Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Virusot ke ni ostane zasekogas no ke stane neopasen posto ke izgradime osnoven imunitet i ke se soocuvame redovno. Ke go setime kako nastinka.
Да а сега е како нуклеарна бомба и апелирам до граѓаните да се вакцинираат, сите вакцини се безбедни и ефикасни освен оние кои не се.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.387
Поени од реакции
3.078
Никогаш не сум го криел мојот посебен однос кон неа, може истиот да се воочи многу јасно на форумов. И не е тоа што мислиш, нели, дозволено ми е да имам другарки...барем претпоставувам.

Од друга страна, ти си инаетлива, конфликтна и нечитлива, затоа имаш хејтери, покрај тоа што имаш и одлични поенти. Само истите се скриени во шумата од точки, слики и гифови. :)

пи.ес. ПП заканите, од женско, ми се секси. Па дури и демнењето низ форумов. :love:
Дали оваа значи дека некоја ФИШица е спремна за вбризгување на антитела на природен начин,место раче дај ножиња ваму...звучи логично(упс :vrtioci:)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Kolku se tocni brzite antigen testovi sto se prodavaat po aptekive
Ако се барем малце исти како во Британија, тогаш:
- имаат low false positive rate или ако е позитивен тогаш е прилично сигурен т.е. 99.9% ако се тестираш 1-2 дена после симптоми и кога имаш големо количество на вирус во носот устата, но после 5 дена од симптомите ништо не дектираат.

- имаат high false negative rate или ако е негативен има голема грешка.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Абе ич не ме боли ... за тоа кој колку дози сака да си зема. Мислам може и 4та и 5та ако баш тоа ќе го задоволи. Само АМАН остајте не намира.

Еве каков хаос е третата доза. ФДА не дава дозвола оти е тестирано само на 600 луѓе во Израел и тоа 12 дена. CDC вели едно, Белата куќа прави друго.

Во Израел тоа медицинскиот врв или не се нормални или се корумпирани до дрт, па му го прават ова што му го прават на народот.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
,,...The Pfizer-BioNTech clinical trial, which included 306 persons aged 18–55 years, showed that reactions after dose 3 were comparable to those reported after dose 2...,,
... недоволно за да вметнеш на глобално ниво и да биде одобрено!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Ким пак ми ја погоди 5г точката. Сторија за Норвешка и Сингапур и хистеријата во Израел.

 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Еб.мти и ковид и се.Се поскапува,економијата во криза.Здравството како да не постои освен за ковид.Ако стварно е пуштен вирусов од лабараторија на сторителите треба да им се суди за тероризам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
нерелевантно за дискусијата
Па релевантно е. Ако зборуваме за еволуција, тоа бабите и дедовците, со самото тоа што веќе се баби и дедовци, за нејзе се безвредни. Ја завршиле својата должност.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914

Kajgana Shop

На врв Bottom