Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Колкав процент од вакцинираните се починати поради компликација од вакцините.
НИКОЈ ТОЧНО НЕ БРОИ КОЛКУ СЕ ПОЧИНАТИ

ВАЕРС според студија е поттценет 10 пати.

Знаеш колку е тешко да се пријави во ВАЕРС, посебно умрен?

Само главниот проблем на вакцините не се умрените, тие и се спасиле. Проблем е што луѓе се останати инвалиди од вакцината, буквално се тресат, без коса, не можат да работат. Веќе има многу самоубиства меѓу нив.

Така да батали, да не прајме муабет, еден ден ќе се прават серии на Нетфликс, за тоа колку сме биле глупави.

НАЈБИТНО Е ДА СЕ ПРЕСТАНИ СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Излезе студија дека вијаграта е полезна за мозокот бидејќи ги намалува шансите да заболите од алцхајмер.

Не заебавам, ќе ја најдам студијата и ќе ја постирам.

Според логиката за вакцинација на сите против корона, и заболени и млади, и стари и бебиња... зошто не даваме на сите вијагра за да ги намалиме шансите да заболат од алцхајмер?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.411
Da ti kazam pravo me interesirase, nz so e malciozno u toa. Kaj site pomladi se naglasuva ova, ne sum edini radoznal.
Koga vekje sme kaj malciozni komentari, zaso e naglaseno deka e doktor? Dali nie ne-doktorite nekako sme krivi so se desilo ova?
Епа скроти си ја радозналоста барем во вакви моменти. Скроз небитно е тоа што бил доктор. И докторите се луѓе и умираат од вирусот. Начинот на кој што настапи е ужас.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
@teneke malce da ne ja pretera rabotava. Pred godina ipol lugje umiraa na ulica od koronata, sea invalidi kosa im pagjalo od vakcina. So ne kje cues.
Eve eden fakt od poznanici, tie so bea isplaseni od kovid, tie najvise gi izede long kovidot. Sekoj simtom sea im long kovid. Tie so bea usrani od vakcinata, sega sve im e od vakcinata. Naravoucenie - nema spas za hipohondrici.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.257
...уааааууу, значи можам да бидам и министер за здравство!
Бог да го прости, жива му фамилија.

Што сакаше да укажеш со напишаното не ми е јасно, но
1. Кај бил да се лекува? Ваљда кај докторите кои ги нарекуваа убијци...
2. Не мора никој да ги нарекува, статистиката нели во нејзе се колнете, вика, урла дека смртноста во болниците е 43%
3. 99% бил вакциниран. Ако бил, тогаш Псај, Акесо и Тенеке ќе излезат во право дека постојат штетни последици од вакцините. Ако не бил, рамноземјаш бил, а за нив, одвај чекаат некој да скине конци, па да речат: епа не се вакцинирал.

@bijons не знам што се грижиш за Игорче, јасно е дека кутриот не знае кај тера, толку му делеле. Мене повеќе ме загрижуваше што го лајкаат членови кои имаат знаења и медицинско искуство. Не ми беше јасно како е можно тие членови, со такви постови да се согласуваат,:toe: ама откако го прочитав напишаново од членов, веќе ми е појасно:



:cuc::cuc::cuc::cuc: Среќа, успех и здравје да те пратат, а и што подолго памет да те држи.



Јас се понудив. Дај 2.500 долари и што треба ќе работам во ковид центарот без маска и заштита.



Ти штом напиша дека се согласуваш со Игорче, кој патем од напишаното јасно е дека е труп, сам себе убијал.

Веќе кога се пишуваат комедии на темава, да пробам и ја:
Прегледај го приврзокот 315941

Прегледај го приврзокот 315944

Прегледај го приврзокот 315945
И ти сам не знаеш што пишуваш.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Епа скроти си ја радозналоста барем во вакви моменти. Скроз небитно е тоа што бил доктор. И докторите се луѓе и умираат од вирусот. Начинот на кој што настапи е ужас.
Ja ne go potencirav toa, vidi pogore koj clen go potencirase.
A za radoznalosta, i think not. Neka pociva vo mir covekot, ama sig sum deka i drugi gi interesira.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.411
Ja ne go potencirav toa, vidi pogore koj clen go potencirase.
A za radoznalosta, i think not. Neka pociva vo mir covekot, ama sig sum deka i drugi gi interesira.
Океј, ти си знаеш голем си.

Ајде сега да прочитам овој коронашкиот дел што сте пишувале и да ве лајкам малцку. Не можев прееска да читам.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Дајте ги пак твитовите за фебруар у УК
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.255
И ти сам не знаеш што пишуваш.
Знам, одамна така ми викаат на форумов. Затоа си пратам луѓе (докажани) кои знаат што пишуваат, па споредувам со други, па земам информации од други области и доаѓам до некаков заклучок. Ти на пример прати одлично видео. (y)
На пример Фаучи со тим научници тврдат дека смртноста е 0.2%, преносливоста мала. Од тоа заклучив дека нема опасност. После почна ФИлипче да ги воведува мерките со цел да го заштити населението. Е сега, случајно претходно имам читано и слушано од доктори и научници, дека таквите мерки кои Филипче ни ги начука, имаат големи негативни последици врз здравјето (Акесо потврди, па излезе поголем маж од тебе). Си викам, мала смртност од една страна, а од друга страна гарантирани негативни последици за моето здравје. :toe:

Псај и Акесо потврдија дека вакцините имале штетни последици, но користа била поголема. Па пак вагав и си викам, штом и овие двајца тврдат тоа што и Тенеке го тврди, мора да има нешто, па кога некој ќе ме праша за мислење за вакцините, нема веќе да кажувам дека се безбедни, туку ќе ќутам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
@teneke malce da ne ja pretera rabotava. Pred godina ipol lugje umiraa na ulica od koronata, sea invalidi kosa im pagjalo od vakcina. So ne kje cues.
Eve eden fakt od poznanici, tie so bea isplaseni od kovid, tie najvise gi izede long kovidot. Sekoj simtom sea im long kovid. Tie so bea usrani od vakcinata, sega sve im e od vakcinata. Naravoucenie - nema spas za hipohondrici.
Се додека има притисок мора да има одговор.

Стварно ретко постирам што се не прави вакцината, еве уште погнасни работи сега прочитав ама не сакам да пишувам.

Едноставно најголем број на луѓе немаат да имаат проблем со вакцината, исто како што нема да имаат ниту со ковидот.

Во право си доста е плашење на луѓето, ама мора да запрат со задолжителните вакцинации.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.411
Јас се понудив. Дај 2.500 долари и што треба ќе работам
Аааа не, строго од алтруистички побуди и хуманизам. За пари никако.
Псај и Акесо потврдија дека вакцините имале штетни последици, но користа била поголема.
Каде тоа?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Дајте ги пак твитовите за фебруар у УК
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дајте ги пак твитовите за фебруар у УК
Фрлаат цела месечна плата за сезонски тикет, за на крај да го јадат. Парите секако не ги добиваат назад. Само се прашувам кога ќе почнат да ги третираат тие со две дози како невакцинирани.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
Колкав процент од вакцинираните се починати поради компликација од вакцините.
тоа никогаш нема да се дознае. Затоа што скоро никој не врши обдукција на починати ако не е од насилна смрт или некој сличен основ. Или не сака да врши. Тоа до две недели по вакцинација е многу од ракав даден период. Го спомнав мојот случај во потесно семејство, не би споменувал пак. Факт е дека нема потреба некој да го малтретира тоа починато лице. Што јас или некој друг би имал корист од тоа малтретирање?
Од друга страна секој починат, ако е позитивен или во болница, се запишува како ковид починат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom