Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Fill me in околу тоа кој беше Зоте ако не ти е мака, комплетно сум вон сите коронашки текови и во темава се инфилтрирав чисто како шпион и провокатор.
Зоте е многу повеќе од легитимен лик на тема ковид. Зоте е Кајгана, а и генерално ФБ легенда. Се надевам дека ќе не удостои со негово повторно присуство!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Па затоа ѓи прашувам проваксериве. Тие зборат за медицината и вакцините како господ да ѓи создал и ја штитат "науката" како синкир лебот им зависи од тоа, а притоа не гледаат дека парите го вртат светот. Сега што се смета за штетно, со малце повеќе парички и политика ќе стане лек и елексир за младоста, така функционира тоа. Дај му на доктор парички, ќе рече дека е и здраво органите да ти ѓи извади, и ќе те убеди дека не ти требале. Дај му на доктор пари , и за вакцините ќе зборат дека се амброзија.

Аутизмот бил до 1970 година со просек секој 1 на 10 000 луѓе.
Денес е 1 на секој 55 човек.
Не велам дека само вакцините имаат удел, туку кога се воведе ММР вакцината во 1970 драстично се зголеми бројот на аутизам. Дај му паричка на доктор-научник од оние што пишуваат книги, и ќе напише се што ќе му кажат, инаку книгата нема да му биде издадена, или ќе биде антиваксер во научниот круг.
Колку само доктори, што завршуваат на најдобрите колеџи и универзитети на Харвард, Принстон , Оксворд и Кембрич, и имаат по 30 години искуство во нивната професија и свои приватни болници и имаат излечено илјадници пациенти, не се осмелуваат да задирнат тема или да имаат спротивно мислење од тоа што ќе им кажат овие над нив. Зборам за овие од WHO i CDC . Во случајот дојде збор за вакцините. Инаку така е и за повеќе други лекови, терапии итн.
Mislam doktorite mozat dobro da ziveat i bez da ti gi vadat organite. Ne znam kakvi ti se ovie tezi. A toa so autizmot sam si se odkrivas. Tuku okolu parite: Doktorot sto objavil fejk studija za vakcini i autizam dobil 55.000 Funti od grupa/organizacija koja sakase da pokaze deka vakcinite predizvikuvaat autizam (https://briandeer.com/mmr/lancet-deer-1.htm). Ete tvoeto sve za pari samo obratno. Propaganda na steta na lugjeto. Ili mislis ovie Q grupaciive i nivnite lideri nemaat finansiski interes od sirenje propaganda? Arno ama so toa svesno im nastetuvaat na lugjeto.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.811
И капак на сето тоа, неколкумина членови од форумов што се вакцинираа,исто ни правеа нервоза на нас невакцинираните.
Тажно и неодговорно од нивна страна.
Сепак, имате морална подршка од нас другите. Се надевам дека нервозата која ви ја предизвикале тие невнимателни членови, не ви оставила траг на менталното здравје.
Автоматски споено мислење:

Зоте е многу повеќе од легитимен лик на тема ковид. Зоте е Кајгана, а и генерално ФБ легенда. Се надевам дека ќе не удостои со негово повторно присуство!
не мислиш дека Red Zurla е Зоте?
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Уште многу нелогични ми се работите околу високата смртност. Кај нас на 1000 заболени дневно по 20-30 починати. Види Израел со 10.000 заболени 20-30 починати. (некој ќе каже вакцинирани се, ама не е секаде така). Од друга страна веројатно кај нас има многу повеќе заболени но реално не се тестирани, плус здраството без соодветни протоколи. Пример во Април детето ми беше позитивно, за наш немаше тестови во моментот. Заразени со лекарства и се друго дома си прележавме и ние. Никаде официјално не преброени како позитивни.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.811
Заразени со лекарства и се друго дома си прележавме и ние. Никаде официјално не преброени како позитивни.
Во неколку фамилии, кои ги знам, а во кои сите прележаа, само по еден член им беше официјално вброен во позитивни. Другите членови - не.
Не знам ниту една фамилија во која сите заболеле и сите да се официјално пријавени.

Не треба да не чуди ова, бидејќи неколку светски истражувања ја вброија земјава во Топ10 и Топ5 земји кои пријавуваат лажни бројки.

Верувам дека заради пописов, изборите и школската година и сега штелуваат бројки. Обично, како што веќе имам приметено и спомнато, штелуваат како америчкине цени, да има психолошки ефект дека личи помалку. Затоа често имаме бројки од типот на 799, 1198, 499, 697 и сл.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Тажно и неодговорно од нивна страна.
Сепак, имате морална подршка од нас другите. Се надевам дека нервозата која ви ја предизвикале тие невнимателни членови, не ви оставила траг на менталното здравје.
Автоматски споено мислење:


не мислиш дека Red Zurla е Зоте?
Podobro vidi koj ostavil traga na tvoeto mentalno zdravje, koj te napunil so cinizam, namesto so ljubov i dali imas sansi da se izlecis od taa mnogu losa osobina.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Уште многу нелогични ми се работите околу високата смртност. Кај нас на 1000 заболени дневно по 20-30 починати. Види Израел со 10.000 заболени 20-30 починати. (некој ќе каже вакцинирани се, ама не е секаде така). Од друга страна веројатно кај нас има многу повеќе заболени но реално не се тестирани, плус здраството без соодветни протоколи. Пример во Април детето ми беше позитивно, за наш немаше тестови во моментот. Заразени со лекарства и се друго дома си прележавме и ние. Никаде официјално не преброени како позитивни.
Ima sigurno povekje netestirani a prelezani ama neka bidat duplo ili troduplo, sepak razlikata e mnogu golema prema Izrael za da se objasni samo so toa.
Автоматски споено мислење:

Во неколку фамилии, кои ги знам, а во кои сите прележаа, само по еден член им беше официјално вброен во позитивни. Другите членови - не.
Не знам ниту една фамилија во која сите заболеле и сите да се официјално пријавени.

Не треба да не чуди ова, бидејќи неколку светски истражувања ја вброија земјава во Топ10 и Топ5 земји кои пријавуваат лажни бројки.

Верувам дека заради пописов, изборите и школската година и сега штлуваат бројки. Обично, како што веќе имам приметено и спомнато, штелуваат како америчкине цени, да има психолошки ефект дека личи помалку. Затоа често имаме бројки од типот на 799, 1198, 499, 697 и сл.
Pred nekoe vreme posle zimskiot bran imase nekoja grafika so brojki i predpostavki, kolku pati pogolem e ili bese brojot na pozitivni prema oficijalnite brojki. Za Makedonija mislam pisuvase 2,5 pati povisoki se realnite brojki nego oficijalnite.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Mislam doktorite mozat dobro da ziveat i bez da ti gi vadat organite. Ne znam kakvi ti se ovie tezi. A toa so autizmot sam si se odkrivas. Tuku okolu parite: Doktorot sto objavil fejk studija za vakcini i autizam dobil 55.000 Funti od grupa/organizacija koja sakase da pokaze deka vakcinite predizvikuvaat autizam (https://briandeer.com/mmr/lancet-deer-1.htm). Ete tvoeto sve za pari samo obratno. Propaganda na steta na lugjeto. Ili mislis ovie Q grupaciive i nivnite lideri nemaat finansiski interes od sirenje propaganda? Arno ama so toa svesno im nastetuvaat na lugjeto.
Ете бате сега гледај кога излегоа гласини дека Фаучи давал пари во лабараторијата во Вухан, медиумите рипнаа и успеаа да го заташкаат случајот, и веќе не се збори за тоа. Никој веќе не збори ниту за мејловите на Хилари кај има докази за child trafficking etc. Апа камоли да слушнеш CNN, во иста реченица да ги стави Гејтс и Jeffry Epstein. Иако има еден куп докази за child rape and molesting на островите на Epstein. Дури и најголемите producers of comedy shows како john Oliver, trevor noah , jimmy kimmel etc преку ноќ станаа досадни и не интересни за гледање, а при тоа имаат еден куп за исмевање на заборавениот и когнитино заостанат Бајден. Инаку кога беше Трамп не можеа да сопрат и не го вадеа од уста, му ѓи пратеа сите движења. Сите епизоди им беа за Трам и само Трамп. А сега Бајден немат го спомнато цела сезона. Ете тоа се демократите и либералите.
Демократското лоби во Америка е многу поголемо од Републиканското. Голем дел од елитата, медиумите и глобалистите , тоа е еден цел establishment што сакаат ни ја наметнат трансродовата идеологија, И преку организациите на Сорос да го раселат народот за да настане мешање меѓу расите, да потоа исчезнат нациите - општеството на отворени граници. Или тако звани нов светски поредок , кај што треба да постои една влада и еден центар на моќ. Тие раселување од Сирија , Авганистан не се случајни бато. Овде политика има на големо ниво. Да не збориме многу политика во оваа тема, ама да збориме само за вакцини а без притоа да не дирнеме во политика на светско ниво е речиси невозможно.
Неможе да се збора за пандемијава и да се свати целава ситуација, доколку немаш прочитано некои книги за геополитика па да видиш кај се движи светот. Мислиш на елитата му е гајле ако умрат 5-10-20 милиони луѓе. Хахах тие толку утепаа во војните што сами си ги креираат, па ќе му биде жал за некоја стара баба или дедо на 90 години.
Да речеме дека овој научник земал пари од Q или други некои друштва , а како не сме сигурни дека истиве овие што ја шират целава паника не земале пари
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Ете бате сега гледај кога излегоа гласини дека Фаучи давал пари во лабараторијата во Вухан, медиумите рипнаа и успеаа да го заташкаат случајот, и веќе не се збори за тоа. Никој веќе не збори ниту за мејловите на Хилари кај има докази за child trafficking etc. Апа камоли да слушнеш CNN, во иста реченица да ги стави Гејтс и Jeffry Epstein. Иако има еден куп докази за child rape and molesting на островите на Epstein. Дури и најголемите producers of comedy shows како john Oliver, trevor noah , jimmy kimmel etc преку ноќ станаа досадни и не интересни за гледање, а при тоа имаат еден куп за исмевање на заборавениот и когнитино заостанат Бајден. Инаку кога беше Трамп не можеа да сопрат и не го вадеа од уста, му ѓи пратеа сите движења. Сите епизоди им беа за Трам и само Трамп. А сега Бајден немат го спомнато цела сезона. Ете тоа се демократите и либералите.
Демократското лоби во Америка е многу поголемо од Републиканското. Голем дел од елитата, медиумите и глобалистите , тоа е еден цел establishment што сакаат ни ја наметнат трансродовата идеологија, И преку организациите на Сорос да го раселат народот за да настане мешање меѓу расите, да потоа исчезнат нациите - општеството на отворени граници. Или тако звани нов светски поредок , кај што треба да постои една влада и еден центар на моќ. Тие раселување од Сирија , Авганистан не се случајни бато. Овде политика има на големо ниво. Да не збориме многу политика во оваа тема, ама да збориме само за вакцини а без притоа да не дирнеме во политика на светско ниво е речиси невозможно.
Неможе да се збора за пандемијава и да се свати целава ситуација, доколку немаш прочитано некои книги за геополитика па да видиш кај се движи светот. Мислиш на елитата му е гајле ако умрат 5-10-20 милиони луѓе. Хахах тие толку утепаа во војните што сами си ги креираат, па ќе му биде жал за некоја стара баба или дедо на 90 години.
Да речеме дека овој научник земал пари од Q или други некои друштва , а како не сме сигурни дека истиве овие што ја шират целава паника не земале пари
Mnogu raboti si pisal sto nemaat vrska so vakcinive. Samo za poslednoto ke ti odgovoram.

Na kraj vo celost 100% nemozes nikogas da bides siguren dali e nekoj potplaten ili ne. No iam razlika.

Ednite se Q-lugje so somnitelno minato a od druga strana imas lugje ete naucnici so pozitivno minato vo sferata kade sto rabotat. Priznaeno od drugi vo naukata. Komu ti pruzuvas pogolema doverba e tvoja rabota. Primerot moze da se zeme i za banalni raboti. Sakaz da se strizes. Odis na berber koj e dobar i niz koi race pominale mnogu glavi. Ne ke ojs kaj mene ako ti nudam samo za toa sto ja ti propagiram deka toj ke ti ja sece glavata i ne znae a jas znam ete preku nokj stanav ekspert. Taka za sve vo zivotot.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Mnogu raboti si pisal sto nemaat vrska so vakcinive. Samo za poslednoto ke ti odgovoram.

Na kraj vo celost 100% nemozes nikogas da bides siguren dali e nekoj potplaten ili ne. No iam razlika.

Ednite se Q-lugje so somnitelno minato a od druga strana imas lugje ete naucnici so pozitivno minato vo sferata kade sto rabotat. Priznaeno od drugi vo naukata. Komu ti pruzuvas pogolema doverba e tvoja rabota. Primerot moze da se zeme i za banalni raboti. Sakaz da se strizes. Odis na berber koj e dobar i niz koi race pominale mnogu glavi. Ne ke ojs kaj mene ako ti nudam samo za toa sto ja ti propagiram deka toj ke ti ja sece glavata i ne znae a jas znam ete preku nokj stanav ekspert. Taka za sve vo zivotot.
Нема што да зборам понатаму, секој ѓи сваќа работите како што сака, и колку повеќе се убедуваме со спротивни мислења, толку повеќе ги зацврстуваме своите убедувања.
Али кај повеќето луѓе му функционира само левата хемисвера, така сака елитата, и за да не ја видиш големата слика. Кога би можел да ја отвориш малку десната хемисвера ќе можеш и да ги перцепираш работите на понаков начин. Перцепцијата е најбитна, не како фунционира светот туку ти како го перцепираш. Прочитај некоја книга за altered state of conciousness ,и пробај да ја разбереш и примениш и тогаш ќе имаш поразлично мислење.
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193

Kajgana Shop

На врв Bottom