Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А ако само ликот што не носи маска беше белец?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
А ако само ликот што не носи маска беше белец?
Шом има белец е расизам.Пред некој ден либтардиве одлучиле дека и шахот е расистички,пошто белите фигури биле први на потег.:facepalm:Ама ај ова на друга тема да не забегвиме во друга насока.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
pocnav so LOSI vesti... eve i ....
zet mi pocina denes vo 14-15 casot.
dva dena bese doma vo koma ili taka neston nepodvizen,ne zbori,ne otvori oci (so infuzija)
Na vas ostavam da si pomislite od sto pocina...imase 40 godini.
 
S

ski

Гостин
Pocni da pisis memoari, fakjaj beleski, snimaj snimki i taka nesto posto ti ke bidis eden od retkite koj ke ja prezivee pandemijata, pa da imas na slednite generacii posle pandemijata i neminovniot pad na civilizacijata da im kazuvas kako bilo. Ne za drugo nema da ti veruvaat kopiljacite.
Владе со некои работи не се игра мајтап.
Кај мене јас и мајка ми спагаме во ризична група од ковид19 затоа сме претпазливи.Продолжи со хуморот секоја чест.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Владе со некои работи не се игра мајтап.
Кај мене јас и мајка ми спагаме во ризична група од ковид19 затоа сме претпазливи.Продолжи со хуморот секоја чест.
Kaj vide ti humor tuka. Statisticki gledano ako stvarno tolku se pazis od virusot imas najpovekje sansi da go nadzivees. Drugoto vekje go kazav.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
pocnav so LOSI vesti... eve i ....
zet mi pocina denes vo 14-15 casot.
dva dena bese doma vo koma ili taka neston nepodvizen,ne zbori,ne otvori oci (so infuzija)
Na vas ostavam da si pomislite od sto pocina...imase 40 godini.
Бог да го прости зетот. Бидете живи и здрави. Тоа е, судбина.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
кај тестираат у Скопје со примероци од брис?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Некој погоре имаше прашано кои држави ги враќаат мерките, еве конкретно за Англија, Лестер две недели ќе биди во карантин.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
кај тестираат у Скопје со примероци од брис?
Мене во Јане Сандански амбулантата во Аеродром, матичната ме прати, преку „Мој термин“ закажано. Таму ми зедоа брис, а резултатите кај матичната ги пратија, па таа ми ги јави
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.809
Поени од реакции
15.732
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Мислам дека на есен и крај на годинава и почеток на 2021 ќе биде лошо со вирусов а и доста економски, луѓето немаат а и некој не сакаат да трошат пари како што пред да се појави вирусов трошеле.

Економски сме и сега во некаква криза но во есен ќе биде уште потешко. Се си мислам ќе има доста затворање приватни фирми.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Зависи од која страна на стапот си, за СЗО и остала багра е суперспецифичен и единствен аргумент за пандемијата, за многу други со ладна и бистра глава е само супер специфично оружје за оправдување на пандемијата. Со друг збор е МИСТЕРИЈА, ( а можда и мизерија).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom