Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Добро бе, само пет миљони пати кажаа низ светов дека зголемена смртност од вирусов има у земји со големо воздушно загадување и пак мистерија им е - зашто ли има зголемена смртност кај нас?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Или сме прост народ па се крие дека си позитивен додека не е доцна за лекување...
Од една страна има криење, од друга здравството кочи. Се јавувам кај матичниот, му кажувам за симптомите, тој вели седи дома, за секој случај, самоизолирај се. Потоа било доцна за лекување... па доцна ќе е.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Чим Трамп го фати ова а го чуваат како бубрег во лој тогаш што останало за нас обичниот народ.Мислам дека додека не ги фати поголмиот број на населението ова нема да си отиде.Е сега кој ке покаже симптоми кој не, кој ке се тестира кој по дома ке го прележе без да каже само Господ знае.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Чим Трамп го фати ова а го чуваат како бубрег во лој тогаш што останало за нас обичниот народ.Мислам дека додека не ги фати поголмиот број на населението ова нема да си отиде.Е сега кој ке покаже симптоми кој не, кој ке се тестира кој по дома ке го прележе без да каже само Господ знае.
Трамп е и у години, нели се курчеше прошлите избори колку бил он здрав прав. Ај да видиме сега.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Трамп е и у години, нели се курчеше прошлите избори колку бил он здрав прав. Ај да видиме сега.
Немај гајле за него.Ке му ја прочистат крвта на него и други третмани,нема да остане ни К од корона уште денеска да го тестираат ке излезе негативен.Што да правиме ние што ни на преглед не не примаат без пари или врски.

Ке помине две недели дома и ке се курчи после дека вирусот е пичкин дим дека ја изгубил силата и он како 75 годишен чим го поминал лесно тогаш и другите така ке поминат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Najverovatno ke pomine asimptomaticno. Go zakacil izgleda od bliska sovetnicka koja e vo ranite 30ti i imala blagi simptomi. Plus rano mu go otkrile.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Мислам дека додека не ги фати поголмиот број на населението ова нема да си отиде.Е сега кој ке покаже симптоми кој не, кој ке се тестира кој по дома ке го прележе без да каже само Господ знае.
Еве денеска мој другар ми јави дека е позитивен (среќа не сме се виделе еден месец). Беше да се тестира не заради здравствен проблем, за патување му требаше тестот. Асимптоматски потполно и он и жена му.
Да ни направат на сите скрининг, на целото население во државава, којзнае колку од нас ќе испаднат асимптоматски позитивни. Дај боже што побрзо да заврши сето ова, да добиеме достапна вакцина.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.501
Поени од реакции
9.406
Еве денеска мој другар ми јави дека е позитивен (среќа не сме се виделе еден месец). Беше да се тестира не заради здравствен проблем, за патување му требаше тестот. Асимптоматски потполно и он и жена му.
Да ни направат на сите скрининг, на целото население во државава, којзнае колку од нас ќе испаднат асимптоматски позитивни. Дај боже што побрзо да заврши сето ова, да добиеме достапна вакцина.
Ќе дојде денот и за вакцината, но немој да мислиш дека вирусот ќе сопре, тој ке си продолжи и понатаму да прави бељи.:) Кој знае кога и дали воопшто некогаш животот ке се врати како порано:(
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Едноставно е решението , помалку тестови нека прават.

Шала на страна тешки месеци ке бидат наредниве ке видиме што како.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom