Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Дај бе нека се укине СЗО, најголеми циркузанти, пајаци, кловнови и што уште не излегоа. Убаво САД им заврте грб, со такви идиоти само поголем идиот соработува.
Абе САД му свртеа грб и на своите агенции за здравство. Така да не му преостанува друго на американците освен да се дезифинцираат со варикина :D
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Кога правници ќе се умешаат во корона...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па затоа бе пријател само терасите смеат да работат на кафулињата и рестораните, не е исто во затворен простор и надвор.
Тоа со масите им е дебилна одлука ама скоро па и да не ја почитува никој таа мерка, насекаде по 4 седат на масите.
Автоматски споено мислење:


Сега не мора да ви пишуваат тука членовите "ако не верувате во корона одете доброволно да се заразите" :icon_lol:
Ти и Тома бевте едни од тие мислам кога се дискутираше тука на таа тема :) Ве има проколнато некој тука гарант
Најди пост во кој јас не сум верувал ви вирусот, туку дека преземените мерки дека се дебилни, како и тоа дека хистерија и паника е тотално безпотребна бидејќи неверувам дека вирусот е толку опасен како што се претставува.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Дали жичарата на Водно работи или сеуште е затворена поради короната?
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Во Србија е застрашувачка ситуацијата. И нормално кога ќе имаш преполни болници и пандемија во ек логичен настан е протест на илјадници без маски.... Балкан...
Во Србија има опозиција што во никој случај не може да се рамни со партијата на Вучиќ и пробуваат по секоја цена да дојдат на власт, нешто слично како овде во 2015. Ко ќе се работи за политички поени не гледаат лидерствата на партиите, не само на балканов туку и во Америка со протестите за Флојд сега излегуваат по 60000 дневно нови...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Во Србија има опозиција што во никој случај не може да се рамни со партијата на Вучиќ и пробуваат по секоја цена да дојдат на власт, нешто слично како овде во 2015. Ко ќе се работи за политички поени не гледаат лидерствата на партиите, не само на балканов туку и во Америка со протестите за Флојд сега излегуваат по 60000 дневно нови...
Погрешно си информиран друже, тоа што РТС објавува е далеку од вистината.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.092
Поени од реакции
16.460
Најди пост во кој јас не сум верувал ви вирусот, туку дека преземените мерки дека се дебилни, како и тоа дека хистерија и паника е тотално безпотребна бидејќи неверувам дека вирусот е толку опасен како што се претставува.
Не реков дека не си верувал, знам точно што мислење имаше и ти посакувам брзо и лесно опоравување ама не дај Боже некој со посериозна болест да го има твоето размислување дека вирусот не е толку опасен :)
Инаку за хистеријата си во право и јас од почеток истото го зборам дека не треба да хистеричат луѓето ама да го занемеруваат ризикот од вирусот не треба.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Погрешно си информиран друже, тоа што РТС објавува е далеку од вистината.
Не сум погрешно информиран туку ги следам состојбиве години уназад. Од ко почнаа да се чаталат дека ќе го решеле спорот со Косово губат на избори со огромни разлики. Зошто? Оти западот си нашол марионети и во Србија што ќе попуштат по косовското прашање за нивните миленици да може да си оформат официјално држава. Целата позадина на протестиве и сега и лани во Србија е тоа да дојде марионета на власт. Нека ме убеди некој спротивното. Може лесно да се спореди со нашава ситуација... истата тактика, само ние поглупите сме во целото ова. Нејсе да не тупиме политика тука. Нема врска што ќе се задавиме во корона ама битно агендите империјалистички да се тераат.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не сум погрешно информиран туку ги следам состојбиве години уназад. Од ко почнаа да се чаталат дека ќе го решеле спорот со Косово губат на избори со огромни разлики. Зошто? Оти западот си нашол марионети и во Србија што ќе попуштат по косовското прашање за нивните миленици да може да си оформат официјално држава. Целата позадина на протестиве и сега и лани во Србија е тоа да дојде марионета на власт. Нека ме убеди некој спротивното. Може лесно да се воочи со нашава ситуација, само ние поглупите сме во целото ова. Нејсе да не тупиме политика тука. Нема врска што ќе се задавиме во корона ама битно агендите империјалистички да се тераат.
ок, само што Вучиќ беше спремен уште денеска да го продаде Космет.
Автоматски споено мислење:

Не реков дека не си верувал, знам точно што мислење имаше и ти посакувам брзо и лесно опоравување ама не дај Боже некој со посериозна болест да го има твоето размислување дека вирусот не е толку опасен :)
Инаку за хистеријата си во право и јас од почеток истото го зборам дека не треба да хистеричат луѓето ама да го занемеруваат ризикот од вирусот не треба.
Затварање на школи, откажување на јавни собири, забрана на публика на натпревари и дистанцирање колку што е можно повеќе, толку, се останато беше безпотребно, не ефикасно, контрапродуктивно.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Погрешно си информиран друже, тоа што РТС објавува е далеку од вистината.
Не е тема на муабетот воопшто политичката ситуација.. ниту одлуките на Вучиќ за карантин ниту други одлуки. Колку и да се погрешни и токсични зарем треба да се ризикува здравјето на тие што седеа три месеци во карантин? Јасно ни е, имаше избори, немаше болни (и кај нас се бројките лупани) сите беа слободни и среќни..поминаа и сега врие. Па на протестите 50% и повеќе не носат маски..
Еве Нови Пазар само денес 10 починати... Паника, хорор им се дешава.
Еве како изгледаше еден обичен ден во време на корона:


Значи не зборуваме за политичката вистина зборуваме за импактите од овие собирања.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не е тема на муабетот воопшто политичката ситуација.. ниту одлуките на Вучиќ за карантин ниту други одлуки. Колку и да се погрешни и токсични зарем треба да се ризикува здравјето на тие што седеа три месеци во карантин? Јасно ни е, имаше избори, немаше болни (и кај нас се бројките лупани) сите беа слободни и среќни..поминаа и сега врие. Па на протестите 50% и повеќе не носат маски..
Еве Нови Пазар само денес 10 починати... Паника, хорор им се дешава.
Еве како изгледаше еден обичен ден во време на корона:


Значи не зборуваме за политичката вистина зборуваме за импактите од овие собирања.
јас пак ке кажам не го кривам народот, рецимо државата каде сериозно пристапија кон вирусот, а не со небулози како овде и во Србија и народот озбилно ги сфати, еве рецимо Словенија... додека кај нас еднаш едно кажуваат друг пат друго кажуваат, па за некоои важи карантин за некои не важи, па за некои верски празници бевме во карантин, а за некои не бевме, па билдаат бројки на починати а нема логика како оној во сообраќајка, па јас лично знам луѓе што роднини им се починати а пишани од корона бидејќи само биле позитивни... така да неочекувај од вакво раководство во држава народот сериозно и одговорно да се однесува, кога тие што треба да се пример не се однесуваат и делуваат на тој начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom