Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.524
Поени од реакции
7.181
Треба да се пазат и тие што 'од еднаш педер не се станува' со мајмунските сипаници

Автоматски споено мислење:


Иначе Бајден беше негативен на Ковид дури цели три дена, денеска е пак позитивен.
Straight person that dubble at non-straight sex activities. Или по нашки, не сум педер, само во газ го примам. :ROFLMAO:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.771
Поени од реакции
15.568
Изгеда слабо ќе биди со Халкидики забави годинава.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Во Грција, заклучно со 4 август, потврдени се вкупно 39 случаи на мајмунски сипаници, сите мажи на просечна возраст од 37 години, согласно седмичниот извештај на Националната организација за јавно здравје (ЕОДИ), јави дописичката на МИА од Атина.

 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.094
Поени од реакции
65.127
Све некакви мерки се враќаат у соседство сам кај нас сеуште ништо. Некој би рекол дека не воведуваат никакви мерки затоа што може "групи граѓани во одредени региони" уопште да не ги почитуваат тие мерки, а власта нема да може да ги санкционира.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.894
Поени од реакции
23.349
= ненајдено почина Лазар Николовски, сопственикот на познатото битолско радио „105 Бомбардер“,
= ненадејно почина истакнатиот македонски композитор проф. д-р Томе Манчев,
= ненадејна смрт на д-р Трајче Нешковски,
= ненајдено почина Сашо Пижевски – Пиже
= ненајдено почина Војислав Зивчевиќ,
познати, вака од последните ненајдено починати!
... кога веќе јавно пишуваат, напишете и причината за смртта, дали воопшто води некој евиденција околу тоа дека можеби генетките антиковид вакцини имаат дел од „ненајдено починати“ арслани луѓе, спортисти, обичен човек?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.771
Поени од реакции
15.568
Игорче @Staufer, ќе треба уште две дози на есен да примиш ...

From October: Those who have been vaccinated three times should be treated like those who have not been vaccinated
The CDU suspects that the Corona plan for the fall is intended to “help Karl Lauterbach empty his overflowing vaccine stores”.

 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
322
Поени од реакции
830
Нека ги цепат додека им издржи организмот...а после тоа..."даjте друго дете!".
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.771
Поени од реакции
15.568
Германциве очигледно ќе ја прават Мариовската ...
"Пењал, се не пењал, ќе те јада"

Зошто да одат фира вакцините :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.771
Поени од реакции
15.568
И нова студија, пеер ревјувед.

Vaccine boosting results in distinct, imprinted patterns of hybrid immunity with different combinations of SARS-CoV-2 infection and vaccination. Immune protection is boosted by B.1.1.529 (Omicron) infection in the triple-vaccinated, previously infection-naïve individuals, but this boosting is lost with prior Wuhan Hu-1 imprinting. This “hybrid immune damping” indicates substantial subversion of immune recognition and differential modulation through immune imprinting and may be the reason why the B.1.1.529 (Omicron) wave has been characterized by breakthrough infection and frequent reinfection with relatively preserved protection against severe disease in triple-vaccinated individuals.


------------------------------------------------------------------------------
Малце му беше чудно на научнициве зошто Омикрон толку долго трае во високо вакцинирани земји како Португалија, со ниско ниво на претходна инфекција, заради долгите карантини.

Па, еве го резултатот во вид на студија. Три пати вакцинираните имаате многу слаб имунитет на Омикрон и затоа има чести инфекции и реинфекции.

ШУ ПРАЈМЕ СЕГА ?
Нели ако вирусов се шири константно во популацијата ќе резултира во нови мутации?

М, стручњаци? Шо велат тоа верувачите во наука?
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.265
Поени од реакции
18.696
Игорче @Staufer, ќе треба уште две дози на есен да примиш ...

From October: Those who have been vaccinated three times should be treated like those who have not been vaccinated
The CDU suspects that the Corona plan for the fall is intended to “help Karl Lauterbach empty his overflowing vaccine stores”.

Не.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
70
Поени од реакции
138
Да ја играте играта Hitman 2 и ќе сфатите дека уствари сите такви вируси се направени во лабараторија. Играта прикажува луѓе кои со еден вирус кој што го развиваат сакаат да ја намалат популацијата на светот. И имаше една мисија каде што треба да се влезе во лабараторијата каде што се развива тој вирус и исто реагира како Короната со контакт од едно лице до друго само скафандер може да заштити
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
1.229
Поени од реакции
3.067
Слушнав дека русите објавиле некои сериозни обвинувања за потеклото на вирусов и тоа кој стои позади оваа заебанција, ама не излегува инфо на гугл енџинов. Има ли некој инфо, да не гуглам џабе.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.152
... кога веќе јавно пишуваат, напишете и причината за смртта, дали воопшто води некој евиденција околу тоа дека можеби генетките антиковид вакцини имаат дел од „ненајдено починати“ арслани луѓе, спортисти, обичен човек?
За Пиже од сигурни информации знам дека цигарите ги швајцувал и тоа по 4 кутии на ден и вакциниран со 2 дози.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
147
Поени од реакции
192
Цитат од https://t.me/robinmg/22247
Mike Yeadon (порано „vice-president of Allergy & Respiratory Research“ - Pfitzer) :

Мајк пишува: Сестра ми во Велика Британија има пријател тип кој е консултант ортопедски хирург. Е, тој човек слушал интервјуи што ги имам направено,
невакциниран е и „red-pilled“, и со тие знаења држи лекции на својот персонал, кои не можат никаде да одат од операционата сала.

Е, сега скоро, пред неколку недели, човеков имал професионална средба и консултација со клиент, на кој му била потребна замена на колкот. И, како што ги читал детаљите за пациентот, дознал дека пред себеси има — висок извршен директор за продажба и маркетинг во Фајзер за медицински производи, вклучувајки ги и сите вакцини.

Добро. Го легнал пациентот на кревет, го испитал, и пред да му помогне да стане, лежерно му рекол дека е уверен дека може да му помогне, му пришол близу па му се внел во лице, и додал дека треба да очекува "дека процедурата ќе биде БЕЗБЕДНА И ЕФИКАСНА." Уследил долг, долг молк, додека погледот му се фиксирал на очите наспроти него.

По она што се вели, овој пријател на сестра ми никогаш не видел пациент да побрзо се облече и побегне од клиниката.

Оттогаш абер од Фајзер директоров не се чул.

Ми се допаѓа чоеков.

Со најдобри желби
Мајк
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
361
Поени од реакции
72
Колку од ваксерите стигнавте до четврта доза. Какво е чувството. Дали после четвртата се чувствувате заштитени. Носете ли маска. Ке ставете ли пета или полека се освестувате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom