Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 август 2009
Мислења
1.927
Поени од реакции
4.786
Кој го спомна Грујо?
Назад никако, не го сакам...и не вреѓај бе Ронки, јас сум докажан работник.
Што докажано сработи денес?

Ледот околу Ковид теорот полека се пука.
Доктор Зеленски, евреин Рабин, претпоставувам дека е и Кабалист или од Хабад Љубавич.
Работи во америка, од COVID ги излечил: американскиот претседател Доналд Tрамп,
рабин Хаим Каневски, Мистер Лицман министер на здравство на Израел, претседателот на Бразил Болсонару.
Исто и по еврејска линија има дадено методика за лечење на COVID болни, ја користат и видни религиозни членови од рабинството.
Сакам да кажам дека не е некојси луд селски доктор, треска глупости, конспирации а доктор Зеленски е јака фаца, авторитет.
Главното е тоа што доста аргументирано ги објасни стварите, за жал кај нас православните и католиците, пропадната работа, свештениците или се слепи или се плашат да кажат. Од две илјади години учат, како ѓаволот под прет текст на добри дела ќе ги излажи луѓето, ќе му поверуваат и примат белегот на ѕверот. Кој го нема белегот на ѕверот нема на може да купува и продава...
А иначе по нивниот Таламуд, таму немаат нов завет а само стариот и разработка и толкување околу него, дел екстремни/Шулхан арух.../.
Со мој зборови главното им кажува на Рабинскот Суд, што направивте луѓе, толку се готвите а го преспавте настанот, први по вакцина во светот, 9 од 10 вакцинирани ќе умрат. Претседателот на судот, мислам дека заплаче.
10 од 10 ќе умрат. Eventually.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
929
Поени од реакции
1.739
Вакцините сеуште држат за смртност. Иначе заштита од инфекција веќе стасуваме на нивото од Израел.

Прегледај го приврзокот 306593
Едно под прашање. Дали има табели колку умираат вакцинирани не од ковид.
Не си ми јасен како размислуваш. односно размислуваш дефектно.
Знам тројца починати од мозочен удар после 2-3 месеца од 2 дози фајзер.
Кај ќе ги најдеш таквите починати во тие статистики кои ти ги сервираат.
Дали се важи ако почине вакциниран само со ПЦР тест позитивен, а не важи ако умре од срцев, мозочен удар, хипо-хипер гликемичен шок и други состојби.
Зошто мислиш дека тие табели се релевантни.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.324
Поени од реакции
57.032
jok...podnese ostavka Ilir, sega morashe i Venko...lesno ke beshe ako bea kauri
У Северна првиот филтер е - дали имаш врски (роднински, партиски...). Па после е дали си каур. Па тек после неколку филтери, доаѓа - дали си способен.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
1.413
У Северна првиот филтер е - дали имаш врски (роднински, партиски...). Па после е дали си каур. Па тек после неколку филтери, доаѓа - дали си способен.
Поточно првиот филтер е дали имаш влашко потекло од минимум еден родител посебно од мајчина страна па после одат останатите услови.
Автоматски споено мислење:

Од каде ?
Едит : Готово, видов доволно.
Претпоставувам по името и презимето најмногу ти влече на Украина така?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.599
Поени од реакции
11.680
Едно под прашање. Дали има табели колку умираат вакцинирани не од ковид.
Не си ми јасен како размислуваш. односно размислуваш дефектно.
Знам тројца починати од мозочен удар после 2-3 месеца од 2 дози фајзер.
Кај ќе ги најдеш таквите починати во тие статистики кои ти ги сервираат.
Дали се важи ако почине вакциниран само со ПЦР тест позитивен, а не важи ако умре од срцев, мозочен удар, хипо-хипер гликемичен шок и други состојби.
Зошто мислиш дека тие табели се релевантни.
problemot e sto ti kazuva zvanicno 3 dena, ama toa za mladi, da ne idat na bolovanje... a star sto e penzioner ke mu kaze tu i 20 dena pazi se... ova mislev za problemi so vakcini i crce, a za mozochen udar ne znam..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.270
Поени од реакции
18.309
караџоски да го стават да ве дотера у колосек вас антиваксерите :misticen:
...доста веќе, не си смешен, само се бламираш, како недопечен колач си!
што воведе мој термин, здравствени картици и тон срања да не можеме да се лечиме.
...ако знае што е тоа и што бенефит се има, еве на!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.515
Поени од реакции
19.532
...доста веќе, не си смешен, само се бламираш, како недопечен колач си!

...ако знае што е тоа и што бенефит се има, еве на!
еве кажи ми што бенефит се има? освен десетици милиони евра потрошени на нешто што никогаш не можеше да се имплементира и никогаш не профункционира, и тоа што уште чека народот со месеци за мој термин за да се прегледа кај специјалист. И после ќе цивкате не чинело умирале луѓе...
 
Член од
28 март 2021
Мислења
135
Поени од реакции
227
Еве јас прележав Ковид и сум вакциниран со две дози и сум загрижен за себеси. Зошто почетниот наратив беше дека ако се вакцинираш ќе се спасиш за постепено да се смени дека можда ќе треба да се прима трета а најверојатно и четврта вакцина.
Па за кој кур ја примав прва и втора? За да не умрам од КОВИД? Па јас веќе еднаш го прележав од нога. Алфа не ме кутна. Делта демек појак а? Антителата од Алфа не помагаат. Морало вакцина.
Ајде и вакцината ја примив.
Во Маркет, во Банка, во Пошта, на Бензиска, во Кино, на секој ебан затворен простор носам маска. ЗА КОГО?
Дали јас претставувам опасност со Природен имунитет и две бустер дози или па треба да се пазам и внимавам со Природен имунитет и две бустер дози?
Зашто ја носам ебаната пелена преку уста? Да се солидаризирам со некого? Демек пак можам да се заразам а? Само ќе го поминам полесно.
Ете и тој наратив сакам да го искусам. Сакам да се заразам за да го кренам имунитетот и да ги активирам антителата во мене. И ШТО ПОСЛЕ? После два пати прележан Ковид и 2 вакцини пак ќе треба да носам маска? За кого тогаш? За да не се заразам трет пат?
Исто, прележан октомври 2020, вакциниран со втора доза 14 јули. Ја прележав на нозе, за два дена. Моите сите се вакцинирани дома, зошто уште да носам маска?
Истово ме мачи, наративот беше, вакцинирајте се да се вратиме во нормала, се вакциниравме за да се вратам во нормала и да не носам маска затоа што ми смета и ја мразам, не поради друго. Зошто пак ист наратив за маски?
Исто не се согласувам со фашистичкиве мерки за влез, како вакцниран и прележан, апсолутна глупост е да забрануваш влез на луѓе кои одбиваат вакцина било каде, рамно на фашизам, вакцинирање треба да биде доброволно а ако веќе идат дека мора, тогаш направи ја вакцината задолжителна.
Работам како продавач и не носам маска ни внатре и кој сака нека дојде и нека ми каже нешто, нема да носам маска, нека ме казнат ако сакаат затоа што меркиве веќе стануваат шизофрени.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.270
Поени од реакции
18.309
еве кажи ми што бенефит се има? освен десетици милиони евра потрошени на нешто што никогаш не можеше да се имплементира и никогаш не профункционира, и тоа што уште чека народот со месеци за мој термин за да се прегледа кај специјалист. И после ќе цивкате не чинело умирале луѓе...
... и да ти пишам/кажам, џабе, се научив да се воздржам од коментар кога нема веќе смисла, изгубена надеж за поправка на соговорникот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom