Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Нормално дека сметам оти мојата религија е исправна, инаку не би бил нејзин член. Исто и другите ваљда мислат.
Сепак, ни на крај памет не ми е да негирам физика и природни закони, кога е во прашање вирусов.
Па негираш физика и природни закони ако си член на религија.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
... аман не е тоа одговор за состојбата, тоа не е дијагноза „бактерија во крв“, а човекот неподвижен, вие треба да знаете све - дијагноза, што лекови прима, какви резултати има (фотокопија), не знам зошто не одите во приватна клиника барем да му направат преглед, мислење ...парите ќе дојдат, човечкиот живот е поважен, што сака нека има како бактерија - неподвижен цела ноќ и да не зборува не е на арно, но вие си знаете....јас ви дадов совет!
mnogi fala... nemam nikakvi dokumenti-rezultati ili ispituvanja,sega ke odam pak tamu i se sto ima ako ostavile doktorite takvo nesto ke slikam da pokazam tuka
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Така значи....никој не не сака. И по 1ви јули....остануваме дома.
Шупот на Европа, запалена прашума.
Тоа од што сме премногу транспарентни.....што Србите, Босанците реално бољи се од нас....не верувам.....ама битно нас СЗО не тапшаат по рамо.....најтранспарентни сме од сите на Балкан.
ОХИ, НЕ МОЗЕ Грција.... ги заболе стојко, они чекат од ЕУ некој неповратни пари за штетите... ама има многу кандидати од туризмот, Италија, Франција, Шпанија, па и Германија и Австрија имаат туризам... не знам кој треба да ги покрије тие испечатени евра, да не ние вошкарите од еврочекалната ????
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.532
Поени од реакции
34.685
mnogi fala... nemam nikakvi dokumenti-rezultati ili ispituvanja,sega ke odam pak tamu i se sto ima ako ostavile doktorite takvo nesto ke slikam da pokazam tuka
...внимавај, иди со заштитна маска и ракавици... и кажи дека ти треба второ мислење, па ти треба документовано да испратиш преку емајл во странство... не попуштај биди упорен!
 
S

ski

Гостин
We should all masturbate during Coronavirus lockdown to ‘boost our immune systems’ & ‘fight off infections’, docs say


Мене ми се чини докториве на суптилен начин ни кажуваат дека се додека не се извади вакцина за ковид19 можете да си ги држите у рука.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Значи кога некој ќе ми проповеда економија за време на пандемијата и како ќе сме останеле гладни оти останале без работа ми иди да отепам некој.
Зошто ? Секој ден наидвам на статуси по фејсбукот во кои бутици можеле да се искористат платежните картички, знам дека неколку овци не го прават цело стадо ама сепак бе, можно е до толку ретардирана раја да се ???
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Значи кога некој ќе ми проповеда економија за време на пандемијата и како ќе сме останеле гладни оти останале без работа ми иди да отепам некој.
Зошто ? Секој ден наидвам на статуси по фејсбукот во кои бутици можеле да се искористат платежните картички, знам дека неколку овци не го прават цело стадо ама сепак бе, можно е до толку ретардирана раја да се ???
Замисли, има луѓе што сакаат да си купат облека. Срам да им е!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Замисли, има луѓе што сакаат да си купат облека. Срам да им е!
Да бе, оти необлечени ќе останеа, голи, загреота.
Замисли едно фустанче од Васидора ќе им заврши работа, таман 3000 денари и плус ќе доплатат
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Значи кога некој ќе ми проповеда економија за време на пандемијата и како ќе сме останеле гладни оти останале без работа ми иди да отепам некој.
Зошто ? Секој ден наидвам на статуси по фејсбукот во кои бутици можеле да се искористат платежните картички, знам дека неколку овци не го прават цело стадо ама сепак бе, можно е до толку ретардирана раја да се ???
Затоа шо по се изгледа имаш редовен прилив на пари па затоа ти иди да отепаш некој.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
...внимавај, иди со заштитна маска и ракавици... и кажи дека ти треба второ мислење, па ти треба документовано да испратиш преку емајл во странство... не попуштај биди упорен!
uste sega pisuvam za slucajov i vise ne vi dosagam. Itno Brza pomos da se preimenuva vo Brzo taksi bez pari za bolni do doma.
Eve kako bilo.
KOga mu se slosilo na rabota i legnal-padnal,tamosnite se razbira postapile pravilno VIKNALE BRZA POMOS,
TAA dosla i ekspresno go transportirala do DOMA, (nikakva pomos ili da go odnesat na nekoja klinika)
Tamu doma go istresle kako drva koga ke ti donesat za v zimo i vednas zaminale (verojatno go legnale i stavile kese tie ili posle drugite.) .
Otkako zaminale majkamu vednas viknala taksi i go odnela vo drzavna vo Urgenten i tamu go snimale i zemale krf za analiza.
Ima bakterii vo krfta i nekoja fleka vnatre vo cerepot na celoto mozebi nekoj izliv,ne bese tuka toj rezultat da go snimam,
------
Sega bev tamu,go stanavme da sedne i da kasne nesto ...ne otvori oci.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Затоа шо по се изгледа имаш редовен прилив на пари па затоа ти иди да отепаш некој.
Чекај сега, пример земам, типката секојдневно напнува со статуси како остана без работа заради короната, немала на детето млеко да му купи, и оп ја гледаш во група прашува во кој бутик или козметички салон смее да ја искористи платежната картичка, ти вака шо ќе ти иди да и направиш од прва ??? Ама искрено
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Да бе, оти необлечени ќе останеа, голи, загреота.
Замисли едно фустанче од Васидора ќе им заврши работа, таман 3000 денари и плус ќе доплатат
Зошто нели, мора да останеш без облека, за да сакаш да купиш нова облека. Мора да останеш без храна за да сакаш да купиш храна. Мора да си многу богат за да сакаш да отидеш на одмор. Во спротивно, грев е. :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Јас во блиска иднина не гледам ниту една мерка, ниту било каква идеја, план, стратегија, за да се подобри состојбата на планетава земја, на здравјето на народот, на уништување на вирусот, за подобрување на економијата....НИШТО....само пропаст, паѓаме во бунар без дно..и што е најчудно, сеуште имаме сила за надзборување..:(
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Зошто нели, мора да останеш без облека, за да сакаш да купиш нова облека. Мора да останеш без храна за да сакаш да купиш храна. Мора да си многу богат за да сакаш да отидеш на одмор. Во спротивно, грев е. :D
Не ми ја сфати поентата, џабе, прочитај го постот подолу можи ќе ти стани појасно
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Чекај сега, пример земам, типката секојдневно напнува со статуси како остана без работа заради короната, немала на детето млеко да му купи, и оп ја гледаш во група прашува во кој бутик или козметички салон смее да ја искористи платежната картичка, ти вака шо ќе ти иди да и направиш од прва ??? Ама искрено
Абе оставија типката.Имам и предходно спомнато,во комшии има брачен пар со две деца останаа без работа.На работа на неколку колеги жените им ги испуштија од на работа.Другари кои работеа во угостителство исто така останаа на улица.Јас веќе три месеци работам за минималец,така да немој да ги коментираш работите ако не си засегната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom