Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Јас се грижам да не измутираме некој сој тука во Македонија, после што ќе правиме.:cautious:

Еу - нема датум за преговори, заради мутираниот вирус
Грција - Вирусот мора да е во согласност со Преспанскиот договор
Бугарија - Вирусов е блгарски, тие сакаат да ни го украдат вирусов и да го прикажат како свој
СДСМ - Анти Мицко е виновен за новата мутација
ДПМНЕ - Неспособната влада не превзеде ништо за спречување на новиот вирус, предвремени избори
ДУИ - Мутираниот вирус е 25% албански,
Левица - Поднесовме кривична пријава за незаконско мутирање на вирусот. Не може такво мало куре, со нас да си игра #Кастровирус#

Превентивни мерки, сите во лудница:pipi:
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Јас се грижам да не измутираме некој сој тука во Македонија, после што ќе правиме.:cautious:

Еу - нема датум за преговори, заради мутираниот вирус
Грција - Вирусот мора да е во согласност со Преспанскиот договор
Бугарија - Вирусов е блгарски, тие сакаат да ни го украдат вирусов и да го прикажат како свој
СДСМ - Анти Мицко е виновен за новата мутација
ДПМНЕ - Неспособната влада не превзеде ништо за спречување на новиот вирус, предвремени избори
ДУИ - Мутираниот вирус е 25% албански,

Превентивни мерки, сите во лудница:pipi:
Za Levica zaboravi da spomnes. Tie se najgolemata politicka sila vo republikata.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
викаш од вакцината е?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Oдобрувам рестриктивни мерки за спречување на ширењето, затоа што здравствениот систем има лимити.
Сподели дел од тие мерки и само на локално ниво да се спроведат или глобално... досега се што пробаа, немаше влијание врз ширењето. Исто, нели вакцините спречуваат тешки симптоми и смрт + прележаните, тоа значи нема оптоварување на здравствениот систем. Дури со новиов сој, видовме дека вакцинираните се виновни, оти само тие можат да патуваат. Да им било забрането, немаше да го разнесат низ светот.

Јас се грижам да не измутираме некој сој тука во Македонија, после што ќе правиме
1638391295402.png
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Од вакцината изгледа е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
. А доколку пак навистина нема попаметна работа и доколку навистина ме исконтактира (иако веќе го знае мојот став), тогаш истата секунда ќе го отерам у 3 лепе и ќе си побарам друг матичен доктор :pipi:
...поефектно во тој момент да му ставиш на маса триесет денари, па да му лупнеш уште триесет над тие, - Мат! :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Абе да е еден, нема проблем, ама ова во Британија е веќе секоја недела. Дали фудбалер, дали навивач. Во Октомври имаше натпревар, каде два навивачи и еден фудбалер колабираа на натпреварот.

Јас еве 50 години имам, не се сеќавам толку многу фудбалери да паѓаат на терен. И бројките растат од септември наваму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom