Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
нема ништо у постот што вика дека тие деца умреле од компликации од вакцина. Вие си вртите прикаски.
Overall, 8,383 or 90.7% of reports were for non-serious events and 9.3% were for serious events, including death. No reports of death were determined to be the result of myocarditis.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Overall, 8,383 or 90.7% of reports were for non-serious events and 9.3% were for serious events, including death. No reports of death were determined to be the result of myocarditis.
и сам си го побиваш муабетот, викаш имало умрени али немало умрени од миокардит кој е патем најчест негативен ефект кај децата после вакцинирање. Да не имаат вакцините некоја нова нус појава за која не знаеме?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
и сам си го побиваш муабетот, викаш имало умрени али немало умрени од миокардит кој е најчест негативен ефект кај децата после вакцинирање. Да не имаат вакцините некоја нова нус појава за која не знаеме?
Е то де ...
Иначе ова е пренесено од CDC, јас ништо не се побивам.

Знаеш што ме плаши? Тоа што ги завиткуваат бројките во целофан да изгледаат подобро и вакви оксиморонски срочени реченици.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Еве го CNN :facepalm:

Сепак не било добро да се вакцинира за време на пандемија. Морало карантин додека не се вакцинираат сите ... :D

Овие од CDC и Фаучи се шо плукнаа си го излижаа.

Воедно:
Vaccination alone won't stop the rise of new variants and in fact could push the evolution of strains that evade their protection, researchers warned Friday.

"When most people are vaccinated, the vaccine-resistant strain has an advantage over the original strain," Simon Rella of the Institute of Science and Technology Austria, who worked on the study, told reporters.

"This means the vaccine resistant strain spreads through the population faster at a time when most people are vaccinated."


Да не испадне дека пласираш фалц информации, еве и францускиот весник истото го пишува.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
aма на француски, што е исто како и да не пишува ништо
Ако користиш гугл хром, десен клик на страната од ко ќе ја отвориш и одбери да ти ја преведе на англиски.

За на Македонски на гугл транслејт.

Инаку во Франција на 9ти ќе се гласа за законот за медицинскиот пас, кој би се користел на многу места.

Исто во законот ќе биде обавезната вакцинација за одредени професии.

Денес како и минатата сабота имаше повторно протести против овој закон, оваа сабота беа повеќе.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Објаснување од прилично независни новинари за Антони Фаучи и Вухан.


Фаучи е дел од проблемот. Тој не може да биде решение.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
На 6ти Јули ја примив втората доза на Синофарм заедно со женами во Врање, вчера правевме тест за антитела, јас имам две антитела а она три. Што е ова смешки, некој друг што е боцнат со Синофарм да не проверувал антитела ?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
На 6ти Јули ја примив втората доза на Синофарм заедно со женами во Врање, вчера правевме тест за антитела, јас имам две антитела а она три. Што е ова смешки, некој друг што е боцнат со Синофарм да не проверувал антитела ?
Рано ти е за Синофарм проверување на антитела, се проверува дали имаш антитела дури по 6 недели од втора или 12 недели од прва доза бидејќи побавно се ствараат антитела со класичните вакцини нарочито Синофарм, но кај вас веќе има створено антитела и во текот на наредните недели тие ќе растат.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Рано ти е за Синофарм проверување на антитела, се проверува дали имаш антитела дури по 6 недели од втора или 12 недели од прва доза бидејќи побавно се ствараат антитела со класичните вакцини нарочито Синофарм, но кај вас веќе има створено антитела и во текот на наредните недели тие ќе растат.
Има негде студија за ова?
Често го слушам ова ама немам видено дека некој истражувал.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
На 6ти Јули ја примив втората доза на Синофарм заедно со женами во Врање, вчера правевме тест за антитела, јас имам две антитела а она три. Што е ова смешки, некој друг што е боцнат со Синофарм да не проверувал антитела ?
Знам некои и за 2 недели од втора имаа антитела но помлади особи. Мислам дека и возраста игра улога, постарата популација изгледа послабо реагира на овие вакцини...
Автоматски споено мислење:

Има негде студија за ова?
Често го слушам ова ама немам видено дека некој истражувал.
IgG SARS – CoV-2 тест: Каков е имунолошкиот одговор на организмот на примената вакцина и кога е најдобро да се тестирате? - Zan Mitrev Clinic (zmc.mk) Еве од жан митрев што пишуваат за тоа...

А башка и ова го имам читано за кинескиве ЛЕКАРКА СОВЕТУВА: За кои видови вакцини кои антитела треба да ги испитате (faktor.mk)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom