Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
4 мај 2011
Мислења
1.222
Поени од реакции
526
Као што слушнав веќе станал доминантен омикронот кај нас, 70% од тестовите биле омикрон, нека ме поправи некој ако е различно. Таму негде после 1 фебруар да се тргнат сите глупи мерки и да си идеме кон нормала веќе.
Тие 70% претвори ги во бројки ... пред некој ден имаше околу 2000 нови, значи околу 650 не се омикрон ... кога ќе пресметаш, бројките се исти како пред Нова година, само што сега имаме дополнително зголемување со омикрон
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.287
Поени од реакции
14.595
сега тенеке и сладоледџија ќе ни објаснат дека со три бустери бил вакциниран фудбалерот.
вакциниран е де, факт е тоа. дали има каузација од вакцината или од ковидот то треба да се потруди сам да си открија бидејќи никој нема да му кажи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.324
Поени од реакции
21.325
вакциниран е де, факт е тоа. дали има каузација од вакцината или од ковидот то треба да се потруди сам да си открија бидејќи никој нема да му кажи.
Колку он како фудбалер се разбира од наука да открие? Можеби Џокович треба да му објасни
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.795
Поени од реакции
17.320
вакциниран е де, факт е тоа. дали има каузација од вакцината или од ковидот то треба да се потруди сам да си открија бидејќи никој нема да му кажи.
Па добро временски се поколпува со инфекцијата.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.287
Поени од реакции
14.595
Колку он како фудбалер се разбира од наука да открие? Можеби Џокович треба да му објасни
ќе плати прави експерти во областа на медицината и ако сака ќе дознае точно бидејќи срцето му треба за да прави пари и кариера
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.187
Поени од реакции
19.943
... ненајдено по кратко боледување (пневмонија) починал Горјан Тозија, јавна личност (филмски продуцент, поранешен државен секретар во Министерството за култура и советник во Kабинетот на претседателот Б.Ц., директор на Македонската радио-телевизија и амбасадор во Италија) на 68 години!
и? толку? :(
...па како што се гледа, на 8 ми септември денот на независноста на МКД бил најсилен од сите присутни со знамето во рака, за да денес по 3 месеци онака брзо потезно да почине од пневмонија, од што добиена?

241625133_10222876988287702_2965908160395132220_n.jpg

...па како секогаш се прашувам зашто не кажуваат дали бил антиковид вакциниран, па се инфицирал или не бил антиковид вакциниран или од што таква фатална пневмонија од мирно седење на реалтивно не многу стара активна особа?

ice_screenshot_20220114-210419.jpeg

... никој ништо не спомнува, но еден пост на негова ФБ страница од 23.08.2021 можеби многу кажува, а само јас читам меѓу редови!

Нека почива во мир!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.324
Поени од реакции
21.325
... ненајдено по кратко боледување (пневмонија) починал Горјан Тозија, јавна личност (филмски продуцент, поранешен државен секретар во Министерството за култура и советник во Kабинетот на претседателот Б.Ц., директор на Македонската радио-телевизија и амбасадор во Италија) на 68 години!
и? толку? :(
...па како што се гледа, на 8 ми септември денот на независноста на МКД бил најсилен од сите присутни со знамето во рака, за да денес по 3 месеци онака брзо потезно да почине од пневмонија, од што добиена?

Прегледај го приврзокот 319373

...па како секогаш се прашувам зашто не кажуваат дали бил антиковид вакциниран, па се инфицирал или не бил антиковид вакциниран или од што таква фатална пневмонија од мирно седење на реалтивно не многу стара активна особа?

Прегледај го приврзокот 319372

... никој ништо не спомнува, но еден пост на негова ФБ страница од 23.08.2021 можеби многу кажува, а само јас читам меѓу редови!

Нека почива во мир!
жално што вака се дрзнуваш да збориш за луѓе што починале и да правиш завери околу нивната смрт. Типична баба од маало што оговара све што ќе види.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.187
Поени од реакции
19.943
жално што вака се дрзнуваш да збориш за луѓе што починале и да правиш завери околу нивната смрт. Типична баба од маало што оговара све што ќе види.
...жално што вакви како тебе медицински неписмени се дрзнувате да оправдувате и преќутувате смрт на активни не толку стари особи без образложување од што умрел? му било пишано ли или времето му дојде, а? умрел од пневмонија? таман работа така да се умира во 21 век со толку софистицирани апарати, методи, лекови нели? дури ниту не сте го спомнале тука, а тоа речникот да си го поправиш кога мене ме цитираш!
Колку он како фудбалер се разбира од наука да открие? Можеби Џокович треба да му објасни
овде ти зошто се зезаш со болест на луѓето? а? дискреционо право ли?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.324
Поени од реакции
21.325
...жално што вакви како тебе медицински неписмени се дрзнувате да оправдувате и преќутувате смрт на активни не толку стари особи без образложување од што умрел? му било пишано ли или времето му дојде, а? умрел од пневмонија? таман работа така да се умира во 21 век со толку софистицирани апарати, методи, лекови нели? дури ниту не сте го спомнале тука, а тоа речникот да си го поправиш кога мене ме цитираш!

овде ти зошто се зезаш со болест на луѓето? а? дискреционо право ли?
мислам ова не е нормално бијонс, прво треба да гледаш шо постираш после мене да ме кривиш.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
956
Поени од реакции
1.118
Има една поговорка за починатите само добро или ништо.
Доста покасно сфатив, уставри тоа не е правилно, зашто за починатиот да не се каже вистината, добар беше, лош беше.
Пример никој не плаче за Јуда, Луцифер, Хитлер, Мусолини или други фашисти.
Сум имал работа со Тозија, многу одамна. Но луѓето се мењат, или во зависност од средината одат во различни правци, добро зло, некој по раѓење се зли.
За Сорос, платеници на Сорос, шарени револуционери, ковид фашисти, можеш да почувствуваш само радост кога ќе пукнат.
Има малку правда, рекламираше карантин, присилно вакцинирање и си отиде од неа.
Доле сигурно има казан за такви особи, како добар христијанин верувам бог, сигурно е добар, но треба да е праведен, ако има рај има и пекол, соодветно и клиенти за нив. Така да Тозија е за надоле -10 ниво. ;)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.989
Поени од реакции
7.741
Прегледај го приврзокот 319377

... без коментар, нека почива во мир знаменосецот!
Тетке, ако е постирана на 8 септември 2021, не значи дека е сликана тогаш. Нова технологија имаме сега, сликата можеш да си ја зачуваш и да ја постираш кога сакаш и каде сакаш. Одма десно од знамето сега имаш зграда дигнато. Стварно си специјалка.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.314
Поени од реакции
8.401
Кај да е за брзо ќе се појави Флуделтакрон комбинација.Го збудалија народов,крај.Ама така функционира либералниот капитализам.Мора да се направат пари од нешто,па макар и од параноја.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.217
Поени од реакции
1.611
Кај да е за брзо ќе се појави Флуделтакрон комбинација.Го збудалија народов,крај.Ама така функционира либералниот капитализам.Мора да се направат пари од нешто,па макар и од параноја.
Го заборави Ебиболакрон како една од идните можни мутации:pos:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.243
Поени од реакции
3.244
овде ти зошто се зезаш со болест на луѓето? а? дискреционо право ли?
Не знам како до сега не сфати дека само дијаболите имаат право да злоупотребуваат смртни случаеви. Од март 2020 до сега само тие смеат да пишуваат за смрт од корона. Се потепаа од споделувања колку починати од корона. Вчера нели прочита колку сајтови споделија вест, 6 месечно бебе починало од корона, со вродена аномалија.

Оти пишуваш дека немале познавања, кога тоа не е битно..... Битно дијаболите си веруваат во статистика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom