Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Знаеш ли досега колку пати бев во контакт, посебно на работа, со заразен? Ниту симптомче, ниту абер од Ковидот. Имунитет, сега за сега, бетон. :love:
Со деца и со здравје не се фали. Пу пу да те мочаат бабите. Иди замиј се, ќе те урочи некоја :cool:
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Ајде бре боцнетесе тааму знаете да се дрогирате и да пиете несакате вакцина долу антиваксери ууууууууу......
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.992
Откако пред некоја недела се огради од вакцините и практично ја префрли вината на научниците, дека не направиле добри вакцини, сега Бил од чекор понатаму, се оградува и од спроведувањето на вакцинацијата и ја префрла вината врз медицинските авторитети во светот.

Народот имал голема недоверба во власта, па сега се надева дека нема да страдаат и другите вакцини заради ОГРОМНАТА политизација на ковид вакцините, нешто што не очекувал :D


Бил, не само што ја уништи довербата во медицинските власти во светот што ти ги плати, не само што ја уништи довербата во медиумите што ти ги плати, туку сега ја уништи довербата во демократските општества, како чувари на слободата и правата на граѓаните.

На ова може само да трие раце Xi во Кина.

Гомнар.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
mojata maticna znae deka gi mrazam vakcinive, nema ni da pomisli da mi spomne, kamoli da me ubeduva..
Мислам дека мојот матичен доктор има далеку попаметна работа од тоа за 30 денари да се јавува и да ме убедува да се вакцинирам. А доколку пак навистина нема попаметна работа и доколку навистина ме исконтактира (иако веќе го знае мојот став), тогаш истата секунда ќе го отерам у 3 лепе и ќе си побарам друг матичен доктор :pipi:
Автоматски споено мислење:

Чисто процедурално

Коронава ја шират жените во 99,99% од случаите, маж не ти станува од кревет со температура 37,2 да ти шири вирус наоколу :sneaky:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom