поставени и вертикално и хоризонтално за разлика од вие што постирате што наум то на друм фотка со цела димензија од горе до доле на мониторот, е сега зависта го прави своето, а инатот е уште поголем да се признае уметност и убавина на некој што убаво постира, можИ ти пречи, опција клик игнор и решаваш проблем! ;)
За жалење
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Фајзер ...

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
This doctor trained at the Mayo Clinic and runs the largest independent testing laboratory in Idaho.


 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
english kyodonews.net
:gjavol:
:D


Kyodo covers Japan and the rest of the world from Japanese and Asian viewpoints. more. History. Inaugurated in 1945 as a nonprofit organization to cover news both at home and abroad, Kyodo has now become the most reliable, integrated news agency in Japan and one of the most influential news agencies in Asia.


Воедно ако не ти е доволна една од најголемите новински агенции од Јапонија и Азија, еве уште линкови:

 
Последно уредено:

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Маму им ебам фашистичка.....СМРТ ФАШИЗМУ, СЛОБОДА НАРОДУ!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.310
Пишав за настинувањето во оваа тема затоа што, барем за мене е за одбележување.

Поврзано е со короната. Полициски часови, карантини, маски, онлајн настава ... и 18 месеци без настинка, без вирус.

Сега две недели настава и одма настинка или вирус кој како сака нека го класифицира. А не дека не играше цело лето надвор и сладолед и ладна вода.

Училиштата ќе донесат некое старо(ново) нормално. Какво ќе биде ќе видиме.
Mojs da zamislis sto ke se desi koga eden naskolo ili vgradinka ke ja donese koronata. I posle doma. Nov bran vo najava. Da ne bide ne vi kazavme na vreme.
Автоматски споено мислење:

This doctor trained at the Mayo Clinic and runs the largest independent testing laboratory in Idaho.


Uste eden antivakser koi saka da izgradi ime so somnitelni i pogresni izjavi: https://www.businessinsider.com/idaho-ryan-cole-public-health-board-anti-vaccine-2021-9
 
Последно уредено:

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Mojs da zamislis sto ke se desi koga eden naskolo ili vgradinka ke ja donese koronata. I posle doma. Nov bran vo najava. Da ne bide ne vi kazavme na vreme.
Чоек, зошто уште пишуваш како да сме на почеток на коронава и дека ако дете се зарази во градинка/школо дека ќе ја пренесе дома??? Повеќе од 70% од населението веќе има прележано или е вакцинирано, ништо посебно нема да се случи ако позитивно дете се врати дома кај родители што се вакцинирани, а особено прележани затоа што има веројатност дека тогаш и детето да било заразено од самите родители и ништо да не му било.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.310
Сезонски грип кој воопшто не ги тангира децата ама сега и 6 месечни бебиња - мора вакцина

Skepticen sum i mislam nema potreba masovno vakciniranje bebinja ako pogledneme na rizicite. Ali ima mal del od deca koi se rizicni i od toj aspekt e dobro da ima vakcina. Podobro nego da nema. Izborot i potrebata sekako se individualni.
Автоматски споено мислење:

Чоек, зошто уште пишуваш како да сме на почеток на коронава и дека ако дете се зарази во градинка/школо дека ќе ја пренесе дома??? Повеќе од 70% од населението веќе има прележано или е вакцинирано, ништо посебно нема да се случи ако позитивно дете се врати дома кај родители што се вакцинирани, а особено прележани затоа што има веројатност дека тогаш и детето било заразено од самите родители и ништо да не му било.
Znacitelen broj deca i roditeli nemaat imunitet ni od vakcina ni kako prelezano. Ke pravime muabet za nekoe vreme.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
Mojs da zamislis sto ke se desi koga eden naskolo ili vgradinka ke ja donese koronata. I posle doma. Nov bran vo najava. Da ne bide ne vi kazavme na vreme.
Игор, зарем мислиш дека короната ја нема во градинките и во училиштата?
Сите шмркаат, кашлаат, но никој не се тестира одма..и ќе помине.
Мои познати колеги беа на семинар, тука во Мк, сите вакцинирани, јас не бев оти немам вакцина а тест немам намера да правам, плус ова вакцинираниве излегоа дека многу брзо го шират вирусот...и ко да знаев...ете ги сите се вратија позитивни, сите повторно заразени, сите со болки во грло, не им е од пеење и играње.....што мислиш ти, дека сите правеа тест? Не, тројца направија и се беше јасно, другите си шетаат низ градот и моловите бидејки само носот им тече и нмеаат температура.....и кој е поопасен, јас невакцинираната или они заразени во моментот но способни за шетање и работење..нека шират зараза....Короната не се фака во училница, надвор душо, надвор, каде што се трча, скока, вика, разговара.....
фала што не обавестуваш на време.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Znacitelen broj deca i roditeli nemaat imunitet ni od vakcina ni kako prelezano. Ke pravime muabet za nekoe vreme.
Децата во ниеден момент не беа главен фокус на пандемијава затоа што ни малку не се погодени, а оние родители што не прележале одамна имаат достапни вакцини - што чекаат уште?

И да, ќе правиме муабет кога ќе почнат деца да се разболуваат од други болести како последица на корона затоа што цел оној фокус на маски, дистанци, дезинфекции и те како му штети на организмот за правење имунитет. А тогаш ќе биде ДАЛЕКУ ПОЛОШО од сега...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.085
Сезонски грип кој воопшто не ги тангира децата ама сега и 6 месечни бебиња - мора вакцина

Black rock, Vanguard и нивните ортаци мора да прават профити од стотици млрд долари од вакцини. Можда ќе почнат и животните да ги вакцинираат од ковид.
Инаку истите тие биле и најголеми инвеститори во јагленот (мајка на илјада болести) а поседуваат над 80% од САД медиумите.
Ама се се тоа рамноземјашки теории :)

Sent from my 4047X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom