Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Колку од ваксерите стигнавте до четврта доза. Какво е чувството. Дали после четвртата се чувствувате заштитени. Носете ли маска. Ке ставете ли пета или полека се освестувате.
Џабе е вакцина ако немаш сопствен природен имунитет
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
@Staufer Игорче сепак ќе си имате кинески мерки во Германија :D
Само ако си пресно вакциниран (три месеци) ќе ги имаш сите права.

If you’re “freshly vaccinated” (i.e. recently) and don’t have COVID, you’ll be able to go around bare-faced and access the whole of society. If you’re unvaccinated, you’ll be assigned the colour red and have your rights diminished. If you’re vaccinated but deemed ‘not fresh enough,’ you’ll be able to enjoy some rights but will still have to wear a mask.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Официјално прв пат позитивен...заразен од брат ми кој беше на свадба деновиве.
Симптоми (сега за сега):
- Мала болка во телото
- Мала температура
- Не толку јака главоболка

Вакциниран два пати со Фајзер овој период прошла година. Од утре витамини, сокови, чаеви, супи :-/
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
Официјално прв пат позитивен...заразен од брат ми кој беше на свадба деновиве.
Симптоми (сега за сега):
- Мала болка во телото
- Мала температура
- Не толку јака главоболка

Вакциниран два пати со Фајзер овој период прошла година. Од утре витамини, сокови, чаеви, супи :-/
Sladoled samo mu e lekot.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Мене неколку пати ме фати кога беше критичното време па никому ништо.. Не идев нигде неколку дена не се тестирав а сигурно имав не се тестирав затоа што зашо да си ја замарам психата. Имам/немам сеедно ми е. Дупли стрес ќе ми биде да идам да се тестирам
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Официјално прв пат позитивен...заразен од брат ми кој беше на свадба деновиве.
Симптоми (сега за сега):
- Мала болка во телото
- Мала температура
- Не толку јака главоболка

Вакциниран два пати со Фајзер овој период прошла година. Од утре витамини, сокови, чаеви, супи :-/
Пријателе, бидете без страв, стравот е најлошото нешто. Бидете цврсти и следете ја здравствената промена. Само не се плашете. Оставете ги дневните статистики на заразени и починати. Подигнете го железото во телото ако е намалено, земајте витамин д цинк и ц. Му посакувам брзо оздравување, само не паничете. Не смеете да дозволите да се чувствува дека е болен. Поздрав.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Пријателе, бидете без страв, стравот е најлошото нешто. Бидете цврсти и следете ја здравствената промена. Само не се плашете. Оставете ги дневните статистики на заразени и починати. Подигнете го железото во телото ако е намалено, земајте витамин д цинк и ц. Му посакувам брзо оздравување, само не паничете. Не смеете да дозволите да се чувствува дека е болен. Поздрав.
Стравот е страшно нешто. И психата ги прави повеќето работи полошо него ли што се..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.715
Пријателе, бидете без страв, стравот е најлошото нешто. Бидете цврсти и следете ја здравствената промена. Само не се плашете. Оставете ги дневните статистики на заразени и починати. Подигнете го железото во телото ако е намалено, земајте витамин д цинк и ц. Му посакувам брзо оздравување, само не паничете. Не смеете да дозволите да се чувствува дека е болен. Поздрав.
дали и новите врсти Ковид го намалуваа железото ???
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
дали и новите врсти Ковид го намалуваа железото ???
Да се намалува железото. Препорака, семе од коприва, го има во аптеките, земајте и витамин Ц за подобра апсорција на железото. Уште еднаш, не дозволувајте стравот да влезе во вас, работете си на вашиот имунитет, не ставајте вакцини. Вакцините нема да ве заштитат, вашиот имунитет да, ќе ве заштити. Околу различните варијанти на ковидот, не се окупирајте со имињата, не се окупирајте со симптомите. Доколку ги земеме во предвид сите симптоми во едно за сите мутации на вирусот. Дури и здравиот ќе си најде симптом. Би го спомнал мајмунскиот вирус, се шири и го пренесуваат хомосексуалците, дали видовте некаде некој да им забрани парада, НЕ. Значи помалку вести на ТВ повеќе алтернативни медиуми.
Автоматски споено мислење:

Да се намалува железото. Препорака, семе од коприва, го има во аптеките, земајте и витамин Ц за подобра апсорција на железото. Уште еднаш, не дозволувајте стравот да влезе во вас, работете си на вашиот имунитет, не ставајте вакцини. Вакцините нема да ве заштитат, вашиот имунитет да, ќе ве заштити. Околу различните варијанти на ковидот, не се окупирајте со имињата, не се окупирајте со симптомите. Доколку ги земеме во предвид сите симптоми во едно за сите мутации на вирусот. Дури и здравиот ќе си најде симптом. Би го спомнал мајмунскиот вирус, се шири и го пренесуваат хомосексуалците, дали видовте некаде некој да им забрани парада, НЕ. Значи помалку вести на ТВ повеќе алтернативни медиуми.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.715
Да се намалува железото. Препорака, семе од коприва, го има во аптеките, земајте и витамин Ц за подобра апсорција на железото. Уште еднаш, не дозволувајте стравот да влезе во вас, работете си на вашиот имунитет, не ставајте вакцини. Вакцините нема да ве заштитат, вашиот имунитет да, ќе ве заштити. Околу различните варијанти на ковидот, не се окупирајте со имињата, не се окупирајте со симптомите. Доколку ги земеме во предвид сите симптоми во едно за сите мутации на вирусот. Дури и здравиот ќе си најде симптом. Би го спомнал мајмунскиот вирус, се шири и го пренесуваат хомосексуалците, дали видовте некаде некој да им забрани парада, НЕ. Значи помалку вести на ТВ повеќе алтернативни медиуми.
Автоматски споено мислење:


мислам дека Делта а посебно Омикрон не го намалуваа железото....
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
мислам дека Делта а посебно Омикрон не го намалуваа железото....
Според тоа јас како поминав овоој пат, за разлика од првиот, а и гледајќи од колешките, комшииите, овие вируси се мнооогу поблаги и многу лесно се поминуваат без никакви последици...сите имавме уредни лабораториски наоди..значи, ништо страшно, како блага настинка.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Првпат фаќам ама без сериозни сипмтоми. Темп 37,2, главоболка и суво грло.
Ја пресеков со ладни тушеви, си вежбам дома, внесувам течности и се е ок. Башка пливам и бев убеден дека хлорот ме штити, али јбг го изедов и јас на крај.
Жена ми помина викендов, само она беше со 39 темп, суво грло, кашлица и омалаксаност.
Али тоа е тоа у глобала, делува ко настинка.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305

Novosti od velesilata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom