Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.943
Поени од реакции
7.712
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.249
Поени од реакции
6.806

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.054
Поени од реакции
4.135
Како не се роди мажиштето Рон во Австралија... гарант ќе беше најмотивираниот багерист на видеово


Дур сме за локдауни и Австралија, Шведска со помала excess mortality стапка од најголем дел на ЕУ земји

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.317
Поени од реакции
9.588
Дур сме за локдауни и Австралија, Шведска со помала excess mortality стапка од најголем дел на ЕУ земји
Солидно здравство и висока стапка на вакцинирани: околу 60% со две дози и околу 70% со најмалку една доза. Ние без здравствен систем и со напреден став за вакцинација...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.114
Поени од реакции
18.753
Колку беа пресмешни теориите со 5г, наночестички и метал поврзани со вакцините. А колку се реални експериметите со истите, ништо веќе нема да ме зачуди да петљаат и со вирусите и со вакцините.

“Badass” new method uses a magnetised protein to activate brain cells rapidly, reversibly, and non-invasively
Researchers in the United States have developed a new method for controlling the brain circuits associated with complex animal behaviours, using genetic engineering to create a magnetised protein that activates specific groups of nerve cells from a distance.
Understanding how the brain generates behaviour is one of the ultimate goals of neuroscience – and one of its most difficult questions. In recent years, researchers have developed a number of methods that enable them to remotely control specified groups of neurons and to probe the workings of neuronal circuits.

Two teams of scientists have developed new ways of stimulating neurons with nanoparticles, allowing them to activate brain cells remotely using light or magnetic fields. The new methods are quicker and far less invasive than other hi-tech methods available, so could be more suitable for potential new treatments for human diseases.

Researchers from Microsoft and the University of Washington have demonstrated the first fully automated system to store and retrieve data in manufactured DNA — a key step in moving the technology out of the research lab and into commercial data centers
замисли магнети што го тренираат твојот систем како да се справува со вируси и слични појави, и мал чип во главата да го зголеми твојот когнитивен капацитет до максимум и да те направи максимално корисен за околината место да читаш белосветски завери. За тенеке тоа би било топ.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.905
Поени од реакции
2.666
...зборуваме за здравје или кој е посилен? изразот ,,ќе легнат на брашно,, докажува колку е приоритет здравјето!
Одамна не се збори за здравје. Поделба се направи и на ова поле, на бањати и небањати. Смешното е што личностите кои до пред 2020 се удираа во гради за рамноправност, почитувања на правата, кои беа против тоталитарни држави, свртеа 180степени и сега се најголемите поддржувачи на тиранија. Лицемерие колку ти душа сака.
Една членка, која се труди да изгледа еманципирана и образована, во друга тема, пишува дека системот мора да направи ниту една група да не се чувствува инфериорна. На темава, тотално обратно прават т.е поддржуваат мерки, каде одредена група (невакцинирани) на граѓани се обележани како инфериорни во однос на другите.

Иако истото се правело во времето на Хитлер, народ се надева на поинакви резултати :neetaka:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
225
Поени од реакции
695
замисли магнети што го тренираат твојот систем како да се справува со вируси и слични појави, и мал чип во главата да го зголеми твојот когнитивен капацитет до максимум и да те направи максимално корисен за околината место да читаш белосветски завери. За тенеке тоа би било топ.
Korisen za okolinata? :LOL:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.905
Поени од реакции
2.666
Korisen za okolinata? :LOL:
Оти не му веруваш на Рон :toe: Нели до сега системот баш тоа правеше. На секој начин системот се труди да се зголеми когнитивниот капацитет на обичните луѓе до максимум. Илјадници докази имаме, резултатите се гледаат, значи верувај дека се што прави системот, е само за наше добро, нема шанси на наша штета. :anco:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.981
Поени од реакции
10.623
замисли магнети што го тренираат твојот систем како да се справува со вируси и слични појави, и мал чип во главата да го зголеми твојот когнитивен капацитет до максимум и да те направи максимално корисен за околината место да читаш белосветски завери. За тенеке тоа би било топ.
ма јок. Толку ми е мене капацитетот. Тоа за вас, идните генерации.
Него Виљипче ви ојде. Кој ќе ви го дава бустеро?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
5.551
ма јок. Толку ми е мене капацитетот. Тоа за вас, идните генерации.
Него Виљипче ви ојде. Кој ќе ви го дава бустеро?
Бил Гејтс... Планот му е да не убие со вакцината за да остане со непокорните како тебе, Тенџере, Зурлата и Биџонс за да ви честита дека цело време сте биле во право и дека Земјата е рамна...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
225
Поени од реакции
695
Бил Гејтс... Планот му е да не убие со вакцината за да остане со непокорните како тебе, Тенџере, Зурлата и Биџонс за да ви честита дека цело време сте биле во право и дека Земјата е рамна...
Гледај да не излезеш од дома со маска, уствари и дома носи ја. Така нема да мора да се покриеш со ќебе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.114
Поени од реакции
18.753
Оти не му веруваш на Рон :toe: Нели до сега системот баш тоа правеше. На секој начин системот се труди да се зголеми когнитивниот капацитет на обичните луѓе до максимум. Илјадници докази имаме, резултатите се гледаат, значи верувај дека се што прави системот, е само за наше добро, нема шанси на наша штета. :anco:
бафра, вакцината е само тест. И ако го паднете тој тест значи дека сте outliers. А тоа значи дека сте потенцијална опасност за општеството. Пошто вие размислувате логички и се водите според својата воља и не одите со стадото.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
225
Поени од реакции
695
бафра, вакцината е само тест. И ако го паднете тој тест значи дека сте outliers. А тоа значи дека сте потенцијална опасност за општеството. Пошто вие размислувате логички и се водите според својата воља и не одите со стадото.
Добро е што го разбираш концептот, ама тоа е само површно, на ниво на конструкција на зборовите. Го капираш патернот, ама смислата е надвор од твојот event horizon.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.114
Поени од реакции
18.753
Добро е што го разбираш концептот, ама тоа е само површно, на ниво на конструкција на зборовите. Го капираш патернот, ама смислата е надвор од твојот event horizon.
боди, да бидам искрен ви предвидувам мрачна иднина. Ако вирусот остане подолго време ќе има многу поголеми поделби него ова сега што гледате и најпривилегирани ќе бидат само тие што ги имаат најновите апдејти. Али тоа е само ланчана реакција што ќе се деси доколку не се вклопите во новиот свет.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
225
Поени од реакции
695
боди, да бидам искрен ви предвидувам мрачна иднина. Ако вирусот остане подолго време ќе има многу поголеми поделби него ова сега што гледате и најпривилегирани ќе бидат само тие што ги имаат најновите апдејти. Али тоа е само ланчана реакција што ќе се деси доколку не се вклопите во новиот свет.
Тој момент го чекам да ти кажам искрено, ние сме прва генерација во борбата против антихристот, фала богу три вакцини односно 666 не сум примил. Апокалипсата наближува, ваше е царството земско наше е царството небеско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom