Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.912
Поени од реакции
20.223
Добро пред да се исмевате, кажете му на човекот што се случува од премногу антитела, затоа што на Дејан Трајковски докторите му рекле да не ја прима втората доза АЗ, откако после првата доза, фати Ковид, па имаше огромен број антитела. Некаде 50% фазла од тоа што прават две дози Фајзер.
тенеке од фазла глава не боли, боље вишок него мањак. Мене паника ме фаќа што синофармот полека ми го снемува па станувам очаен за бустер да допунам тоа што ми фали у системот.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.400
Поени од реакции
13.485
тенеке од фазла глава не боли, боље вишок него мањак. Мене паника ме фаќа што синофармот полека ми го снемува па станувам очаен за бустер да допунам тоа што ми фали у системот.
Добро Рон извини вака што ќе те прашам, имаш некој сериозни здравствени проблеми што се плашиш толку?

Колку што знам, млад си, така?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.912
Поени од реакции
20.223
Добро Рон извини вака што ќе те прашам, имаш некој сериозни здравствени проблеми што се плашиш толку?

Колку што знам, млад си, така?
тенеке ја не се вакцинирам за себе него за општо добро, спасувам животи со тоа што се вакцинирам. Тоа значи дека помала можност имам да пренесувам и да предизвикам некому проблеми. Јас најмалце сум уплашен за мене него за тие околу мене кои се луѓе во години.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.183
Поени од реакции
4.915
тенеке ја не се вакцинирам за себе него за општо добро, спасувам животи со тоа што се вакцинирам. Тоа значи дека помала можност имам да пренесувам и да предизвикам некому проблеми. Јас најмалце сум уплашен за мене него за тие околу мене кои се луѓе во години.
Ова е прва вакцина во човештвото која се прима за да се спасат други животи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.912
Поени од реакции
20.223
Ова е прва вакцина во човештвото која се прима за да се спасат други животи.
секоја вакцина се прима за да се спасат туѓи животи, само саможивници не примаат вакцини.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.400
Поени од реакции
13.485
тенеке ја не се вакцинирам за себе него за општо добро, спасувам животи со тоа што се вакцинирам. Тоа значи дека помала можност имам да пренесувам и да предизвикам некому проблеми. Јас најмалце сум уплашен за мене него за тие околу мене кои се луѓе во години.
Аха значи оксиморонската порака која здраствените власти во светот ја шират си ја примил многу добро.

Да ги вакцинираме младите, за да ги заштитиме старите.

Настрана фактот што вакцините не штитат од инфекција, ти вакциниран можеш да имаш вирал лоад исто како невакциниран и да ги заразиш.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.576
Поени од реакции
17.773
Која логика е прележан, што има антитела да се вакцинира?
Нема логика, но ете се форсира на максимум.
Башка тоа пусулчето за прележан едниствено и единствено кај нас важи 45 дена, што секаде е 6 месеци.
Значи СИТЕ држави се ГЛУПАВИ, ние сме ВРВ. (тоа се вели слушај го Филипче)
Мое мислење, си прележал, антитела имаш -природно вакциниран, уживај. После одереден период (кога ќе секнат антителата) океј, може вакцина.

Ајде ние непрележани што примивме вакцини. На три месеци боцкање -нема шанса (мој став).
Него од работа, денеска бевме на систематски (фала богу се под конец), па и проверка на антитела (ИГГ и ИГМ).

Втора доза АЗ примена почеток на јуни месец, денес имам антитела 198 (реф. вредност 0.8 -Roche метода) . И ИГМ одеше во анализата, тоа фала богу си е 0 (нула).
Добро е што траат антителава, можеби векторските вакцини ќе обезбедат подолга заштита за разлика од мРНА. Ќе видиме, сеуште е рано да се збори.
Кај мене компаративно за три месеци имам пад на антитела за само 4 U/ml

Е сега, Делта и остали соеви и сегашната ефикасност на вакцината кон овие НОВИ соеви е друга работа. Малку разочарувачки, но тоа е.

Инаку блиски пријатели прележаа Ковид пред две недели.
Мажот вакциниран со АЗ, сопругата негова со Фајзер.
Како настинка им помина за една недела, ни ддимери им се покачија ни ништо, железо малце доле и се кренаа потполно на нозе. Како настинка го поминаа.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.183
Поени од реакции
4.915
секоја вакцина се прима за да се спасат туѓи животи, само саможивници не примаат вакцини.
Значи да се вакцинираме....за да ги спасиме саможивниците?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.711
Поени од реакции
5.994
Аутизмот или спектарот е развојна состојба и се појавува на мала возраст, се детектира околу 3 години, состојбата е последица на несоодветно развивање на одредени центри во мозокот, затоа често се прави спек скен да се утврди токму тоа, обично центарот за говор и разбирање страдаат. Тенеке може да развие други состојби соодветни на негови години но не и Аутизам. За Зурла, постои патерн кај овие луѓе, до сега е увидено дека тоа се добри души кои во еден момент согледуваат дека живеат околу психопати и развиваат комплетна недоверба кон се што им е кажано, равна земја е само почетна фаза која бргу се надминува, следно се НЛО и што светските влади кријат од нас, после се јудеомасоните и илуминатите како олицетворение на психопатите, па банкарскиот систем, па обично зиркаат и во марксизам во позрела фаза, па психоделици и тн. Мене ми е симпатичен оти со сигурност знам дека не е психопат што ми е лично побитно од фактот дека он мисли оти земјата е равна. Се надевам само кога ќе дојде во фазата за психоделици дека нема да заглави со печурките и пушење ДМТ па да спржи мозак туку ќе дојде кај мене да му дадам пејоте.
Важи Ботко ака @DaedaIus
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.912
Поени од реакции
20.223
Аха значи оксиморонската порака која здраствените власти во светот ја шират си ја примил многу добро.

Да ги вакцинираме младите, за да ги заштитиме старите.

Настрана фактот што вакцините не штитат од инфекција, ти вакциниран можеш да имаш вирал лоад исто како невакциниран и да ги заразиш.
тенеке и ти треба да се пелцаш, батали тоа што ти зборат на редит. Кога ќе те изгори сестрата у триаголникот душата на место ќе ти дојде и нема невротично да шеруваш студии тука.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.133
Поени од реакции
3.051
тенеке ја не се вакцинирам за себе него за општо добро, спасувам животи со тоа што се вакцинирам. Тоа значи дека помала можност имам да пренесувам и да предизвикам некому проблеми. Јас најмалце сум уплашен за мене него за тие околу мене кои се луѓе во години.
o_O
После толку време поминато, после толку примери и факти, не ти е малку незгодно вакви стари лажги да пишуваш.... нели ти во науката се повикуваше, а таму заклучоците се дека вакцината НЕМА врска со фаќање и пренесување, туку остана само со полесни последици ќе пројдеш. Значи терај ги старите т.е. за тие што се грижиш да се вакцинираат, а не од 1 година па до 60.

Се надевам штом излезеш од дома, маска носиш...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.400
Поени од реакции
13.485
тенеке и ти треба да се пелцаш, батали тоа што ти зборат на редит. Кога ќе те изгори сестрата у триаголникот душата на место ќе ти дојде и нема невротично да шеруваш студии тука.
Сега засега тоа нема да се случи.

Покасно откако ќе завршат со глупостиве со вакцинални пасоши, најверојатно, ако не излези нешто со вакцините.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.711
Поени од реакции
5.994
тенеке и ти треба да се пелцаш, батали тоа што ти зборат на редит. Кога ќе те изгори сестрата у триаголникот душата на место ќе ти дојде и нема невротично да шеруваш студии тука.
Тенеке е во фул мод фолија влезен, сега мисли дека го таргетираат да му нанесат Хавана синдром затоа што им го откри тајниот план на владите од сенка... Сега ќе оди во Врање на анти-ваксер собир со тие сумљивите порталчиња, YouTube каналчиња и Гордана Гоџо...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.400
Поени од реакции
13.485
Тенеке е во фул мод фолија влезен, сега мисли дека го таргетираат да му нанесат Хавана синдром затоа што им го откри тајниот план на владите од сенка... Сега ќе оди во Врање на анти-ваксер собир со тие сумљивите порталчиња, YouTube каналчиња и Гордана Гоџо...
Уште те лажат комунистите бе, во Врање одат проваксерите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom