Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Едно под прашање. Дали има табели колку умираат вакцинирани не од ковид.
Не си ми јасен како размислуваш. односно размислуваш дефектно.
Знам тројца починати од мозочен удар после 2-3 месеца од 2 дози фајзер.
Кај ќе ги најдеш таквите починати во тие статистики кои ти ги сервираат.
Дали се важи ако почине вакциниран само со ПЦР тест позитивен, а не важи ако умре од срцев, мозочен удар, хипо-хипер гликемичен шок и други состојби.
Зошто мислиш дека тие табели се релевантни.
Абе не ги бројат. Реално секаде се потценети.

Ако се бројат сите смртни случаеви после вакцинирање, како што се бројат смртните случаеви од Ковид, се си мислам дека бајги висока ќе биде бројката.

Најблиску до тоа се бројките од VAERS.

Познавам жена што почина после Фајзер за 10 дена од инфаркт во абдомен. Ја пишаа дека е пост ковид, а никогаш немаше ковид.

Денеска ја слушам една баба, продава на пазар, зборуваше на телефон се жалаше оти ништо не можи да сработи откако примила вакцина.

Постковид е многу модерно сега, ама никој не зборува поствакцина.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
1631359850573.png

Хоспитализирани во Германија од Ковид. Време календарска недела 5 до 35 оваа година.

Невакцинирани: 108.256
Вакцинирани: 2.058

Извор: Министерство за здравство Германија.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Прегледај го приврзокот 306652

Хоспитализирани во Германија од Ковид. Време календарска недела 5 до 35 оваа година.

Невакцинирани: 108.256
Вакцинирани: 2.058

Извор: Министерство за здравство Германија.
Што фајде кога сите вакцинирани ќе умрат за две години. Вака барем 99% невакцинирани ќе се спасат од короната.

Ако не ми веруваш прашај ги Бачето, Бафра и тенеќе и Зеленко.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Што фајде кога сите вакцинирани ќе умрат за две години. Вака барем 99% невакцинирани ќе се спасат од короната.

Ако не ми веруваш прашај ги Бачето, Бафра и тенеќе и Зеленко.
Ноуп. Иреал разбрал дека во септември умираат вакцинираните. За 19 дена најдоцна. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
1. Koleska na zena mi, sto sedat zaedno vo kancelarija, se vakcinirase letoto, posle toa zabremeni, eve sega go izgubi bebeto, nema srceva reakcija.

2. Preeska bratuced mi mi se javuva, tatkoto na drugar mu pocinal instantno posle vakciniranjeto so 2ra doza.. Ja primil vakcinata, otisol do kola, mu se slosilo i umrel..

3. Kolega na tatko mi, ja odnel majka mu na vakcina, samo sto ja primila vakcinata instantno se onesvestila edvaj ja spasile i reanimirale..

Ova se samo desavki sto vo poslednive 2 dena gi slusnav..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Абе не ги бројат. Реално секаде се потценети.

Ако се бројат сите смртни случаеви после вакцинирање, како што се бројат смртните случаеви од Ковид, се си мислам дека бајги висока ќе биде бројката.

Најблиску до тоа се бројките од VAERS.

Познавам жена што почина после Фајзер за 10 дена од инфаркт во абдомен. Ја пишаа дека е пост ковид, а никогаш немаше ковид.

Денеска ја слушам една баба, продава на пазар, зборуваше на телефон се жалаше оти ништо не можи да сработи откако примила вакцина.

Постковид е многу модерно сега, ама никој не зборува поствакцина.
Спорадично ја пратам темава и не знам дали е спомнато, ама со неконвенционалните вакцини (посебно со mRNA варијантите) наводно се дешавало имуниот систем да ги побрка лончињата заради големиот број на моноцити со S протеини на нив (нели, генерирани преку вакцините). Наводно, симптомите од ова личеле на longhaulers симптомите од ковид19. Наводно терапија со Ивермектин можело да помогне... Нафрлам, пред некоја недела читав/гледав нешто за ова. Кој го интересира може да побара повеќе информации - ако ептен некој го интересира а не може да најде, можам јас да се обидам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
1. Koleska na zena mi, sto sedat zaedno vo kancelarija, se vakcinirase letoto, posle toa zabremeni, eve sega go izgubi bebeto, nema srceva reakcija.

2. Preeska bratuced mi mi se javuva, tatkoto na drugar mu pocinal instantno posle vakciniranjeto so 2ra doza.. Ja primil vakcinata, otisol do kola, mu se slosilo i umrel..

3. Kolega na tatko mi, ja odnel majka mu na vakcina, samo sto ja primila vakcinata instantno se onesvestila edvaj ja spasile i reanimirale..

Ova se samo desavki sto vo poslednive 2 dena gi slusnav..
брат, многу си параноичен некако, не се замарај толку со тоа што други зборат. Ехее, луѓево кои прикаски си умислуваат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
1. Koleska na zena mi, sto sedat zaedno vo kancelarija, se vakcinirase letoto, posle toa zabremeni, eve sega go izgubi bebeto, nema srceva reakcija.

2. Preeska bratuced mi mi se javuva, tatkoto na drugar mu pocinal instantno posle vakciniranjeto so 2ra doza.. Ja primil vakcinata, otisol do kola, mu se slosilo i umrel..

3. Kolega na tatko mi, ja odnel majka mu na vakcina, samo sto ja primila vakcinata instantno se onesvestila edvaj ja spasile i reanimirale..

Ova se samo desavki sto vo poslednive 2 dena gi slusnav..
Абе ајде ја не верувам во такви глупости и пропаганди, не постои тоа, никој не умрел од вакцина... Ова е гарант масло на темните демони од Билдерберг групацијата кои сакаат луѓето да умрат и плаќаат платеници да го лажат и плашат народот против вакцините...

Ова е дело на анти Гејтс и Сорос противниците, сакаат да го враат народот во 19 век да се борат со чума и стаорци по улиците, да владее глад и полесно да го контролираат... Да можат да крадат крвна плазма од децата и да живеат вечно.

Тенеке знае он има читано за овие работи по Српските портали заедно со Зурла само таму Гејтс и Сорос се лошите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
брат, многу си параноичен некако, не се замарај толку со тоа што други зборат. Ехее, луѓево кои прикаски си умислуваат.
Sehehehehekako deka si umisluvaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom