Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
Сега фашистите ќе ти напишат: Од каде знаат дека е од вакцината, а не е долг (може и дебел) ковид!

Небитно е дал е од вакцината, битното е претходно трубеа дека вакцинираните бар полесно ќе пројдат, 100% ќе се заштитени бар од смрт. Според статистиките ефикасноста на вакцините излезе 0 (нула).
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.060
Поени од реакции
20.893
Па навистина од каде од вакцина?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
Па од фашистички мерки, докажано е дека неколку децении, најверојатно и векови, траат последиците. :anco:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.045
Поени од реакции
26.604
Психопатски работи... Туку ова е уште пред некоја недела, само сега почнува да се шири.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.261
Поени од реакции
36.211
што ќе не прскаат за џабе, тоа вакцините не им работат ич. Освен ако не планираат да турат чипој и да не репрограмираат.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
тоа вакцините не им работат ич.
Зависи. Ако очекуваше да те заштитат од фаќање на ковид или полесно да го пројдеш ако имаш ковид, тогаш не им работат.

Ама ако гледаш други последици од вакцините, некои би рекле, дека топ си работат :D

турат чипој и да не репрограмираат.
Илон Маск оној тројанецот што сака твитер да го направи ко Кинескиот "вичат" веќе јавно тестира, ама што па тебе да те репрограмираат, кога супер си програмиран. Одвреме на време некој баг ќе покажеш, ама брзо се средуваш :kezec:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.261
Поени од реакции
36.211
Зависи. Ако очекуваше да те заштитат од фаќање на ковид или полесно да го пројдеш ако имаш ковид, тогаш не им работат.

Ама ако гледаш други последици од вакцините, некои би рекле, дека топ си работат :DИлон Маск оној тројанецот што сака твитер да го направи ко Кинескиот "вичат" веќе јавно тестира, ама што па тебе да те репрограмираат, кога супер си програмиран. Одвреме на време некој баг ќе покажеш, ама брзо се средуваш :kezec:
ја бафра веќе излегов од матриксот. Последно што пробувам да разберам со депопулацијава зошто и како западов сака да се депопулира себеси. Зошто со сила се фураат овие МРНА глупости, еве пред некој ден и Нобелова награда им дале на тие што ја измислиле. Која шизофренија е светов.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
ја бафра веќе излегов од матриксот. Последно што пробувам да разберам со депопулацијава зошто и како западов сака да се депопулира себеси. Зошто со сила се фураат овие МРНА глупости, еве пред некој ден и Нобелова награда им дале на тие што ја измислиле. Која шизофренија е светов.
Не можеш да излезеш од "матриксот". Може само да ги направиме правилата според кои ќе функционира. Порано можело да се излезе, бидејќи имало места каде важеле други правила. Се качуваш на брод и правац во Америките. Сега каде?

За да разбереш депопулацијата, слушај ги тие паразитите што се одговорни за истата. Што кажаа они: системов е расипан, неефикасен, мора да се рестартира т.е. сруши и нов систем да се имплементира. Притоа мнозинството од светската популација го сметаат за бескорисни јадачи, што и не се баш далеку од вистината, од сегашна гледна точка, но баш они се виновните за перењето мозок.

Ти правиш грешка зашто мислиш дека одговорните се поистоветуваат со граѓаните во државите во кои живеат.

Мрн не се глупости, исто како што оружјето не е глупост, а ти си против :kezec:. Зависи за кои цели се користи.


 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.022
Поени од реакции
17.768
Не можеш да излезеш од "матриксот". Може само да ги направиме правилата според кои ќе функционира. Порано можело да се излезе, бидејќи имало места каде важеле други правила. Се качуваш на брод и правац во Америките. Сега каде?

За да разбереш депопулацијата, слушај ги тие паразитите што се одговорни за истата. Што кажаа они: системов е расипан, неефикасен, мора да се рестартира т.е. сруши и нов систем да се имплементира. Притоа мнозинството од светската популација го сметаат за бескорисни јадачи, што и не се баш далеку од вистината, од сегашна гледна точка, но баш они се виновните за перењето мозок.

Ти правиш грешка зашто мислиш дека одговорните се поистоветуваат со граѓаните во државите во кои живеат.

Мрн не се глупости, исто како што оружјето не е глупост, а ти си против :kezec:. Зависи за кои цели се користи.


Роберт Малоун е тотално одлепен и не може повеќе да се изглупира, со овие оксиморонски изјави.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
Роберт Малоун е тотално одлепен и не може повеќе да се изглупира, со овие оксиморонски изјави.
Не знам зашто велиш тоталка дека е, ама мислам дека тој кажа дека после некоја година, властите ќе велат дека никого не присилиле да се вакцинира и така бидна.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.022
Поени од реакции
17.768
Не знам зашто велиш тоталка дека е, ама мислам дека тој кажа дека после некоја година, властите ќе велат дека никого не присилиле да се вакцинира и така бидна.
Не го рече тоа само тој, но и нема врска за тоа, туку од чисто научен аспект, пролупа скроз.

Прво и основно пробува на многу глуп начин да си ги препише сите заслуги за себе, а сите проблеми да ги префрли на друг.
Второ, целиот процес на користење на mRNA како платформа, не е само негово дело, туку на цел еден тим на луѓе кои идат после него.

mRNA е многу битна генетска технологија со која може да му се помогне на многу луѓе кои имаат сериозни проблеми, само не беше добра технологија за вакцина против Ковид.

Нобеловата награда за mRNA е на место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom