Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Денес 88 нови, дај боже конечно да почни да намалува бројот
И те како ќе се намалува, утре нема да има ни 50. Ама од петок таму спремајте се за викенд карантин.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Абе какви 110 теста од Жан Митрев......кого лажат. Во Жан Митрев не се врши редовно/вонредно тестирање во сабота и недела.
Денес тестираните резултатите ќе ги добијат утре.
ЛАЖАТ со гаранција, за таа лабараторија барем знам убаво.

Инаку бројкава е повеќе од смешна.....избори во среда
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Oti ne mi e cudno sto pred izbori se namali brojkata na novozaboleni upola? Ne za drugo ama nemase nekoi merki na koi moze da mu go prepiseme namaluvanjeto?
Па не е дека е намалена општо бројката. Секогаш до сега преку викенд, а особено во недела имало пониски бројки на тестови и заболени.
Иако овие два дена ништо чудно да гледаме пониски бројки од стандардните:D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Па нели ова со платежните картички беше пред едно 2-3 недели? Пак ли?
Vo Kičevo ima gužvi pred bankite, pominuvam pred Stopanska i NLB oklu 8.30, i ima golemi redici ušte rano nautro. Barem kaj nas držat distanca.....kakva takva
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Ако не се 200 нови лажат за избори,ако се 200 нови тогаш е страшно и не ја бива работата.
Оди погоди му на клето македонче..
И најјако е што еден ден наводно лажат,наредни 2 - не.

Абе како да не се исмејува човек со оваа простотија од народ?

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Не знам дали сте пишале или не, ама на Телма слушнав, Енглезиве ќе правеле трето тестирање на вакцината и демек од септември ќе оди во продажба. Наводно ќе чинела колку едно кафе. Ептен да се надеваме дека конечно ќе се изнајде нешто, бидејќи срањево ќе трае со години очигледно.
Чекaјте дa видите штo ке се деси кoгa ке јa пуштaт,кoгa ке пoчнaт сo вести двaјцa вo Америкa умреле oд срцев удaр пo примaње нa вaкцинaтa,вo Кинa 5 души умреле oд Леукемијa кaкo пoследицa oд вaкцинaтa зa кoвид,a oд истaтa вaкцинa некoј у Индијa oслепел :pos: Кoгa ке пoчне вoјнa пoмеѓу кoмпaнии вo фaрмaцијaтa имa дa не знaaт луѓетo нa штo дa верувaaт
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102

БЕЗ ГРИЖА ЗА КОВИД-19: Свадба во Бутел со 200 гости, журка за нова пицерија во Охрид

Абе до Филипче и мерките е проблемот, секако...
Народот секаде се понаша вака кога ќе му дозволиш.
Ете утре нека го декриминализираат убиството како чин, од задутре ќе имаш по 100+ дневно ладнокрвно убиени.
И после што ќе кажеш до народот е? или до власта што им дозволила ?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Чекaјте дa видите штo ке се деси кoгa ке јa пуштaт,кoгa ке пoчнaт сo вести двaјцa вo Америкa умреле oд срцев удaр пo примaње нa вaкцинaтa,вo Кинa 5 души умреле oд Леукемијa кaкo пoследицa oд вaкцинaтa зa кoвид,a oд истaтa вaкцинa некoј у Индијa oслепел :pos: Кoгa ке пoчне вoјнa пoмеѓу кoмпaнии вo фaрмaцијaтa имa дa не знaaт луѓетo нa штo дa верувaaт
Прво ќе им ставеле на медицинските лица, полицијата и војската. Ако не е задолжителна за сите, јас не планирам то срање да го ставам, ама ќе видиме како ќе е, рано е да се зборува.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Ја следите темава 4 месеци, ги гледате истите бројки, и пак после секоја викенд коментирате дека ви ги лажираат бројките :icon_lol: Демек ако сакаат да ве лажат не можат да кажат 1800 тестови и денес?
Очигледно е дека работат со помал капацитет за викенди, и дека бројките не се од ден на ден. Ги објавуваат кога ќе им ги испратат од лабараториите. На почеток на кризата правеа по 700-800 теста, за викенди по 200. Сеа пред некој ден видов 1800 тестови.
 
M

Macedon1um

Гостин
Позитивна вест ако е вистина


Од повеќемесечното испитување беше потврдено дека доброволци кои веќе ја примиле вакцината развиле имунитет на вирусот и се во добра здравствена состојба. Клиничките испитувања сега се во последна фаза, јавуваат руските медиуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom