Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Sehehehehekako deka si umisluvaat
да умре човек после вакцина многу луѓе ќе приметат, на секој пункт имаш десетици луѓе кои се потенцијални сведоци. Би имало и на телевизија и по портали. И тоа пази, два случаи вакви спомнуваш. Сигурно немале они кому да кажат па тебе први ти се јавиле да ја споделиш веста тука дека умреле од вакцината. Друга работа од колешката што ја спомна, од каде знае дека побацила од вакцината?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Sehehehehekako deka si umisluvaat
Не да си умислуваат него лажат заедно со тебе... На татко ти пријателот, братучедот од жена му епа комшијата му кажал абе мене глава ме болеше после вакцината, жената му рекла на мажот абе овој имал температура 3 дена глава не кренал, мажот му кажал на пријателот абе ќути еден човек едвај спаси жива глава после вакцина по болници со мозочни удари ене го неподвижен, пријателот му кажал на татко ти абе еден човек умрел после 10 дена у болница откако примил вакцина, татко ти тебе ти кажал абе еден познаник умрел во грозна смрт ден после вакцина, ти на форумов абе еден добар пријател мој, како браќа сме блиски умре 2 саати после вакцина...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
фајде кога сите вакцинирани ќе умрат за две години. Вака барем 99% невакцинирани ќе се спасат од короната.
Неточно, ќе преживееме само имуните шо горе долу кореспондира со исклесаната бројка.
georgiaguidestone-2.jpg
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
да умре човек после вакцина многу луѓе ќе приметат, на секој пункт имаш десетици луѓе кои се потенцијални сведоци. Би имало и на телевизија и по портали. И тоа пази, два случаи вакви спомнуваш. Сигурно немале они кому да кажат па тебе први ти се јавиле да ја споделиш веста тука дека умреле од вакцината. Друга работа од колешката што ја спомна, од каде знае дека побацила од вакцината?
Vcera od pogreb se vratile na tatkovo na drugarot.. a bremenata od sto moze da pobaci zrava prava kade sto vekje ima edno zdravo pravo dete?
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Тенекаријата овие статии не ги пренесува кога чита по тоа српските порталчиња...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.298
Vcera od pogreb se vratile na tatkovo na drugarot.. a bremenata od sto moze da pobaci zrava prava kade sto vekje ima edno zdravo pravo dete?
Колку време помина од вакцинирање до забременување? И знаеш нели дека првите 12 недели и кај здрави прави се со зголемен ризик.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
abe mocko eden, dosta relativizirate so toa site se isti... koj e na vlast neka snosi odgovornost za pizdariite sto se pravat.

koco (sds) ja gradese bolnicata. kadri na dui ja vodat, najtragicno e sto i kazale deka ima problemi i so sklopuvanjeto i so kislorodot. sve izignorirale filipce (sds) i teuta (dui) i sega imame pozar...

sto sakas vmro da ti napravi? ko noj zemi zbrcaj ja glavata u pesok i vikaj site se isti
прост народ слепа држава нит сакам да полемизирам со примитивци како тебе нит па да пробам дискусија да водам за политиката во државата.За твое инфо ВМРО ги направи терористите министри а патриотите еве ти ги по затвор.А по твоето изразување и размислување доволно ми дава сигурност да заклучам дека си некомпетентен за политика или на твој јазик да се изразам глуп и неписмен.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Масовни атентати врз антиваксери...... 0.3% смртност и од младите баш тие умираат
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.298
Масовни атентати врз антиваксери...... 0.3% смртност и од младите баш тие умираат
Ги има таквите и во други држави многу. Во Америка секоја недела еден снемува од Ковид. Викаат некои и скришно се вакцинираат, кој ги знае.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Така е, ете и после две години, невакциниран, сум жив и здрав. Што ти е гајле кој е вакциниран, а кој не е!

45% од граѓаните, над 18 год, се вакцинирани. Другите 55% или прележале, или не можат да се вакцинираат или одат на варијантата природен имунитет. Нивно легитимно право.

@Ligar , немам сертификатче, имам лепче. :pusigo:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Така е, ете и после две години, невакциниран, сум жив и здрав. Што ти е гајле кој е вакциниран, а кој не е!

45% од граѓаните, над 18 год, се вакцинирани. Другите 55% или прележале, или не можат да се вакцинираат или одат на варијантата природен имунитет. Нивно легитимно право.

@Ligar , немам сертификатче, имам лепче. :pusigo:
Ke ti napraam be sertifikat, problem li e.. u sred centar sedam na kafe so falc sertifikat, nikomu nisto..
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ke ti napraam be sertifikat, problem li e.. u sred centar sedam na kafe so falc sertifikat, nikomu nisto..
Знаеме дека у сред центар на Говрлево пред коперација никад немало инспекција а нема ни да има...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.110
Поени од реакции
28.850
Ke ti napraam be sertifikat, problem li e.. u sred centar sedam na kafe so falc sertifikat, nikomu nisto..
Не е финтата да се вакцинираш за да седиш на кафе, ама каков е мајндестот на луѓето кај нас не е ни чудно што ваква мерка измислија.
И да, проверката на сертификатите им е смешна така да можеш и автобуски билет да покажеш не е проблем, проблем е ако дојде инспекција па детално да проверуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom