Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.480
Поени од реакции
22.069
Можно ли е пискотниците да беа од луѓето што трчаа околу?Вакво нешто не сум видел у живот,ако ми верувате дел по дел би го сечел виновникот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.205
Поени од реакции
89.450
Греота, огромна трагедија. Проблем е и за и оние што преживеале, додека стигнат до Скопје, зборам за заболените од Ковид. Ужас, хорор, жал, па баш и на овој ден....

Од она што го кажаа на Канал 5 првичната претпоставка е дека пожарот избил поради преоптеретеност на електричната мрежа, што значи дека некој треба да сноси гоооолема одговорност и да летаат оставки. Нормално, неофицијално е ова, постои шанса и подметнат да е пожарот или некоја трета причина да има.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
544
Поени од реакции
466
Pozharot se shiril vo ramki na minuta, znaci od luge shto go gleale ova live, kazhuvaat deka samo shto pocnavme telefonita da gi vadime, pozharot pocna da se shiri od soba na soba.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.627
Поени од реакции
2.873
Ова карма ли е за толку години апашлук у државава, како знак у пм баш на денов на независноста да се издеси вакво нешто.
Дај неспособниве нека прогласат некој протекторат под ЕУ. Нека превземат таму државава немци, французи, и доста беше.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.881
Поени од реакции
8.054
Мува не ги лази. Изјавата ке биде нешто слично на - трагедија, ден на жалост, не може да се утврди што е проблемот сеуште.
После тоа ќе се заташка со помош од ботовите и тоа е тоа. Видена приказна 312929103 пати.

Јас паметам поплави кога имаше па сите овие што сеа релативизираат како сите се исти, беа ексерти за не исчистени ендеци и канализации. ВО уста да ве ебам, 100 пати полоши сте од власта. Гниди гнасни. Луѓе горат живи овие пробуваат по секоја цена да помогнат на сторителите.
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
2.297
Ова карма ли е за толку години апашлук у државава, како знак у пм баш на денов на независноста да се издеси вакво нешто.
Дај неспособниве нека прогласат некој протекторат под ЕУ. Нека превземат таму државава немци, французи, и доста беше.
Да беше карма, ќе се запалеа седиштата на вмро и сдсм и место 30тина невини луѓе жртви ќе имавме 30тина жртви министри/екс-министри/премиери/екс-премиери....
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.272
Поени од реакции
881
Неофицијално 35 мртви...
Од Лидер искочија со вест и за најмалку 39.. можно е да претеруваат , ама нема да ме чуди и толку да искочат на крај.Се работи за болни луѓе сепак , а и повредени од персоналот има..
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.726
Поени од реакции
23.357
Ова карма ли е за толку години апашлук у државава, како знак у пм баш на денов на независноста да се издеси вакво нешто.
Дај неспособниве нека прогласат некој протекторат под ЕУ. Нека превземат таму државава немци, французи, и доста беше.
Ако беше карма ќе изгореше собранието кога ќе беа сите 120 присутни и ќе носеа некој закон за дупење на народот. Вака изгинаа само невини луѓе кои ќе ги претстават во статистика, и ќе излезат со изјава дека научиле нешто од оваа трагедија.


Ни оставка мене не ме задоволува, само смрт на барем еден скот од било која политичка партија шо има дел од оваа кривица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom