Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
index.jpg 60c9c00617a239fe4f84287a-large.jpg
61omEz96swS._AC_SL1500_.jpg images.jpgртѕу.jpg
... идејата од алката мајка-дете во породилни оддели да не се измешат родилките со своите деца, така и докажување на антиковид вакцини да се биде обележан да се знае дека е антиковид вакцинисан, што преставува лична интимна информација за вакциналниот статус, а не предодреден на државата, тука се назира злоупотреба на лични податоци каде спаѓа и здравствениот статус, па и вакциналниот сататус на личноста,

s-l400.jpg s-l400.jpgфгт.jpg

... акција на антиковид вакцини колку дози толку алки и реакција на издржани непримени бустер антиковид вакцини,

IMG_9833-1024x768.jpg LD_IAmVaccinated_Lifestyle_1x1_bug_1800x1800.jpg

... па потоа идеја од христијански алки да се покаже статусот, па потоа бижутерија,


не знам зошто, морници ми поминуваат и ме потсеќа на едно лошо минато што не треба во светот да се повтори такква војна, такви загуби, такви човечки злодела, дали сме сведоци на една поинаква војна (биолошка) и жртви во името на здравјето сигурно набргу ќе се убедиме!

f55c56b2997f1ab6180526291233e39d--jewish-history-armband.jpg index.jpgрт.jpg
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Прегледај го приврзокот 315881Прегледај го приврзокот 315884
Прегледај го приврзокот 315891Прегледај го приврзокот 315892
... идејата од алката мајка-дете во породилни оддели да не се измешат родилките со своите деца, така и докажување на антиковид вакцини да се биде обележан да се знае дека е антиковид вакцинисан, што преставува лична интимна информација за вакциналниот статус, а не предодреден на државата, тука се назира злоупотреба на лични податоци каде спаѓа и здравствениот статус, па и вакциналниот сататус на личноста,

Прегледај го приврзокот 315885Прегледај го приврзокот 315886

... акција на антиковид вакцини колку дози толку алки и реакција на издржани непримени бустер антиковид вакцини,

Прегледај го приврзокот 315883Прегледај го приврзокот 315882

... па потоа идеја од христијански алки да се покаже статусот, па потоа бижутерија,


не знам зошто, морници ми поминуваат и ме потсеќа на едно лошо минато што не треба во светот да се повтори такква војна, такви загуби, такви човечки злодела, дали сме сведоци на една поинаква војна (биолошка) и жртви во името на здравјето сигурно набргу ќе се убедиме!

Прегледај го приврзокот 315889 Прегледај го приврзокот 315890
Na koe loso minato te potsetuva? Ne si bila togas ni rodena za da se setis.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Да бе, таман е работава. Во една земја, таму незнам-точно-каде почнато е ова. Ова од на трет братучет девојка од другарка видела на снапчат. (y)
... не знам зошто и' се потсмеваш, кога ти си ограничениот, топол поздрав таман ја начна приказната со обележување !
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.303
Поени од реакции
7.269
Ќе ја постирам ко ќе ја најдам, уназад некаде пред 5 месеци треба да барам. Исто така сега после толку време таа студија или е отфрлена или е per reviewed потврдена.

Туку ти што мислиш, што ќе се случи кога некој веќе има Миокардит од вакцината и плус ќе заболи од Корона?
Сега почнуваш рекла казала муабети.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.968
Сега почнуваш рекла казала муабети.
Оти рекла казала?
Еве јас сум приучен еким.

Те прашувам тебе, како учен доктор со диплома што мислиш?

Значи вакцината прави миокардит/перикардит кај одреден број луѓе. Короната прави миокардит/перикардит кај одреден број на луѓе.

Што ќе се случи кај тие што имаат срцеви проблеми после вакцината и фатат корона?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Na koe loso minato te potsetuva? Ne si bila togas ni rodena za da se setis.
... тука си го покажуваш лимитот и твоето (не)размислување на жалост, човек без минато и корења без да си ја познава сопствена историја а камо светска историја не вреди пет пари брат, јади пиј и сери ...тоа би било твојот живот,
ништо не се случило ништо не било, ако не си доживеал, твојот живот и знаење започнува од пред дваесет и некоја година од кога си се родил, од рамковиот навака,
...ако мене ми е мило што не сте оптоварени со непотребни податоци што било, што се случило, оти не се биле сведоци, но ваша реалност ете ќе биде ова поинаквата војна т.н. пандемија, бај де веј кога ќе ја примаш третата доза?
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Кај еден познат скопски угостител се јави миокардит/перикардит, некој месец по вакцинирање.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
... тука си го покажуваш лимитот и твоето (не)размислување на жалост, човек без минато и корења без да си ја познава сопствена историја а камо светска историја не вреди пет пари брат, јади пиј и сери ...тоа би било твојот живот,
ништо не се случило ништо не било, ако не си доживеал, твојот живот и знаење започнува од пред дваесет и некоја година од кога си се родил, од рамковиот навака,
...ако мене ми е мило што не сте оптоварени со непотребни податоци што било, што се случило, оти не се биле сведоци, но ваша реаалност ете ќе биде ова поинаквата војна т.н. пандемија, бај де веј кога ќе ја примаш третата доза?
Aj ne se fufli. Imas nesto korisno da pises osven licni napadi koi deluvaat smesni? Da ne znae covek deka si doktor so godiste 50+ ke si recese daj isklucete mu na detevo internetov dosta e za denes.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
За мене ново нормално е повремено да излегувам, да прошетувам, пешачам доста, кафе/ручек/вечера повремено со пријатели, готвам повеќе, и чат пат те читам тебе!
Мене на друг начин ми влијае и ме кочи вирусот.
Ако стегнат мерки, во јануари, фаќам магла од Скопје. Ќе си седам месец-дена во село. Знаеш која е убавината на селото (бар во она каде имам викендичка)? Нема мерки и нема рестрикции. Можеш да се шеташ колку сакаш и каде сакаш, и во полициски час. Само денот е доста краток.

Еден термос со чај/кафе, книга и торба за чај. Паметот ти е во облаци и не се грижиш за ништо. Далеку од смогот, делеку од сообраќајот, далеку од пропагандата. Бев пресреќен!

Назад во цивилизацијата, и јас ја имам таа твоја рутина. Вирусот, на ова парче земја, веќе не ме кочи воопшто. За среќа, секоја мерка може да се заобиколи. Излегувам, се шетам, се дружам. И не ми менува ништо ако некој во друштво е или не е вакциниран. Вакцината не е темел на пријателството. Сум пресреќен!

И не провоцирам, само давам поинаква слика од онаа дека невакцинираните дремат дома. :noze:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
... не знам зошто и' се потсмеваш, кога ти си ограничениот, топол поздрав таман ја начна приказната со обележување !
Оти бе вака правиш? Кај сум пишал дека се потсмевам? Види шо убаво сум пишал дека таман е работата. Препрочитај уште еднаш, ама овој пат без предрасуди. Не биди сеа ограничена.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.303
Поени од реакции
7.269
Оти рекла казала?
Еве јас сум приучен еким.

Те прашувам тебе, како учен доктор со диплома што мислиш?

Значи вакцината прави миокардит/перикардит кај одреден број луѓе. Короната прави миокардит/перикардит кај одреден број на луѓе.

Што ќе се случи кај тие што имаат срцеви проблеми после вакцината и фатат корона?
Оти рекла казала?
Еве јас сум приучен еким.

Те прашувам тебе, како учен доктор со диплома што мислиш?

Значи вакцината прави миокардит/перикардит кај одреден број луѓе. Короната прави миокардит/перикардит кај одреден број на луѓе.

Што ќе се случи кај тие што имаат срцеви проблеми после вакцината и фатат корона?
Миокардит може да се предизвика од бактерии, вируси, паразити, габични инфекции, автоимуни реакции, медикаменти. Миокардитис не се добива само од вакцина и не го добиваат сите!

И да не се вакцинирани а фатат корона и им падне кислородната сатурација, не е добро.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.968
Миокардит може да се предизвика од бактерии, вируси, паразити, габични инфекции, автоимуни реакции, медикаменти. Миокардитис не се добива само од вакцина и не го добиваат сите!
Еве ја студијата, веќе е per reviewed и објавена во British Medical Journal.

 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Ако стегнат мерки, во јануари, фаќам магла од Скопје. Ќе си седам месец-дена во село. Знаеш која е убавината на селото (бар во она каде имам викендичка)? Нема мерки и нема рестрикции. Можеш да се шеташ колку сакаш и каде сакаш, и во полициски час. Само денот е доста краток.

Еден термос со чај/кафе, книга и торба за чај. Паметот ти е во облаци и не се грижиш за ништо. Далеку од смогот, делеку од сообраќајот, далеку од пропагандата. Бев пресреќен!

Назад во цивилизацијата, и јас ја имам таа твоја рутина. Вирусот, на ова парче земја, веќе не ме кочи воопшто. За среќа, секоја мерка може да се заобиколи. Излегувам, се шетам, се дружам. И не ми менува ништо ако некој во друштво е или не е вакциниран. Вакцината не е темел на пријателството. Сум пресреќен!

И не провоцирам, само давам поинаква слика од онаа дека невакцинираните дремат дома. :noze:
Да ти кажам право, нормален човек, освен по работа или мака, во период од октомври до март не седи во Скопје. И да не е вирусов, во тој период изборот ти е да седиш во затворено, да носиш маска или да дишеш ... смрдеата(многу повеќе е од смог). :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Еве ја студијата, веќе е per reviewed и објавена во British Medical Journal.

Sto kazuva ovaa studija ako mozes vo kratki crti?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom