Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Покренувам иницијатива да се организира еден тв дуел Пуно и Дарданиа вс Наќо и Берик на тема короната и Албанците :oleee:
Јас покренувам иницијатива Наќо и Берик да лежат на психијатрија неколку недели. Се плашам нервен слом ќе добијат.
Берик е крстоносец, ова и го опишува и му е дијагноза. А Наќе сигурно е дупли јузер и максимално се труди да личи на глупак само за да не се фати, сепак се надевам дека е така.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
Јас покренувам иницијатива Наќо и Берик да лежат на психијатрија неколку недели. Се плашам нервен слом ќе добијат.
Берик е крстоносец, ова и го опишува и му е дијагноза. А Наќе сигурно е дупли јузер и максимално се труди да личи на глупак само за да не се фати, сепак се надевам дека е така.
за мене си погодил све
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.145
Поени од реакции
25.574
Вратио се Шиме :vozbud:
Па му одговара кога ќе размислам. Моментално е лорд на Црното прибежиште и командант на Братството без знамиња. А предходно бил славен како херој помеѓу народот. :cautious: И овде ни глуми дека не го сака Никола, за да остане undercover.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Покренувам иницијатива да се организира еден тв дуел Пуно и Дарданиа вс Наќо и Берик на тема короната и Албанците :oleee:
Лечат лични фрустрации.

Вирусот ги фати сите можни држави, народи и вери.

Види една од најорганизираните држави во светот, каде не можеш ни куршум да внесеш, а тоа е Израел, преку 1000 нови случаи дневно.

Кај нас и нашето соседство има луѓе со ниска свест, лесно лапаат лажни вести, еве веста дека Србија ги затворила џамиите или она другото дека Србија срушила џамија, а таа веќе е обновена.

Освен личната свест, кај нас не функционираат ни институциите.

Никој веќе не носи маска, и тие што носат, не ја носат правилно.
Кафаните полни, по 4,5,6 во една маса.

Кога беше Бајрам а и пред тоа имаше по 20-30 случаи дневно и ги скратиме посетите на минимум.

Сега кога има по 150-200 случаи, има митинзи, посети, штабови, кафани, ресторани, трговски центри, џамии, цркви, плажи, спортување...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Лечат лични фрустрации.

Вирусот ги фати сите можни држави, народи и вери.

Види една од најорганизираните држави во светот, каде не можеш ни куршум да внесеш, а тоа е Израел, преку 1000 нови случаи дневно.

Кај нас и нашето соседство има луѓе со ниска свест, лесно лапаат лажни вести, еве веста дека Србија ги затворила џамиите или она другото дека Србија срушила џамија, а таа веќе е обновена.

Освен личната свест, кај нас не функционираат ни институциите.

Никој веќе не носи маска, и тие што носат, не ја носат правилно.
Кафаните полни, по 4,5,6 во една маса.

Кога беше Бајрам а и пред тоа имаше по 20-30 случаи дневно и ги скратиме посетите на минимум.

Сега кога има по 150-200 случаи, има митинзи, посети, штабови, кафани, ресторани, трговски центри, џамии, цркви, плажи, спортување...
Шо знам, не е вака кај мене во град.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
Сега кога има по 150-200 случаи, има митинзи, посети, штабови, кафани, ресторани, трговски центри, џамии, цркви, плажи, спортување...
И покрај толку случаи дневно, мора да се олабавуваат мерките, иде Курбан Бајрам. Господинот Османи правилно предупреди, околу Рамазан, дека ако стегаме мерки може да не снајде и полошо од корона.
Ние неќевме полошо од корона. А и сега неќеме, па мислам дека е сосема во ред до Курбан Бајрам да се олабавуваат мерките, без разлика на бројот од заболени. Немој полошо од корона да биде.
Стрпи се, има после време за рестрикции. Иде Богородица, Илинден...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Види една од најорганизираните држави во светот, каде не можеш ни куршум да внесеш, а тоа е Израел, преку 1000 нови случаи дневно.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.720
Вирусот ги фати сите можни држави, народи и вери.

Види една од најорганизираните држави во светот, каде не можеш ни куршум да внесеш, а тоа е Израел, преку 1000 нови случаи дневно.

Кај нас и нашето соседство има луѓе со ниска свест, лесно лапаат лажни вести, еве веста дека Србија ги затворила џамиите или она другото дека Србија срушила џамија, а таа веќе е обновена.

Освен личната свест, кај нас не функционираат ни институциите.

Никој веќе не носи маска, и тие што носат, не ја носат правилно.
Кафаните полни, по 4,5,6 во една маса.

Кога беше Бајрам а и пред тоа имаше по 20-30 случаи дневно и ги скратиме посетите на минимум.

Сега кога има по 150-200 случаи, има митинзи, посети, штабови, кафани, ресторани, трговски центри, џамии, цркви, плажи, спортување...
ЈОК..
еве Папуа 9 милиони народ има само 11 заразени, 3 активни
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Лечат лични фрустрации.

Вирусот ги фати сите можни држави, народи и вери.

Види една од најорганизираните држави во светот, каде не можеш ни куршум да внесеш, а тоа е Израел, преку 1000 нови случаи дневно.

Кај нас и нашето соседство има луѓе со ниска свест, лесно лапаат лажни вести, еве веста дека Србија ги затворила џамиите или она другото дека Србија срушила џамија, а таа веќе е обновена.

Освен личната свест, кај нас не функционираат ни институциите.

Никој веќе не носи маска, и тие што носат, не ја носат правилно.
Кафаните полни, по 4,5,6 во една маса.

Кога беше Бајрам а и пред тоа имаше по 20-30 случаи дневно и ги скратиме посетите на минимум.

Сега кога има по 150-200 случаи, има митинзи, посети, штабови, кафани, ресторани, трговски центри, џамии, цркви, плажи, спортување...
Ти и Пуно у моментов сте ко двајца шизици у кафана без скршен динар у џеб.Додека тие по околните маси зјапаат у менито,се пребројуваат и се мислат што да порачаат,вие ја ѕидате масата и порачувате без уопште да ги погледнете цените у менито.Си порачувате што ке ви текне ко да нема утре,а кога ке стигне сметката....Нема да поминете така лесно со миење чинии ;)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Јас покренувам иницијатива Наќо и Берик да лежат на психијатрија неколку недели. Се плашам нервен слом ќе добијат.
Берик е крстоносец, ова и го опишува и му е дијагноза. А Наќе сигурно е дупли јузер и максимално се труди да личи на глупак само за да не се фати, сепак се надевам дека е така.
Од поодамна ги читам мислењата во темава. Можам да кажам дека секој свесен и реален човек со здрав неиспран памет ќе има слично мислење како @Beric Dondarrion /@Наќо и многу други. Дали треба и ние другите што имаме слично мислење како нив да лежиме на психијатрија неколку недели (за другарче прашувам :pos: ) или ти си тој/таа што треба дасе преиспита подетално? :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.166
@мкд владе Годинава ко да им се затегнати критериумите на работодавците нивни, зборам за занаетите што ги работат тие. Може имаше испуштања и што не ама сега е борба да се испорача по градилишта и што не на време и не знам чив работодавец би му дозволил на некој брат уште 10 дена одмор во стан со самоизолација. Барем мое мислење, не знам како е во Швајцарија со нив.
Pak ke recam, mala e toa cena za niv. Ne se tie ko nas pa ajde ke se sekiram dali ke me izbrkaat od rabota, pandemija bilo ili tamu neznam sto . Kako nisto da ne naucivte site ovie godini, posebno poslednite nekolku. Tie se spremni da ginat za nivnata kauza koja ako dosega ne sfativte koja e togas ete neznam sto da vi recam. Eve ti eden hint od vremeto koga ti mozi i ne bese ni rodena. Nie smenivme zname pod nadvoresen pritisok i se odkazavme od nasite vo stranstvo , tie togas vo toj period ili nekolku godini pred toa ne ni pomislija da se odkazat, modificiraat ili da napravat ni najmala otstapka od nivniot nacionalen simbol kako gragjani na druga drzava so sto toj bi se razlikuval od simbolot na nivnata maticna. Eden perduv ne sakaa da izmenat i bea spremni da ginat za toa, a ti se nadevas deka eden otkaz ke gi spreci vo namerata ili karantin od 10 dena. Hmmm :cautious:
Ete uste destina dena ima, bas da go vidam i toa cudo.
P.s ednistveno nesto sto bi gi odvratilo od namerata e ako taka im recat, deka ne e vreme ili nema uslovi za toa ili da im zabranat patuvanje tuka, bukvalno fizicki da im zabraat drzavite kade prestojuvaat.
Автоматски споено мислење:

Океј Владе :)
Ete bas na ova mislev, vo slucaj da ne me sfati.
А ти имаш диплома од медицински факултет ?
I ovaa kako tebe ucela tolku godini, kolku naucila so razbiranje a kolku na pamet za ocenka e znak prasalnik. Da bidi tragedijata pogolema tuka ima uste minimum nekolku likovi sto ucele isto ama nikako da se slozat vo skoro nisto ama najbiten argument im e deka za toa ucele i sprema toa mora da se vo pravo. Sekoj od niv posebno.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom