Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
... па да му умре таткото на шеесет и некоја, мајка му исто тешко, а синот исто се борел за здив, не знам што да искоментирам на тоа што прочитав, одозгора биле вакцинирани, не би ми било смешно и да не е точно, тешко и горко на тоа семејство!
Има секакви трагедии...
Детенце кај мене у комшии остана без татко,од рак на мозок почина сиромашкиот.

Види,ја не викам дека многу луѓе гадно наебаа од вирусов ама во моментов да трагицираш и да преувеличуваш е,у најмала рака,невкусно.
Поготово ако си стварно медицинско лице е стварно срамота ова што го лупеташ.
Забораваш дека живееме у мн мала "државичка" и малку тешкичко е да сокриеш некои работи.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.465
Сум си замислувал ситуација како е да си логораш негде 1943 и те водат у гасна комора...не е ни чудо у некој претходен живот да сум бил, што секако би било извонредно искуство.
Зошто оделе у редица и не се бунеле....дали знаеле кај одат или не знаеле?!
Ако некој се сомневал за тоа која судбина ја делат луѓето, сега е време да ги тргне сите сомнежи и да разгледа наоколу. Ние сме експериментални глувци....пет љубимци у најбољи случај и никој нас не не ебе 2%(дали со право или не да оставиме на страна).
Ако ништо друго не е лошо кога те водат у кланица да знаеш кај те водат, има некое ослободувачко чувство тука. А ако плус даваш отпор онда немаш гајле, што и да се случи главата горе а не во песок.
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2018
Мислења
320
Поени од реакции
617
2 пати доктор хаус го изгледала и уште 3 пати цси мајами ..
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2009
Мислења
175
Поени од реакции
342
n
Претпоставувам пост ковид го пишаа?
nemam poim
Автоматски споено мислење:

Чуден сој сте, кога им препишуваа на луѓе дека умираа од корона се смеевте и викавте 'да бе корона од срцев удар умрел они одма корона ќе пишат'...

Сега ако примил втора вакцина и ако умре во сообраќајка од вакцината умрел...
da od tie cudnite sum, uste koga pocna koronata, jas uste togas imam mislenje deka povekje lugje ke umrat od vakcinite negoli od koronata po priroden pat, i deka ke dojde vreme koga od kantite za gjubre ke brkame korka leb da izvadime, eve i toa poleka ide, sigurno na Jeff Bezos mu treba uste nekoja milijarda.Site zboruvate za Anglija ova ona, a nekako Svedska ja zaboravivte,gledam pokolj e tamu
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.736
Поени од реакции
17.431
Еве една студија окулу опасност за деца, мислам дека во јавноста се пласираа премногу неточни информации.
На кратко, 25 деца имаат починато во Британија, од кој сите освен 5 биле со тешки хронички состојби, во година ипол пандемија. Не знам кој нормален дал дозвола да вакцинираат деца под 18 години при вакви бројки.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.175
Поени од реакции
21.287
Едно е дозвола друго препорака. Ако е безбедна зошто да не се дозволи а дали треба да му се даде на своје дете е друг проблем.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.568
Поени од реакции
38.699
Еве една студија окулу опасност за деца, мислам дека во јавноста се пласираа премногу неточни информации.
На кратко, 25 деца имаат починато во Британија, од кој сите освен 5 биле со тешки хронички состојби, во година ипол пандемија. Не знам кој нормален дал дозвола да вакцинираат деца под 18 години при вакви бројки.
ништо не разбирате бе, не ви фаќа акал и готово. Ги вакцинираат децата зошто го пренесуваат вирусот. Колку пати тоа треба да повториме. Помалце преносители помалце корона, логично нели?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.856
Поени од реакции
7.244
ништо не разбирате бе, не ви фаќа акал и готово. Ги вакцинираат децата зошто го пренесуваат вирусот. Колку пати тоа треба да повториме. Помалце преносители помалце корона, логично нели?
Сакаш да кажеш, ако си вакциниран, нема да пренесеш на други корона ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.736
Поени од реакции
17.431
Едно е дозвола друго препорака. Ако е безбедна зошто да не се дозволи а дали треба да му се даде на своје дете е друг проблем.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Колку е безбедна е релативно со заштитата што ја нуди. Со оглед на тоа што опасноста за децата од корона е практично 0, треба вакцината да е со ризик 0. А глеаме дека не е, миокардити и тн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom