Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.686
Поени од реакции
12.081
Ако не се во прашање провизии, добро е министерот да размисли за избор на вакцини. Руски и кинески какви што сме ги примале со генерации и овие со мрна. Оти многу луѓе не им е препорачано да примаат вакви како фајзерот. Па делумно заради тоа е и "намален интересот".
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Уште се докажувате за вакцините? Низ Европа ќе си бидат задолжителни. Ај таму со 90% вакцинирани можеби не ама другите држави ќе ги дотуркаат до тука.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.649
Поени од реакции
5.646
Лурц, ја забега и ти братми, џоа второ тенеке си
Abe ne gledam zosto zabegal Lurz ovde !
Ako postavil link od ofizielna strana na odlicen vesnik vo germanija kade sto se opisani mafiite ma germanskoto ministerstvo za falsikuvanje rezultati to samo kazuva kako raboti mafijata vo Germanija a i Avstrija.
Vo avstrija na site medicinski lica od Intensivna nega im se dava dokument za Absolutna Tajnost da potpisat!
Za da gi skrijat lagite kako sto sakaat.
Posebno glupostite na Vlasta sto gi pravi kako, Vie vakciniranite "zaborajte ja Koronata" i celo leto gi ostaja da se shetaat bez maski i bez testovi.
sega koga se nacukaja so iljadnici zarazeni i toa vakcinirani im ostana samo da serat Nevakciniranite se krivi za da gi opravdaat brojkite!

Samo vo mojava okolina poznavam preku 50 dusi vakciniriani so dve vakcini a zaboleni i toa salam bolni.
A nitu eden nevakciniran.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Уште се докажувате за вакцините? Низ Европа ќе си бидат задолжителни. Ај таму со 90% вакцинирани можеби не ама другите држави ќе ги дотуркаат до тука.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Сигурно дека ќе бидат задолжителни, некој месец можеби и ако има секаде овци да молчат додека некој ги ебава во здрав мозок. Тек смо почели.

Бај д веј за 2 години максимум к од ковид и в од вакцини нема да се споменува.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239
Уште се докажувате за вакцините? Низ Европа ќе си бидат задолжителни. Ај таму со 90% вакцинирани можеби не ама другите држави ќе ги дотуркаат до тука.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Друже слушај го професорот. Се што кажа е на место.

За тие што не разбираат германски нека уклучат субтитл и после превод на англиски.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Се извинувам што не ве дружам, зафатен сум малце со рагледување аранжмани за Нова година за Јужна Африка.
Какво извинување, тапани и зурли викнав.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.521
Поени од реакции
34.662
Друже слушај го професорот. Се што кажа е на место.

За тие што не разбираат германски нека уклучат субтитл и после превод на англиски.
...штета што тие што треба нема до изгледаат целото видео, прашање дали јазикот ќе им биде бариера, иако се во ЕУ не значи дека го владеат германскиот, па и англискиот јазик.
...инаку ретко извонредена изведена конверзација со еден Проф.Др.мед Paul Cullen, кој ги опфати сите одговори од ефикасноста на ПСР тестови, развивање на антиковид вакцини, векторските како еден вид генетска терапија, mRNK се уште неприфатливи и неуспешни кај човекот, ситуацијата на хоспитализирани, пресија на задолжителна антиковид вакцинирање со изнесување на основните цели за социјална самоизолација, паѓање во вода на избор ,,мое тело, мој избор,, како и локдауни со цел да антиковид невакцинирани им се забрани секакво движење иако границата на хоситализирани невакцинирани наспроти вакцинирани со антиковид вакцини е намалена скоро идентична, а најважното прележаните пациенти од ковид имаат и подобра заштитина антитела и подолготајна на целиот коронавирус (не сегменти како кај антиковид вакцините, освен кинеската), за разлика од вакцинираните со антиковид вакцини,

...посебно би ги тагнала на овој твој пост другите можеби медицински лица на форумот, посебно @Aceso, да ја видат и другата страна, доколку воопшто можат да ја разберат!
...одлично видео!(y)
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.253
..штета што тие што треба нема до изгледаат целото видео, прашање дали јазикот ќе им биде бариера, иако се во ЕУ не значи дека го владеат германскиот, па и англискиот јазик.
Што ако го гледаат... статистиката е битна. Интересно кој член го сподели видеото и секоја чест за тоа. Искрен докторот, а и логични заклучоци. :zver:
Интересна изјава на 3:20 мин., каде што потврдува дека ниту еден вирус не е целосно изолиран, ама можно да е рамноземјаш па не знае што збори. За пРц тестот исто се знаеше, ама статистиката е главната наука и нема шанси за манипулации таму.

Интересно е што на постови што држат водат, ем логички, ем професионално, од членови (како Кадаиф и Фауст.м) кои се имаат докажано во странство (немале таму врски), топчестиве некако многу ќутливи. :cenzura:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.166
Поени од реакции
17.964
Какво извинување, тапани и зурли викнав.
Не се радуј, чекам Филипче да го кренат на клоци. После одиме на ново, во зависност како ќе тера работата на новиот министер.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.166
Поени од реакции
17.964
„Венко е мој добар пријател, ако ме прашувате каде го гледам во иднина, да ви кажам дека го гледам до мене на мотор. Сега ќе имаме повеќе време за дружба“, рече Заев кој пред новинарите кажа дека оставката и од премиерското место ќе ја депонира пред Нова Година, а дотогаш СДСМ ќе има изберено нов претседател на партијата. Следствено на тоа, кога ќе ја поднесе оставката до Парламентот, новиот лидер на СДСМ, ќе го добие мандатот за формирање нова Влада, во ситуација на окрупнето парламентарно мнозинство.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom