Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
По трети пат на темава :

Дали си сигурен дека не се викаш Сашко Зотевски викан Зоте??

Те молам .Размисли пред да одговориш. Веќе 2 пати одговори негативно.

Провери во лична карта , ама прво напиј се апче заш без него гледаш и слушаш работи што непостојат. Постои опасност без терапијата да не си го препознаеш името во лична карта и да живееш во делузија дека не си тој за кого се сомневаме, a всушност си.

Ако случајно кога ќе ја отвориш личната карта и на неа пишува Сашко Зотевски - Зоте. Брат , гаси форум , гаси компјутер и трчај да бараш стручна помош.

Поздрав и со лесно
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Толку се бореа за имунизација што во средината на август, минатата година, не ја прифатија руската вакцина. :)
Зар сметаш Рон е до толку, да се боцне со Руска вакцина, после се што нацистите претрпеле од Русите....
Ај послушај го чичко Geert Vanden Bossche најголемиот ваксер на светот и еден од најголемите изумители на многу вакцини што изјавува за вакцините како Фајзер,Модерна кои користат МРНА технологија:
Ако видеово не е сечено-лепено, Рон мисли му ја :pos:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
Зар сметаш Рон е до толку, да се боцне со Руска вакцина, после се што нацистите претрпеле од Русите....


Ако видеово не е сечено-лепено, Рон мисли му ја :pos:
Немојте со руски вакцини, потому что ја бы не хотел получать непровереннују вакцину. :pos:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Зар сметаш Рон е до толку, да се боцне со Руска вакцина, после се што нацистите претрпеле од Русите....


Ако видеово не е сечено-лепено, Рон мисли му ја :pos:
Видеото е реално бидејки овој канадски сајт преку соопштение го демантира белгиецот за таа негова изјава:https://www.mcgill.ca/oss/article/covid-19-critical-thinking-pseudoscience/doomsday-prophecy-dr-geert-vanden-bossche
Автоматски споено мислење:

Еве го целото видео од белгиецот:
Изјавата за антителата е на 24:40.
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Изгледа сепак има протокол за лекување и тоа пријатно сум изненаден. Изгледа проблем е што не се применува.

Прегледај го приврзокот 305219

Овај дел пријатно ме изненади. Нашите имаат табела за искуство со лековите, погледнете кој е со најголем БЕНЕФИТ.
Протоколот е препишан и може само да се лажеме дека се спроведува, поготово оној за хоспитализираните. Секојдневни иследувања, рана интезивна нега за оние што им треба поише од 4л кислород? Сите овие терапии? Лежење на стомак? Важи, нема проблем. Можеби кога има вкупно 5 хоспитализирани. Во реалноста, доктор (офтамолог) иде да те види еднаш у 3 дена, крв исто на 3 освен ако не те заборават, кислород ти даваат превентивно уште кога ќе те примат макар имал сатурација 100, одење во тоалет е строго забрането и ако недај боже не можеш да си смениш пелена те оставаат да скапеш и да накалемиш уште некоја бактерија. Вода ако немаш близок да ти донесе, ќе умреш од жед. На интезивна нега ти бараат место кога си пред умирање и те префрлаат исклучиво ако Филипче реагира и некој умре баш кога ти треба тебе. И кој преживее после ова све мора да слуша дека најчесто умираат пациенти зашто касно дошле во болница. Дап, секако.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
Ај послушај го чичко Geert Vanden Bossche најголемиот ваксер на светот и еден од најголемите изумители на многу вакцини што изјавува за вакцините како Фајзер,Модерна кои користат МРНА технологија:
Скептичен сум на видеа со наслов Must Watch.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Скептичен сум на видеа со наслов Must Watch.
И на ова ли си скептичен бидејки не пишува MUST WATCH и е целосно видео за разлика од претходното кое има исечоци од ова:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
По трети пат на темава :

Дали си сигурен дека не се викаш Сашко Зотевски викан Зоте??

Те молам .Размисли пред да одговориш. Веќе 2 пати одговори негативно.

Провери во лична карта , ама прво напиј се апче заш без него гледаш и слушаш работи што непостојат. Постои опасност без терапијата да не си го препознаеш името во лична карта и да живееш во делузија дека не си тој за кого се сомневаме, a всушност си.

Ако случајно кога ќе ја отвориш личната карта и на неа пишува Сашко Зотевски - Зоте. Брат , гаси форум , гаси компјутер и трчај да бараш стручна помош.

Поздрав и со лесно
Ligav забриши се малку имаш нешто бело на устата...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
И на ова ли си скептичен бидејки не пишува MUST WATCH и е целосно видео за разлика од претходното кое има исечоци од ова:
Овој ветеринарен доктор беше? Ок ај да го сослушаме.

Вика ескејп мутации ќе се стварат ради вакцините. Од една страна мутациите настанаа во невакцинирано население и од тогаш нема нови. Можеби ќе има, ама 2ипол милијарди вакцинирани луѓе има. Поред ветеринаров требаше да пукаме мутации. Туку мутациите се поради грешка во ширење и случајни. Не е тоа дека вирусот е многу паметен и виде вакциниран и реши да се мутира. Туку најголема опасност од мутации има ако се шири вирусот непречено. Има повеќе прилика да дојде до случајна мутација.

Иначе:
1630360743664.png
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
Овој ветеринарен доктор беше? Ок ај да го сослушаме.

Вика ескејп мутации ќе се стварат ради вакцините. Од една страна мутациите настанаа во невакцинирано население и од тогаш нема нови. Можеби ќе има, ама 2ипол милијарди вакцинирани луѓе има. Поред ветеринаров требаше да пукаме мутации. Туку мутациите се поради грешка во ширење и случајни. Не е тоа дека вирусот е многу паметен и виде вакциниран и реши да се мутира. Туку најголема опасност од мутации има ако се шири вирусот непречено. Има повеќе прилика да дојде до случајна мутација.

Иначе:
Прегледај го приврзокот 305282
Дај извор иначе не бива вака на жими мајка...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Овој ветеринарен доктор беше? Ок ај да го сослушаме.

Вика ескејп мутации ќе се стварат ради вакцините. Од една страна мутациите настанаа во невакцинирано население и од тогаш нема нови. Можеби ќе има, ама 2ипол милијарди вакцинирани луѓе има. Поред ветеринаров требаше да пукаме мутации. Туку мутациите се поради грешка во ширење и случајни. Не е тоа дека вирусот е многу паметен и виде вакциниран и реши да се мутира. Туку најголема опасност од мутации има ако се шири вирусот непречено. Има повеќе прилика да дојде до случајна мутација.

Иначе:
Прегледај го приврзокот 305282
Ако овој е ветеринар тогаш што мајка бара во фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс?:https://37b32f5a-6ed9-4d6d-b3e1-5ec648ad9ed9.filesusr.com/ugd/28d8fe_266039aeb27a4465988c37adec9cd1dc.pdf
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
Ај види ова:

Geert Vanden
Bossche (DVM, PhD)

Geert Vanden Bossche received his DVM from the University of Ghent, Belgium, and his PhD degree in Virology from the University of Hohenheim, Germany. He held adjunct faculty appointments at universities in Belgium and Germany. After his career in Academia, Geert joined several vaccine companies (GSK Biologicals, Novartis Vaccines, Solvay Biologicals) to serve various roles in vaccine R&D as well as in late vaccine development. Geert then moved on to join the Bill & Melinda Gates Foundation’s Global Health Discovery team in Seattle (USA) as Senior Program Officer; he then worked with the Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI) in Geneva as Senior Ebola Program Manager. At GAVI he tracked efforts to develop an Ebola vaccine. He also represented GAVI in fora with other partners, including WHO, to review progress on the fight against Ebola and to build plans for global pandemic preparedness. Back in 2015, Geert scrutinized and questioned the safety of the Ebola vaccine that was used in ring vaccination trials conducted by WHO in Guinea. His critical scientific analysis and report on the data published by WHO in the Lancet in 2015 was sent to all international health and regulatory authorities involved in the Ebola vaccination program. After working for GAVI, Geert joined the German Center for Infection Research in Cologne as Head of the Vaccine Development Office. He is at present primarily serving as a Biotech/ Vaccine consultant while also conducting his own research on Natural Killer cell-based vaccines.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom