Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
сите овие листи се политичка заебанција...посебно Австрија се мангупира и блокира други држави со МНОГУ ПОМАЛКУ ковид од нив !!!!
а пази сега, еве и ние рогови да покажеме:

Влез во земјава само со ПСР тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора – препорача Комисијата за заразни болести


а како сега да дојдат оа Косово да гласат ??
Автоматски споено мислење:

туку ако ова е точно, значи ширење по воздух и до 10 метра :confused:
го ебахме ежот
Најпаметна одлука ќе биди оваа и не само за од овие земји, за сите треба да е вака, не да затвораш граници и аеродроми без потреба . И во Германија ако влезиш со негативен тест не постар од 48 часа си слободен, во спротивно 14 дена самоизолација.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Ќе ни здрват и кај нас карантин бе, само се чека 15 Јули да помине...
Па знам, и тоа е најстрашно од се. Дека кур не им чуе за народов освен да ги гласа истиот. Ама ако, не им ја збираат вуната. Фино.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.639
Такоѓе кец, седи доле... дај бе малку читајте што се дешава не само да тропате глупости.
Ај ти како најголем србоман објасни шо се дешава, оти јас вчера гледав на тв до шо прашуваа протестанти повеќето викаа дека се револтирани од владата на Вучич, и многумина од нив протестираа поради погрешно водење околу пандемијата, знам дека е политички и дека други ствари се во прашање ама голем дел кои беа излезени синоќа протестираа поради целиот хаос кој ја зафати Србија, има снимки има видеа.
На крај краева учка нека се носат со се тој грдиот сурат Вучич, ние проблемите кај нас ги испрајвме сега за други ќе му ја мислиме
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Да се самоцитирам..

Во понеделникот сабајле матичната ми закажа веднаш брис да ми земаат, понеделникот имав исто доста висока температура(38.5-39), вечерта ми спадна температурата. Вчера немав цел ден, стомакот само ми вибрираше(и денеска иста состојба,не сум јаден ништо освен 2 двопека вчера и малце супа). Преѓеска ми се јавија дека тестот ми е НЕГАТИВЕН. Веројатно само некој стомачен вирус сум закачил. Фала на сите за репликите, чувајте се сите и останете во добро здравје.
Може да ми кажете во кој град се тестиравте, чекаме резултати и ние, како на трње сме.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ај ти како најголем србоман објасни шо се дешава, оти јас вчера гледав на тв до шо прашуваа протестанти повеќето викаа дека се револтирани од владата на Вучич, и многумина од нив протестираа поради погрешно водење околу пандемијата, знам дека е политички и дека други ствари се во прашање ама голем дел кои беа излезени синоќа протестираа поради целиот хаос кој ја зафати Србија, има снимки има видеа.
На крај краева учка нека се носат со се тој грдиот сурат Вучич, ние проблемите кај нас ги испрајвме сега за други ќе му ја мислиме
Прво ако сакаш да се вреѓаме слободно кажи, али затој што си женско овј пут ке ти прогледам кроз прсти, иначе зашто и како имаш посебну тему.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.639
Прво ако сакаш да се вреѓаме слободно кажи, али затој што си женско овј пут ке ти прогледам кроз прсти, иначе зашто и како имаш посебну тему.
Полека никој не те навреди, ти се залета на сите ни пиша реплика дека појма немаме, и ни се испонаша како првооделенци да сме па затоа ти пишав да ни објасниш.
Ама нема везе да не ја полниме темата со Србија доволни ни се тукашните проблеми.
Автоматски споено мислење:

Бројот на оздравени охрабрува ама бројките на новозаразени се пак стравични, си бичиме напред.
Скоро па неизбежно е дека после избори ќе се вратат некои мерки како што е случај во некои земји преиодов, ништо чудно и карантинот да го вратат во некои делови
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.813
Прво ако сакаш да се вреѓаме слободно кажи, али затој што си женско овј пут ке ти прогледам кроз прсти, иначе зашто и како имаш посебну тему.
не е женско
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Posto ne mozat da go namalat brojot na novozarazeni i pocinati pocnaa brojot na ozdraveni da go namaluvaat. Malce previdno. Pokraj toa dava lazna poraka demek ete videte ima povekje ozdraveni od novozaboleni, arno ama tie zabolenite go sirat virusot i ostanuvaat najmalku 2 nedeli zaboleni i od niv ispagjaat i po 2-3 pocinati. Sekako deka situacijata e nadvor od sekoaj kontrola ama toa vekje poodamno i ne gledam so koi merki sakaat da ja vratat situacijata vo kontrola. Valjda po izborite ke udrat na merkite so novi policiski casovi.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
не е женско
Е што е, педер?
Автоматски споено мислење:

Posto ne mozat da go namalat brojot na novozarazeni i pocinati pocnaa brojot na ozdraveni da go namaluvaat. Malce previdno. Pokraj toa dava lazna poraka demek ete videte ima povekje ozdraveni od novozaboleni, arno ama tie zabolenite go sirat virusot i ostanuvaat najmalku 2 nedeli zaboleni i od niv ispagjaat i po 2-3 pocinati. Sekako deka situacijata e nadvor od sekoaj kontrola ama toa vekje poodamno i ne gledam so koi merki sakaat da ja vratat situacijata vo kontrola. Valjda po izborite ke udrat na merkite so novi policiski casovi.
Извини вака ама тие заболени или ке умрат или ке оздрават, зошто сумњаш дека има толку оздравени кога веќе месец дена само бројката на заболени се качуваше?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Е што е, педер?
Автоматски споено мислење:


Извини вака ама тие заболени или ке умрат или ке оздрават, зошто сумњаш дека има толку оздравени кога веќе месец дена само бројката на заболени се качуваше?
Ne, ok si e toa ama interesno ke bese R-faktorot da go znaeme neli ko im odgovarase objavuvaa sega ne. Navaka ke ima sekako i pogolem del ozdraveni no ne site ozdravuvaat za 2 nedeli tuku i po 4 ili duri 6 nedeli pokazuvaat pozitiven rezultat. Taka da se koristi brojkata koja najdobro izgleda a toa momentalno e broj na ozdraveni i broj na aktivni slucaevi. Posto ja voopsto se somnevam vo brojkite taka mi izgleda. Mozebi i ne sum vo pravo i gi objavuvaat realnite brojki kakvi sto se. Mi fali malce doverbata vo organite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom