Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Прилично голема омраза и навреди шират по социјалните мрежи овие што напињаат со вакцинација. Ми беа на исто рамниште со рамноземјашите, 5г теории и луѓе што велеа дека не постои корона али веќе повеќе ми се гади од нив.

А ова докторите дека ќе прекинат да лекуваат и ќе излезат на улица е само доколку некој неавтохтонен ги нападне. Со оглед на информациите дека 90% на инфективна и за турбекулоза се Албанци прашање е на време кога пак некој доктор ќе биде нападнат и ќе џавкаат еден ден и ќе им објаснат што како и ќе замолчат.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Прилично голема омраза и навреди шират по социјалните мрежи овие што напињаат со вакцинација. Ми беа на исто рамниште со рамноземјашите, 5г теории и луѓе што велеа дека не постои корона али веќе повеќе ми се гади од нив.

А ова докторите дека ќе прекинат да лекуваат и ќе излезат на улица е само доколку некој неавтохтонен ги нападне. Со оглед на информациите дека 90% на инфективна и за турбекулоза се Албанци прашање е на време кога пак некој доктор ќе биде нападнат и ќе џавкаат еден ден и ќе им објаснат што како и ќе замолчат.
Поголема омраза шират анти ваксерите, и тоа оние кои веруваат во секаква пропаганда од стилот на 5г, чипување и мајнд контрол...каков речник употребуваат да ти е срам воздух да делиш со нив.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Поголема омраза шират анти ваксерите, и тоа оние кои веруваат во секаква пропаганда од стилот на 5г, чипување и мајнд контрол...каков речник употребуваат да ти е срам воздух да делиш со нив.
Па тие неколку од околината ги избегнувам и имам блокнато така да можеби и заради тоа не приметувам.
Добар дел има што не сакаат да се вакцинираат заради сомеж во вакцините, едни се прелегани и реално нема потреба за нив, други се имаат вакцинирано ама се против дебилниве мерки. Ставање во исти ќош на сите и навреди и омрази со некој досетки за лајкови со цел да мислат дека се некој интелектуалци ми се гади.

Не ми е јасно, имам другари што не престанаа со искачања и одење на концерти. Се вакцинираа штом можеа со Фајзер и си продолжија со животот. Еxit, Аларм фест, Охрид колинг, Д Фестивал сега ќе одат на sea dance festival во Црна Гора.
Нити убедуваат некој да се вакцинира нити пак да не се вакцинира и се против дебилниве мерки.
Едноставно си тераат со животот и изгледа дека овие што мислат дека се некои интелектулци со општествена одговорност неможат да прифатат дека некои си се вратија во нормала колку што можат и најверојатно животот им бил толку срање претходно што сега имаат оправдување за се тоа.

Анти ваксерите со 5г и чипување толку им фаќа црпката и сега е моментот да бидат во центар на внимание.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Според Филипче вакцинацијата не била присилна, ама затоа има рестрикции :tapp:ајде сега најди НЗС, работава дојде „ќе ти го клам, ама само до пола, не цел“.:icon_mrgr:
Шпетим од Цирих може да си влезе на граница без ништо, слободно да си шири корона, затоа што никој не контролира на граница кој ни влегува, а кој излегува. А јас што сум прележала корона, не смеам да пијам кафе затоа што поминале 45 дена од прележувањето. И автоматски јас станувам здравствен непријател, а Шпетим ќе се шета лево десно, ич уво нема да го боли.
Нема проблем, нема да влегувам, нити да посетувам никакви настани, каде што државата смета дека јас сум непожелна, ама тоа да важи за сите. Работата е што дури и врапчињата на гранка знаат колку рестриктивниве мерки ќе важат кај угнетенава орда.

Мерката за влез во државава со вакцинација или негативен тест требаше да се стави уште кога почна пандемијата и да си функционира во континуитет. Ама како ќе дојдеа гастербајтерите да прават свадби по 500 луѓе. И сега ќе кукаме и ќе се правдаме дека тие што не сакаат да примат вакцина се главните виновници.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Според Филипче вакцинацијата не била присилна, ама затоа има рестрикции :tapp:ајде сега најди НЗС, работава дојде „ќе ти го клам, ама само до пола, не цел“.:icon_mrgr:
Шпетим од Цирих може да си влезе на граница без ништо, слободно да си шири корона, затоа што никој не контролира на граница кој ни влегува, а кој излегува. А јас што сум прележала корона, не смеам да пијам кафе затоа што поминале 45 дена од прележувањето. И автоматски јас станувам здравствен непријател, а Шпетим ќе се шета лево десно, ич уво нема да го боли.
Нема проблем, нема да влегувам, нити да посетувам никакви настани, каде што државата смета дека јас сум непожелна, ама тоа да важи за сите. Работата е што дури и врапчињата на гранка знаат колку рестриктивниве мерки ќе важат кај угнетенава орда.

Мерката за влез во државава со вакцинација или негативен тест требаше да се стави уште кога почна пандемијата и да си функционира во континуитет. Ама како ќе дојдеа гастербајтерите да прават свадби по 500 луѓе. И сега ќе кукаме и ќе се правдаме дека тие што не сакаат да примат вакцина се главните виновници.
Од утре ќе увеле мерки за границите

 
Член од
1 мај 2021
Мислења
184
Поени од реакции
742
Од утре ќе увеле мерки за границите

После свадба тапани
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
дали во Германија не се бесплатни тестовите за антитела до октомври 2021?
Автоматски споено мислење:

Не ми е јасно @Aceso зошто многу страни наназад споменуваш испитување на причините за смрт кај вакцинираните? Зошто не и кај невакцинираните, кај сите. Дали знаеш како беа луѓето лекувани од вирус кој на добар дел од нас со средно тешка слика ни го заеба животот за навек? Лекување од матичен до пуштање кислород по слободно убедување
Фала Богу жив си.
Де објасни повеќе штот и се дешаваше а и што ти се дешава...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
верувам, но и вакцината не е 100% заштита. Ја брале, ништо у животот не допуштам на случајност.
Рон не клеца бидејќи апстиненција штити 100% а кондом само 99 %. Рон не ризикува да се заебава со СТД.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.411
@teneke , повели Тенеке графикони во прилог на мојата статистика.


1.png

2.png

Изовр за графиконите е израелското министерство за здравство.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.184
така ви треба на вас, да научите на ред. Без дисциплина овој вирус нема никогаш да се искорени.
Се вакцинирал и сега мисли господ за муда го фатил...небаре евреи криел на таван за време на ВСВ. Што фантазираш кажи ми?
Еве јас ќе ти кажам спушти се малку на земја, не си придонел за исчезнувањето на вирусот и престани да изиграваш некој си фраер со твојот high moral ground.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Што толку лошо рекле против лекарите вчерашниве што протестираа? Видео?

И уште нешто, врз база на што се смени „не се вакцинирај у први 6 месеци по прележување“ во „вакцинирај се после месец и пол“?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Што толку лошо рекле против лекарите вчерашниве што протестираа? Видео?

И уште нешто, врз база на што се смени „не се вакцинирај у први 6 месеци по прележување“ во „вакцинирај се после месец и пол“?
Една лудача со мегафон кажа, не се само политичарите виновни, а што правиме со нашите доктори (со многу лош тон). И од таму еден се надоврза дека биле убијци и скандираа убијци убијци за докторите.

Се на се, вчера беа 5те минути дернек на „Славица“ на која што и треба потсетник за да дише и издише од што мозокот е на sleep mode и што пизди година и пол со теории на заговор на фејзбук. Овој протест е апсолутна победа за ваксерите, на сите мои пријатели кои се скептични околу вакцинацијата, но знам дека имаат мозок во главата им падна незгодно после вчера. Контраефект постигнаа.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
така ви треба на вас, да научите на ред. Без дисциплина овој вирус нема никогаш да се искорени.
Ако веруваш дека некогаш и некако може да се искорени овој вирус тогаш имаме поголем проблем од самиот вирус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom