Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Еве повеќе,за скептиците околу руската вакцина.
Автоматски споено мислење:

Ти нели имаше пишано дека ќе примаш вакцина? Што направи, прими ли?
Чекам да ми се јават,чекам во ред,има многу заинтересирани
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
...а зошто не би бил ист? главна активна хемиска супстанца- favipiravir 200 mg, секој може да си ја „направи“ лабораториски ако има услови, ама први супстанцата „ја пронашле“ Јапонците,

Прегледај го приврзокот 267045 Прегледај го приврзокот 267046 Прегледај го приврзокот 267049

Прегледај го приврзокот 267047 Прегледај го приврзокот 267048 Прегледај го приврзокот 267050

Прегледај го приврзокот 267052 Прегледај го приврзокот 267053

... еве производство од повеќе фирми,

... прашање колку одмага, а колку помага?
да се даде антивиротик лек кој е „измислен“ наменски за сезонски грип, а не за КОВИД19, при што едно од несаканите дејства е врз еритроцити со намалување на нивното создавање?
па тој со коронавирус има проблем со дишењето и со циркулацијата, па уште да му се намалат еритроцитите? ... појди од тоа што ништо јавно не е кажано од искуствата на тие 100 кутии донирани од Јапонија, прашање дали воопшто ги искористиле, слично како еуфоријата со хлорокининот, па и со дексаметазонот,
Овој лек спаси двајца,маж и жена во поодминати години што ги познавам од комшии.Не знам од каде им го донесе синот,лежеа у Систина и тоа со тешки симптоми биле.Бар така ми кажа човекот.Рече дека Јапански бил лекот што им го дале.Ова беше пред околу 2 месеца
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.214
Поени од реакции
78.777
Лесно е да се сфати зошто е ова вака - општата состојба на здравството и секако највисоката аеро-загаденост.
Автоматски споено мислење:

true/false
 
Последно уредено:
C

CoolIris

Гостин
Пак почнаа да растат бројките. За три дена 21 починат, од сите возрасти. :(
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.934
Поени од реакции
35.319
Гејтс: Неверојатно е колку малку напредуваме во борбата против коронавирусот!


Кој к^р си ти да кажуваш за било каква борба и било каков вирус на женчето у пи^ка да и го опердашам.
Огромна беше дилемата на кој сакам да удрам бокс повеќе, него или на Филипче. Ај овој нашиот барем доктор е, ако секој прес му е по шаблони.

А кој кур е Гејтс? Јајцата цитрони ги прави на цел свет со вирусот. Гомното е тотално во сосема различна професија од медицина, донирал таму некои милиони во истражување некое (чити перење пари), и ај сеа ќе изигравам доктор вакцина ова вакцина она. Да го вакцинирам на ќерка му директно у матката све да и ебам, копиле гнасно филантропско. :kuracc:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Plebs на Кајгана форум зборат против еден од најзначајните луѓе на планетава.
Страхотно.
Mislis za Bil Gejts????

Pa sam si e kriv.....što majka bara sekoja vtora den da zboruva za temi sto ne mu se ni bliski, ni voopsto nesto znae za ovie oblasti

Vpročem....da ne omalovažuvam....no čovekot nema formirano obično visoko obrazovanie...pa našol uste da se meša vo sosema deseti raboti
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.253
Plebs на Кајгана форум зборат против еден од најзначајните луѓе на планетава.
Страхотно.
Зашто според тебе гејтс е најзначаен... Што тоа има направено, па толку е значаен за планетава...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.688
Поени од реакции
12.081
Зашто според тебе гејтс е најзначаен... Што тоа има направено, па толку е значаен за планетава...
Паре. Прави пари од вакви настани. И тој и дузина други.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
,,Koliko košta ovo hoću da kupim ja,,....taka pričaše vaterpoljistot od moeto detstvo vo filmot so Lepa Brena koga šetase po dalmatinskata reviera i misleše deka so parite moži sa kupi sve

Ispadna deke nemoži baš sve da kupi...

Vo denešno vreme našiot ,,vaterpoljist,, e Gejts
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.688
Поени од реакции
12.081
Конечно, целта, зошто све си работи нормално (дури некои категории насила ги туркаат да се испозаразат), а само до пред 3-4 месеци казнуваа за се и сешто со коронава и зошто сеуште ги објавуваат јавно и секојдневно бројките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom