Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Ma radite i mislite šta hoćete i to me baš briga. Rekao sam šta sam imao i iza čega stoji nauka. Nemojte se vakcinisati, meni ništa ne menja.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Ma radite i mislite šta hoćete i to me baš briga. Rekao sam šta sam imao i iza čega stoji nauka. Nemojte se vakcinisati, meni ništa ne menja.
... ние не го рековме тоа, не иди во крајност, рековме не можат сите да се вакцинираат поради Х причини, а ти и да си вакцинираш и те како ти мења, ако другите не се вакцинирани!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Се вакцинираше баба ми. Интересно, никаква реакција немаше после тоа. Од друга страна сите до еден помлади другари/колеги што се вакцинира имаа минимум еден ден симптоми.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
... ние не го рековме тоа, не иди во крајност, рековме не можат сите да се вакцинираат поради Х причини, а ти и да си вакцинираш и те како ти мења, ако другите не се вакцинирани!
Ma iznerviram se i onda u afektu nekad kažem nešto što ne mislim. Naravno da bih voleo da se što više ljudi što pre vakciniše ali mi ne pada na pamet da se ubeđujem sa bilo kim. Imam isto tako primere ljudi u rodbini koji neće da se vakcinišu i šta ja da im radim...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Ma iznerviram se i onda u afektu nekad kažem nešto što ne mislim. Naravno da bih voleo da se što više ljudi što pre vakciniše ali mi ne pada na pamet da se ubeđujem sa bilo kim. Imam isto tako primere ljudi u rodbini koji neće da se vakcinišu i šta ja da im radim...
...форум је за дебатирање, нешто више спознавање, а не убедување!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.115
Поени од реакции
10.439
Во ред е душо, но ти не ме разбра очигледно што сакав да те прашам, но Бјонс ми одговори.
Не постои фантастична бројка на антитела, посебно кога се добиени со вакцинирање.
Јас мислам дека природниот имунитет и бројот на антитела кои ги добив после прележувањето на вирусов ковид19 е подобар и подолготраен и дека не ми треба вакцина.
Ама покрај антителата кои го претставуваат хуморалниот имунитет, постои и клеточен имунитет. Имунолошоката клеточна меморија е основа за долготраен имунитет.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Институтот „Торлак“ станува стратешки партнер за набавка на вакцини, 15.000 Македонци до сега примиле вакцина во Србија

Од шо се не се воопшто спосбни телетабиси, соседни институции ни набавуваат вакцини за населението. Кој грев се.

Европската Унија ги најави првите дози од помошта за Македонија на почетокот од мај

И донации помош од ЕУ донации. Жалост голема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Институтот „Торлак“ станува стратешки партнер за набавка на вакцини, 15.000 Македонци до сега примиле вакцина во Србија

Од шо се не се воопшто спосбни телетабиси, соседни институции ни набавуваат вакцини за населението. Кој грев се.

Европската Унија ги најави првите дози од помошта за Македонија на почетокот од мај

И донации помош од ЕУ донации. Жалост голема.
Редно е да направиш нешто околу потписот, поголем ти е од постовите понекогаш. Хехе и мојов е сега.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Редно е да направиш нешто околу потписот, поголем ти е од постовите понекогаш. Хехе и мојов е сега.
Не! Ако ти смета мојш да исклучиш да не гледаш „потписи“.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
И како тоа во Србија Егзит ќе има? Што ќе продаваат карти само на вакцинирани?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сега дознав, братучеда ми се вакцинира со Спутник пред 2 недели, а сега е позитивна на Ковид. АЗ ја расклинкавме, но прашање е што и колку знаеме за источниве вакцини.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
И како тоа во Србија Егзит ќе има? Што ќе продаваат карти само на вакцинирани?
Нешто налик Грин Пас ? Кој што ќе стапи на сила во Јуни во ЕУ .. каде ќе ти биде дозволено учество на одредени настани , или влез на одредени места само ако си вакциниран , прележал ковид или тест негативен во последни 48 часа ... тоа е новата реалност , едно од трите или ќе си кротиш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Сега дознав, братучеда ми се вакцинира со Спутник пред 2 недели, а сега е позитивна на Ковид. АЗ ја расклинкавме, но прашање е што и колку знаеме за источниве вакцини.
па не за џабе викаат дека и послем вакцината треба да се пазиш додека да развие антитела, некои што се вакцинираа во Србија докторите им викале дека треба две недели у самоизолација да се седи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Нешто налик Грин Пас ? Кој што ќе стапи на сила во Јуни во ЕУ .. каде ќе ти биде дозволено учество на одредени настани , или влез на одредени места само ако си вакциниран , прележал ковид или тест негативен во последни 48 часа ... тоа е новата реалност , едно од трите или ќе си кротиш.
Ќе даваат потврди на тие што прележаа ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom