Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

S

ski

Гостин
Neznam zosto nekoj ovde sto go ureduva forumov i temava kako god se napekuval ocigledno mi gi brise postovite,najverojatno i ovde nema sloboda,Steta!
Eve go videoto,koe ja otkriva vistinata
Првата реченица од видеото кое ја открива вистината.
'you cannot prove or disprove virus,you cannot prove that positively exist or negatively exist'
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.909
Од 2017та сум член на форумов,претходно нит сум го знаел нит читал па затоа едно само ке кажам,за овие последни 3 години најголема грешка на модераторите е што му ја затворија темата и го банираа zoranc иако и самиот го поздравив тој нивни потег.Значи таков вешт експерт кој успеа цел шљам да го собере на едно место и да ги држи таму под контрола,да ги фокусира и да им го одвлече вниманието за овие другиве теми у меѓувреме да функционираат нормално.Тек сега се гледа за каква огромна грешка станува збор
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.553
Поени од реакции
7.276
Од 2017та сум член на форумов,претходно нит сум го знаел нит читал па затоа едно само ке кажам,за овие последни 3 години најголема грешка на модераторите е што му ја затворија темата и го банираа zoranc иако и самиот го поздравив тој нивни потег.Значи таков вешт експерт кој успеа цел шљам да го собере на едно место и да ги држи таму под контрола,за овие другиве теми у меѓувреме да функционираат нормално.Тек сега се гледа за каква огромна грешка станува збор
Животен пропуст ти е што не го фати времето на Лет3 на форумов
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Odkoga dozvolija rabota na diskoteki vo drzavata? Eve vo strumica deneska raboti diskoteka i ima nad 300 luge, a svadbi ne se dozvoleni i dr sobiri?

Ili ovaa ne vaze za Zaevi posto diskotekata e nivna hm?
eh so crpko tenderko doide zivotot za site samo za nekoj povejke ccc,,,,,
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
20200711_021406.jpg
Тоа е тоа за некој казни за некој не, нели по протоколот за работа на угостителските објекти не смееше високи маси да има, после Цацко ќе ни е крив.
Го чекам денот кога после избори Филипче ќе не опни пак во карантин, нека се исфураат сега јако по дискотеки и здравје боже отворање 2025
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.977
Поени од реакции
11.841
Прегледај го приврзокот 258555
Тоа е тоа за некој казни за некој не, нели по протоколот за работа на угостителските објекти не смееше високи маси да има, после Цацко ќе ни е крив.
Го чекам денот кога после избори Филипче ќе не опни пак во карантин, нека се исфураат сега јако по дискотеки и здравје боже отворање 2025
Откај знаеш дека Филипче ќе биде? :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.977
Поени од реакции
11.841
Пилето ми шепна :)
Ја мислам дека у август ќе не вакцинираат сите со индиски вакцини.

Тамам тестови за трета фаза ќе направат кај нас, а нашата влада ќе се фали како успеала да обезбеди бесплатни вакцини :)
 
Член од
10 јануари 2020
Мислења
8
Поени од реакции
15
Кој к*р бе.
Како за Велигден да не се собираше никој правите, не е никој крив за ширење болест бидејќи вирус нема.
И не посакувам напад туку да кажам дека тоа е обичен ТВ филм претставен на народот.
Целодневен карантин за Велигден и како демек неправда и после после некои „дискусии“ за неколку недели за Бајрам има шетање до 12 (и плус у тоа време никој не не' спречуваше и ние да шетаме и да се собираме).

И тоа како демек неправда, но сега било „се се' враќа се' се плаќа“ и сите сега ќе не фател невидлив убиец поради некои големи семејни собири, а како да нема и по македоснките села огромни собири и фала Богу што е се' без проблем и нит никој пријавил и ниту нема никој болен. 100 посто потоа доаѓаат фејк бројки како да ги мавнало сега (пред неколку месеци) најмногу по населните места Тетово, Сарај, Чаир итн.

Но ако отидеш таму ќе видиш дека не паѓа никој на земја мртов или пак некој е во ранлива состојба од невидливиот „убиец“.

Секоја наука за корона е будалаштина што објаснува друга болест, и таква болест нема. Колку треба да се разбере кога секоја држава си ги искруивува правилата по своја желба за своите потреби дека стварно нема врска со живот тоа.

Треба да има дискотеки, големи собири и животот да тече нормално. Значи лево се заболени и десно се излечени.

7,7703,960

Како ако нема лек се излечиле дечкиве. Ракија, Чај,
Вежби за дишење или Бог им помогнал.

Нема лек, нема вирус. Најголем непријател е стравот што и мене ме предвладуваше на почеток на „корона криза“.

Ќе повторам жално е што пола луѓе веруваат и после станува и најголем изговор „корона ова, корона она“. Родители децата си ги лажат и им ги перат мозоците со ТВ програми дека може невидлив убиец да ги фати.

Ќе ги боцкаат децата со нови хемии и ќе зимаат од нивните телесни течности за да бараат „корона“, ќе се гушат на училиште со маски, и ќе ја прифатат новата „норма“.


И повторувам, да има науки, записи корона ова, корона она. Но тоа се е фејк за ширење страв и паника.
Поглаварот на една африканска земја добива срцев удар одма откако ги брка СЗО од неговата држава со нивните преваранции.
За „вториот бран“ што се планира Бил Гејтс вика дека ќе го почувствуваме. Се молам дека тоа не е толку лошо како што мислам или дека ќе ги гонат старците.

++++Повеќе луѓе умираат од цигари (и ова не знам колку е вистинито) и пак никој не го заболе а ова 100 починати или колку и да се немам поим, и цела држава затворена и сме се заразувале 2 пати побрзо од другите и смррта е по нас и сите ќе умреме итн итн. е будалаштина.

Capture - Copy.JPG

Време е да се угаси ТВ и он-лајн вести како што кажал некој погоре и да не заболе к*рот. Нема тест, нема корона.

Маските е докажано дека гушат ама јбг цајканите ќе бркаат да замараат народ да се делат итн. Но тоа им е работа и нема врска.
АГЕНДА:
21

ВИДЕА:
КОРОНА ВИРУС ЕНДГЕЈМ

РЕАЛЕН ДОКТОР ЗА КОРОНАТА

Чиста заебанција од НОЕМВРИ 2019, спремање за корона

НОВ ГЕНОЦИД

ЕВЕНТ 202 -- 4 ЧАСА КАКО ЗБОРАТ ЛУДАЦИ ЗА НЕКОИ МОЖНИ ВИСТИНИ
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
912
Поени од реакции
589
Ја мислам дека у август ќе не вакцинираат сите со индиски вакцини.

Тамам тестови за трета фаза ќе направат кај нас, а нашата влада ќе се фали како успеала да обезбеди бесплатни вакцини :)
Исто и јас мислам. Само, тие вакцини што ќе ги примаме да покажат смртонесен ефект по пола година, сите да поцркаме. Тоа најарно ќе биде за нас. Ич да не нема на планетава земја, да не снема. Барем у историја со едно нешто убаво ќе влеземе - постоеше едно државиче на балканот кое во 2020 година се жртвуваше за човечанството тестирајќи еден тип на вакцина за ков19, при што сите поцркаа

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Типичен морон.....ми иде да се иселам од оваа земја
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Член од
28 август 2013
Мислења
3.977
Поени од реакции
11.841
па нема одма на 16,07 да се смени власта и да изгуби на избори...
Автоматски споено мислење:

Се огласи Инфектологот Вело Марковски – итно да се сменат раководните луѓе на СЗО :cool:
Па нема одма на 16ти јули да воведат полициски час. Всушност нема потреба да воведат. Ако бидат преполни болниците како што велат, нека изјават дека не можат да примаат повеќе пациенти и толку. Изборот за почитување на мерките нека го остават на граѓаните.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Типичен морон.....ми иде да се иселам од оваа земја
ова првпат го гледам...срамота што се впрегна во кампањата на партијата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom