Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Црна Гора ја тргнала Македонија од листата на граѓани на кои ќе им биде дозволен влез, сега ќе почнат и другите.
Јас мислам дека и Охрид треба да ги тргне од листата.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Шкупи и Струга одбија корона тестови - не верувале на резултатите!

Баш ме интересира во која државна болница ќе ги прават тестовите и дали ќе го поминат алгоритмот кој важи за обичниве смртници кои чекаат и со симптоми да им се направи тест.
Нека се тестираат во Систина, таму тестовите се најточни :D
Автоматски споено мислење:

Ќе ти кажам само дека човекот максимално се придржуваше на мерките за претпазливост.Тоа е и она шо ми е најчудно.Значи не можиш некого да го прогласиш за ебиветар само поради тоа шо го закачил вирусов.
Не велам дека пријателот твој е ебиветар, ама можи да бил на место во затворен простор кај што некој болен ебиветар без маска си дрдорел/викал на цел глас, а можеби и кашлал и кивал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Таман сега почна да излага ситуацијава од контрола ради ифтарот а не поради изборите како што трубат тука, сега Мицко ќе рипне од глувчешката дупка и он ќе бара избори пошто на Филипче вртоглаво му паѓа рејтингот...
Добро бре...ги гледаш сликите Царовска, Обиџуко и остали како делат флаери и се сликаат низ народот

ПС:онака успат...на флаерите пишува како ја победиле Короната(а му се смеат на реисот :facepalm: )
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Само колективен имунитет за овие!
cika darvin da im objasni nekoi raboti, so gi ispustile od osnovno :cool:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Не сум политички определен, и ич не следам политика...али тие што плукате по Зајко и Пајо Патарот, мислите да беа сменети страните, другиве да беа на власт поинаку ќе постапеа, ќе не спасеа сите од бедава?

И џабе е и две години да бидеме под клуч, истово срање ќе не снајде порано или подоцна...останува да видиме како ќе се сносат овие што ја "победиле" коронава во текот на летото...да не се врати кај сите...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Не сум политички определен, и ич не следам политика...али тие што плукате по Зајко и Пајо Патарот, мислите да беа сменети страните, другиве да беа на власт поинаку ќе постапеа, ќе не спасеа сите од бедава?
Јас нигде немам прочитано како вмро би се справиле. Се разбира дека хејтот е кон шарлатаниве сега оти не знаат кај тераат.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.742
Не сум политички определен, и ич не следам политика...али тие што плукате по Зајко и Пајо Патарот, мислите да беа сменети страните, другиве да беа на власт поинаку ќе постапеа, ќе не спасеа сите од бедава?

И џабе е и две години да бидеме под клуч, истово срање ќе не снајде порано или подоцна...останува да видиме како ќе се сносат овие што ја "победиле" коронава во текот на летото...да не се врати кај сите...
јас не видов ни еден да плука по Зајко и Пајо Патаро, овде се плука во главно по браќава.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 заразени од корона вирусот, како и седум починати, дознава „Фокус“.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Абе што сакате од луѓе кои,се извинувам што ке скршнам малку од темата на протест за обвинетите од Монструм бараа "да се затварат и Македонците"
Среќа што овие што им се болни не ги носат на лекар се додека не стигнат у крајна фаза па не го оптеретуваат здавствениот систем на макс
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
Треба да си молчиме и да се надеваме дека во претстојниов викенд и петоков како неработен ден поради празникот духовден, нема да направиме исто сценарио како "браќава"...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Не сум политички определен, и ич не следам политика...али тие што плукате по Зајко и Пајо Патарот, мислите да беа сменети страните, другиве да беа на власт поинаку ќе постапеа, ќе не спасеа сите од бедава?
Честитки, го имаме првиот релативизатор на темава... Не прати политика, не е определен, ама според него не било толку страшно покољот од владението на СДС што го направи, бидејќи и другите не биле нешто подобри... :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom