Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
Признај дека ќе отидеш и таму да ги тролаш.
да тролаш некого значи да го наведеш да верува во нешто што не е точно. Како јас да дојдам тука и да ве убедувам дека не контролираат гуштери и владари од сенка и вие да ми верувате. Фактички вие верувате во тролови и мислите дека тоа е реалноста па го споделувате тоа по социјални мрежи и тука со нас.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.156
Поени од реакции
3.095
вие за пар години ќе бидете застарена работа, отпадоци во општеството, невакцинирани само пред кооперација ќе можете да се збирате да ги ширите теориите на заговор пошто од интернет ќе бидете банирани.
Знаеш добра работа е социјалнава мрежа на Трамп, нека си ги прибере сите шешменковци и ние раат малце да бидеме од антиваксери и остали отпадоци.
Многу омраза има во вас Рончиња. Не можете повеќе да глумите дека сте хумани интелигентни луѓе, полни со емпатија. Мора од вас да излезат, бесот, омразата, па ова со ковидов ви се погоди, за да си имате оправдување. Само Рончиња, запамтете дека злоупотреба на системот е директна и главна причина за бесот кој го имате, не се вашите сограѓани. Ама фанатични верници, јбг.

“In my study of communist societies, I came to the conclusion that the purpose of communist propaganda was not to persuade or convince, nor to inform, but to humiliate; and therefore, the less it corresponded to reality the better. When people are forced to remain silent when they are being told the most obvious lies, or even worse when they are forced to repeat the lies themselves, they lose once and for all their sense of probity. To assent to obvious lies is to co-operate with evil, and in some small way to become evil oneself. One’s standing to resist anything is thus eroded, and even destroyed. A society of emasculated liars is easy to control.”
--British writer, doctor and psychiatrist Theodore Dalrymple

Немав точна претстава што подразбира под probity и emasculated па:
Probity can be defined as complete and confirmed integrity, uprightness and honesty.
@Ron Burgundy тука ама те опишале :свиркам:
A guy who feels emasculated all the time would feel like a failure no matter what you do. And he'll always blame you for his insecurities and his failures, even if you help him in every step along the way
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
Многу омраза има во вас Рончиња. Не можете повеќе да глумите дека сте хумани интелигентни луѓе, полни со емпатија. Мора од вас да излезат, бесот, омразата, па ова со ковидов ви се погоди, за да си имате оправдување. Само Рончиња, запамтете дека злоупотреба на системот е директна и главна причина за бесот кој го имате, не се вашите сограѓани. Ама фанатични верници, јбг.

“In my study of communist societies, I came to the conclusion that the purpose of communist propaganda was not to persuade or convince, nor to inform, but to humiliate; and therefore, the less it corresponded to reality the better. When people are forced to remain silent when they are being told the most obvious lies, or even worse when they are forced to repeat the lies themselves, they lose once and for all their sense of probity. To assent to obvious lies is to co-operate with evil, and in some small way to become evil oneself. One’s standing to resist anything is thus eroded, and even destroyed. A society of emasculated liars is easy to control.”
--British writer, doctor and psychiatrist Theodore Dalrymple

Немав точна претстава што подразбира под probity и emasculated па:


@Ron Burgundy тука ама те опишале :свиркам:
бафра ја сум само еден од ретките што се замара со вас тука. Да се јават другиве, ја ќе бидам многу благ во споредба со нив. Којзнае како нив ќе ги класифицираш.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
514
Поени од реакции
1.119
да тролаш некого значи да го наведеш да верува во нешто што не е точно. Како јас да дојдам тука и да ве убедувам дека не контролираат гуштери и владари од сенка и вие да ми верувате. Фактички вие верувате во тролови и мислите дека тоа е реалноста па го споделувате тоа по социјални мрежи и тука со нас.
In internet slang, a troll is a person who posts inflammatory, insincere, digressive, extraneous, or off-topic messages in an online community, with the intent of provoking readers into displaying emotional responses, or manipulating others' perception.
Инаку зошто би се замарал секој ден да ни кажуваш дека сме равноземљаши, кје видиме сега со мерките, логори за нас ово оно или исфрлаш од себе енергија која обично се троши во секс?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.136
бафра ја сум само еден од ретките што се замара со вас тука. Да се јават другиве, ја ќе бидам многу благ во споредба со нив. Којзнае како нив ќе ги класифицираш.
Кои се тие други Рон, комуницирате меѓу себе?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
In internet slang, a troll is a person who posts inflammatory, insincere, digressive, extraneous, or off-topic messages in an online community, with the intent of provoking readers into displaying emotional responses, or manipulating others' perception.
Инаку зошто би се замарал секој ден да ни кажуваш дека сме равноземљаши, кје видиме сега со мерките, логори за нас ово оно или исфрлаш од себе енергија која обично се троши во секс?
кој вика логори, мерки за време на секс? ти си имал секс воопшто некогаш или така замислуваш дека иде?
Автоматски споено мислење:

Кои се тие други Рон, комуницирате меѓу себе?
боди, ја потпунувам време само со вас на дневна база. Не значи дека ако нема други на темава освен мене дека некој друг не сака да ве отера у три лепе.:)
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
940
Поени од реакции
1.089
Многу омраза има во вас Рончиња. Не можете повеќе да глумите дека сте хумани интелигентни луѓе, полни со емпатија. Мора од вас да излезат, бесот, омразата, па ова со ковидов ви се погоди, за да си имате оправдување. Само Рончиња, запамтете дека злоупотреба на системот е директна и главна причина за бесот кој го имате, не се вашите сограѓани. Ама фанатични верници, јбг.

“In my study of communist societies, I came to the conclusion that the purpose of communist propaganda was not to persuade or convince, nor to inform, but to humiliate; and therefore, the less it corresponded to reality the better. When people are forced to remain silent when they are being told the most obvious lies, or even worse when they are forced to repeat the lies themselves, they lose once and for all their sense of probity. To assent to obvious lies is to co-operate with evil, and in some small way to become evil oneself. One’s standing to resist anything is thus eroded, and even destroyed. A society of emasculated liars is easy to control.”
--British writer, doctor and psychiatrist Theodore Dalrymple

Немав точна претстава што подразбира под probity и emasculated па:


@Ron Burgundy тука ама те опишале :свиркам:
Така или иначе тие се казнети од господ, самата професија да работиш трол е изживување врз самиот себеси, особено ако трема да пропагандираш идеолошки гадни работи. Внатрешно не си согласен со нив, а мораш да ги извршуваш. Пример за некој работи е како мињон идеологијата, забавно, како игра, но стануваш лицемерен, подол. асоцијален, гаден...
Колку до кајгана тука се 4-5 трола со десетина профили, но искрено го жалам, скоро сите се наркомани и пишуваат во делириум, тоа им е како игра забава , лечење комплекси, а имаат многу. По разни истражувања голем дел се хомосексуалци, чесно кажано имам работа со такви групи и ги жалам, повеќето не издржуваат многу и напуштат или се самоубиваат.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.136
боди, ја потпунувам време само со вас на дневна база. Не значи дека ако нема други на темава освен мене дека некој друг не сака да ве отера у три лепе.:)
Ќе му ја затнеме устата за да не може да лае.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.156
Поени од реакции
3.095
бафра ја сум само еден од ретките што се замара со вас тука. Да се јават другиве, ја ќе бидам многу благ во споредба со нив. Којзнае како нив ќе ги класифицираш.
Јасно де. Затоа напишав во множина Рончиња.
Затоа нели напишав дека ти си бар фер (и уште неколку) во јавното искажување, не си лицемер и повеќе треба да те цениме, отколку другите што се скриени во шифоњер. Но не се грижи, ќе почнат да излегуваат од шифоњерите, не можат толку долго да глумат, ги јаде одвнатре, а тоа не е здраво.

Туку Рон, ако има мерки и важат за сите, а не само за тие со чист крв, ќе се љутиш на системот или пак ние ќе сме ти виновни?

П.С. Сеуште чекам одговор за месото, ќе прифатиш таа мерка или ќе се одметнеш :cautious:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
Јасно де. Затоа напишав во множина Рончиња.
Затоа нели напишав дека ти си бар фер (и уште неколку) во јавното искажување, не си лицемер и повеќе треба да те цениме, отколку другите што се скриени во шифоњер. Но не се грижи, ќе почнат да излегуваат од шифоњерите, не можат толку долго да глумат, ги јаде одвнатре, а тоа не е здраво.

Туку Рон, ако има мерки и важат за сите, а не само за тие со чист крв, ќе се љутиш на системот или пак ние ќе сме ти виновни?

П.С. Сеуште чекам одговор за месото, ќе прифатиш таа мерка или ќе се одметнеш :cautious:
бафра, нема мерка за месо, тоа е се во твојата глава. Исто како што веруваш дека во ова што имаме проблеми со струјата дека е завера. Ти си бистар вака, али тоа те утепува. Во све бараш и наоѓаш завери. Сфаќам дека мозочето така ти работи али пробај малце биди нормален, ако не можеш има психолози и психијатри. Ќе ти дадат некој совет или пак ќе ти препишат нешто да ги контролираш овие нагони на теоретичарство. Кај тебе дотолку е јако ова што сигурно во секојдневното функционирање ти прави проблем. Сигрно ако ти претрча црна мачка по улица мислиш дека има некоја завера у целава работа.
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.786
Поени од реакции
17.047
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
ДА!

Само што јадев, а претходно и си пиев кафе, во ГТЦ. @Сладоледџија ни сертификат, ни бутур, не ми бараа.

Во Капитол, минатата недела, исто! :love:
вашиот приватен живот не ме засега дамби, ако сакате можете да се лапате со коронаши. Тоа е ваш проблем. :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.156
Поени од реакции
3.095
бафра, нема мерка за месо, тоа е се во твојата глава. Исто како што веруваш дека во ова што имаме проблеми со струјата дека е завера. Ти си бистар вака, али тоа те утепува. Во све бараш и наоѓаш завери. Сфаќам дека мозочето така ти работи али пробај малце биди нормален, ако не можеш има психолози и психијатри. Ќе ти дадат некој совет или пак ќе ти препишат нешто да ги контролираш овие нагони на теоретичарство. Кај тебе дотолку е јако ова што сигурно во секојдневното функционирање ти прави проблем. Сигрно ако ти претрча црна мачка по улица мислиш дека има некоја завера у целава работа.
Тоа што како типичен верник, одбиваш да согледаш некои работи, тоа не значи дека не постојат.

Број 4.
"You'll eat much less meat. An occasional treat , not a staple. For the good of the environment and our health."
In a recent interview with MIT Technology Review Gates said, “all rich countries should move to 100% synthetic beef” in an effort to cut down pollution.
Не знам зашто се плашиш директно да одговориш на прашањево за месото :toe: .Ти потенцирав хипотетички, да речеме Шваб почне поагресивно да ја спроведува мерката, не знам што ти е страв да одговориш... :cautious:

За струјата, според тебе, одговорните биле глупи и тоа е тоа. Видов дека врска немаш од други информации, па нормално е толку просто и едноставно (како секој верник) да гледаш на работите. Но еве, некогаш можеби ќе се најдеш во друштво, ќе спомнат јаглероден данок, па ќе имаш претстава, нема да си тутуле бале.
Втората причина во текстов:

П.С. жени психолози и психијатри (немажени), ако знаеш некои до 35г, ќе ти бидам благодарен ако ми препорачаш. :ајнапиво:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom