Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.226
Поени од реакции
23.546
Ја мислам дека Рон дебело трола освен ако не е некоја од првите анофишал демо верзии на вештачка интелигенција со многу пропусти и цд-то го фрлиле у канализација онака од прва...отпадните води го исфрлиле до некое населено место...деците што се играат у околина го нашле...го бапнале у виндовс 95-ка и овој заживеал again...
и ти си еден од бившите сендвичи? Се реинкарнирате во антиваксери сега?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.335
Поени од реакции
5.218
проблемот сте вие што мешате политика кај што не и е место. Поготово вие вмровчиња што се боревте за сендвичи на времето. Вие све гледате преку призмата на политиката а после за здравјето. Филипче ви е непријателот а не вакцините, затоа сте тука на темава и лаете 24/7. Освен оние како тенеке и бафра што нема спас за нив. Не се вакцините проблемот, него вие.
Како да не мешаш политика кога мерките се апсолутно политички.
Еве, дај те молам кажи ми каде се спопукаа 2 милјарди (горе долу таа е сумата) помош од ЕУ за ковид „мерки“?
Во што?
Некоја општина маски да не делеше?
Министерство да не делеше?
Вакцините (кои голем дел беа донација и се' уште се тоа) да не ги купија случајно?
Респиратори да не има?

На крај, знаеш ова доаѓа патолошко малку.
ТИ и другарите СЛЕПО ги спроведувате мерките кои ви ги налага власта (овде вметни рандом власт, нека биде и од ВМРО за да ти е полесно и да не мислиш дека некој ги брани или напаѓа), а некој друг со здрав разум кога ќе ти каже еј дечко дај намали доживљај го напаѓаш дека е партиски определен и тоа го прави за политиканство. НЗС?

ЕТЕ, за да ти ја разбистрам тоа маглата во глава... НАЌЕ ЧУЛЕВ, звучи познато?
Имаше ли карантини во „негово време“? - Имаше.
ДАЛИ апсеа дете кое шеташе куче? - Апсеа.
ДАЛИ и тогаш неколку од нас (со три чисти во глава) викавме дека тоа не е во ред и дека овие се ненормални? - Да, тоа го правевме.
ДАЛИ и тогаш ти се залагаше за уште поголеми карантини и „мерки“ - ДА, се залагаше.

Епа како да ти кажам бе другар?
Не е проблемот во власта, таа се менува 30 години уназад (курто-мурто), проблемот е во луѓето како тебе кои упорно и викаат пеки, одлично, браво, супер, дај уште.

Не, дали е вмро или сдсм не ме интересира, ЗАЕДНО ебаа матер на здравството 30 години уназад и нормално дека сега има цирка 30 мртви денот.
Еби му матер ти на мерки и слично.

Искрен да бидам, освен Игор и пар ликови како него со вас другите не можи нормална дискусија да се води. Тие барем дебатираат со анализи, со линкови, со здраворазумска дискусија.
Ти го сведуваш маубетот на ааауууу баааууу вие небањатите, ауууу баууу вие антиваксери, аииии сите ќе ве вакцинираме дрн дрн дрн - и така во недоглед и така со секој член.

Налет друго, не си во право, ама тко да ти каже Ивана.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.226
Поени од реакции
23.546
Како да не мешаш политика кога мерките се апсолутно политички.
Еве, дај те молам кажи ми каде се спопукаа 2 милјарди (горе долу таа е сумата) помош од ЕУ за ковид „мерки“?
Во што?
Некоја општина маски да не делеше?
Министерство да не делеше?
Вакцините (кои голем дел беа донација и се' уште се тоа) да не ги купија случајно?
Респиратори да не има?

На крај, знаеш ова доаѓа патолошко малку.
ТИ и другарите СЛЕПО ги спроведувате мерките кои ви ги налага власта (овде вметни рандом власт, нека биде и од ВМРО за да ти е полесно и да не мислиш дека некој ги брани или напаѓа), а некој друг со здрав разум кога ќе ти каже еј дечко дај намали доживљај го напаѓаш дека е партиски определен и тоа го прави за политиканство. НЗС?

ЕТЕ, за да ти ја разбистрам тоа маглата во глава... НАЌЕ ЧУЛЕВ, звучи познато?
Имаше ли карантини во „негово време“? - Имаше.
ДАЛИ апсеа дете кое шеташе куче? - Апсеа.
ДАЛИ и тогаш неколку од нас (со три чисти во глава) викавме дека тоа не е во ред и дека овие се ненормални? - Да, тоа го правевме.
ДАЛИ и тогаш ти се залагаше за уште поголеми карантини и „мерки“ - ДА, се залагаше.

Епа како да ти кажам бе другар?
Не е проблемот во власта, таа се менува 30 години уназад (курто-мурто), проблемот е во луѓето како тебе кои упорно и викаат пеки, одлично, браво, супер, дај уште.

Не, дали е вмро или сдсм не ме интересира, ЗАЕДНО ебаа матер на здравството 30 години уназад и нормално дека сега има цирка 30 мртви денот.
Еби му матер ти на мерки и слично.

Искрен да бидам, освен Игор и пар ликови како него со вас другите не можи нормална дискусија да се води. Тие барем дебатираат со анализи, со линкови, со здраворазумска дискусија.
Ти го сведуваш маубетот на ааауууу баааууу вие небањатите, ауууу баууу вие антиваксери, аииии сите ќе ве вакцинираме дрн дрн дрн - и така во недоглед и така со секој член.

Налет друго, не си во право, ама тко да ти каже Ивана.
против кого се политички? према вмровците се политички? Паламудите овде оправате курци палци фајзери мајзери а све тој сендвич ви е у глава. Затоа сме дупка. И у ваше време болниците беа руинирани што не ги поправивте? Јадете трици тука само а ништо корисно не правите. Ебате ботовите ебате.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
221
Поени од реакции
440
проблемот сте вие што мешате политика кај што не и е место. Поготово вие вмровчиња што се боревте за сендвичи на времето. Вие све гледате преку призмата на политиката а после за здравјето. Филипче ви е непријателот а не вакцините, затоа сте тука на темава и лаете 24/7. Освен оние како тенеке и бафра што нема спас за нив. Не се вакцините проблемот, него вие.
Еве јас не сум ниту Вмро,ниту класичен антиваксер,ниту теоретичар на заговор,па сепак ги гледам вакцините како непромислена работа за болест која не е до толку опасна како што се лае по медиумиве.
Уствари вакцините се добро смислена работа,капиталистичка класика.
Успеаа армијата на аналитичари на Фајзер и другите компании да ги убедат глупите политичари,кои со зборови,кои со пари,па сега активно се пропагира цело време едно те исто:Вакцини,вакцини,вакцини....

Погледни што се случува околу тебе бе,не се занесувај како некое мало исплашено дете!
Автоматски споено мислење:

Како да не мешаш политика кога мерките се апсолутно политички.
Еве, дај те молам кажи ми каде се спопукаа 2 милјарди (горе долу таа е сумата) помош од ЕУ за ковид „мерки“?
Во што?
Некоја општина маски да не делеше?
Министерство да не делеше?
Вакцините (кои голем дел беа донација и се' уште се тоа) да не ги купија случајно?
Респиратори да не има?

На крај, знаеш ова доаѓа патолошко малку.
ТИ и другарите СЛЕПО ги спроведувате мерките кои ви ги налага власта (овде вметни рандом власт, нека биде и од ВМРО за да ти е полесно и да не мислиш дека некој ги брани или напаѓа), а некој друг со здрав разум кога ќе ти каже еј дечко дај намали доживљај го напаѓаш дека е партиски определен и тоа го прави за политиканство. НЗС?

ЕТЕ, за да ти ја разбистрам тоа маглата во глава... НАЌЕ ЧУЛЕВ, звучи познато?
Имаше ли карантини во „негово време“? - Имаше.
ДАЛИ апсеа дете кое шеташе куче? - Апсеа.
ДАЛИ и тогаш неколку од нас (со три чисти во глава) викавме дека тоа не е во ред и дека овие се ненормални? - Да, тоа го правевме.
ДАЛИ и тогаш ти се залагаше за уште поголеми карантини и „мерки“ - ДА, се залагаше.

Епа како да ти кажам бе другар?
Не е проблемот во власта, таа се менува 30 години уназад (курто-мурто), проблемот е во луѓето како тебе кои упорно и викаат пеки, одлично, браво, супер, дај уште.

Не, дали е вмро или сдсм не ме интересира, ЗАЕДНО ебаа матер на здравството 30 години уназад и нормално дека сега има цирка 30 мртви денот.
Еби му матер ти на мерки и слично.

Искрен да бидам, освен Игор и пар ликови како него со вас другите не можи нормална дискусија да се води. Тие барем дебатираат со анализи, со линкови, со здраворазумска дискусија.
Ти го сведуваш маубетот на ааауууу баааууу вие небањатите, ауууу баууу вие антиваксери, аииии сите ќе ве вакцинираме дрн дрн дрн - и така во недоглед и така со секој член.

Налет друго, не си во право, ама тко да ти каже Ивана.
За волја на вистината,ниту Игор не води здраворазумна доскусија.Он упорно цело време ја гледа работата од една страна.Џабе ти се статистики,анализи,научни трудови...
Мудрост треба,а мудроста он ја нема.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.335
Поени од реакции
5.218
против кого се политички? према вмровците се политички? Паламудите овде оправате курци палци фајзери мајзери а све тој сендвич ви е у глава. Затоа сме дупка. И у ваше време болниците беа руинирани што не ги поправивте? Јадете трици тука само а ништо корисно не правите. Ебате ботовите ебате.
Кого обвинуваш бе дечко? Знаеш ли со кого зборуваш?

Имаше уште еден глупак како тебе, не можам да се сетам на јузер - години се поминати, се заака да вика вмро вмро.

Му викам друже бе, многу силен вака како што не се знаеме... еве јас во вмро сум бил приведуван по станици, сослушуван од разно разни инспекторчиња и 300 други срања за кои не си ни свесен, за што зборуваме?
И знаеш што, го снема како дим од цигара.

Ајде ако си толку сигурен во мојата небањатост и сендвичарство да земиме јас и ти да излезиме тука со име, презиме, матичен број, адреса... па како што си има и полициски (да не речам удбашки) структури насекаде по нетов некој да земи да не провери. Може?

Да не испаднеш после ти со 2-3 членски и видео записи како висиш по митинзи и вееш знамиња, а јас сослушуван и малтретиран во тоа ВМРО време за кое пекаш.

Ти реков, имаш проблем со поимањето на светот на возрасните. Дамбле беше во право, бадијала е потрошено времето со тебе во објаснување бидејќи на крај се сведува на коментар хахахаха ќе те чипираме, хихихих вие небањати.

Добро, во ред.
Ти бањатиот и хранет со кавијар, повели вакцинирај се со 3 доза, слепо верувај на „системот“ - читај тука КОЈ И ДА Е на власт и терај магарето.

Ние останатите и понатаму ќе имаме свое јас и право на мислење кое од петни жили се трудите да го одземите под превезот на „општото добро“.

Со лесно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.226
Поени од реакции
23.546
Кого обвинуваш бе дечко? Знаеш ли со кого зборуваш?

Имаше уште еден глупак како тебе, не можам да се сетам на јузер - години се поминати, се заака да вика вмро вмро.

Му викам друже бе, многу силен вака како што не се знаеме... еве јас во вмро сум бил приведуван по станици, сослушуван од разно разни инспекторчиња и 300 други срања за кои не си ни свесен, за што зборуваме?
И знаеш што, го снема како дим од цигара.

Ајде ако си толку сигурен во мојата небањатост и сендвичарство да земиме јас и ти да излезиме тука со име, презиме, матичен број, адреса... па како што си има и полициски (да не речам удбашки) структури насекаде по нетов некој да земи да не провери. Може?

Да не испаднеш после ти со 2-3 членски и видео записи како висиш по митинзи и вееш знамиња, а јас сослушуван и малтретиран во тоа ВМРО време за кое пекаш.

Ти реков, имаш проблем со поимањето на светот на возрасните. Дамбле беше во право, бадијала е потрошено времето со тебе во објаснување бидејќи на крај се сведува на коментар хахахаха ќе те чипираме, хихихих вие небањати.

Добро, во ред.
Ти бањатиот и хранет со кавијар, повели вакцинирај се со 3 доза, слепо верувај на „системот“ - читај тука КОЈ И ДА Е на власт и терај магарето.

Ние останатите и понатаму ќе имаме свое јас и право на мислење кое од петни жили се трудите да го одземите под превезот на „општото добро“.

Со лесно.
иди си таму у политика коментирај си, сдс вс вмро остај ја темава без тие твои политички агенди. Како што гледаш не е у подфорум политика.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.335
Поени од реакции
5.218
иди си таму у политика коментирај си, сдс вс вмро остај ја темава без тие твои политички агенди. Како што гледаш не е у подфорум политика.
...
Ти реков, имаш проблем со поимањето на светот на возрасните. Дамбле беше во право, бадијала е потрошено времето со тебе во објаснување бидејќи на крај се сведува на коментар хахахаха ќе те чипираме, хихихих вие небањати.
:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 
Член од
22 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
548
Рон јас сум поголем проваксер и од тебе ама не се сложувам со твоите мислења.

Вакцината треба и мора да биде право на избор и не може да се наметнува на луѓе ако не сакаат.

Едноставно вакцината не штити од зараза и тебе ништо не ти менува ако мнозинството не е вакцинирано. Нивно право дали сакат да го ризикуваат своето здравје и здравјето на блиската фамилија.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
221
Поени од реакции
440
Кого обвинуваш бе дечко? Знаеш ли со кого зборуваш?

Имаше уште еден глупак како тебе, не можам да се сетам на јузер - години се поминати, се заака да вика вмро вмро.

Му викам друже бе, многу силен вака како што не се знаеме... еве јас во вмро сум бил приведуван по станици, сослушуван од разно разни инспекторчиња и 300 други срања за кои не си ни свесен, за што зборуваме?
И знаеш што, го снема како дим од цигара.

Ајде ако си толку сигурен во мојата небањатост и сендвичарство да земиме јас и ти да излезиме тука со име, презиме, матичен број, адреса... па како што си има и полициски (да не речам удбашки) структури насекаде по нетов некој да земи да не провери. Може?

Да не испаднеш после ти со 2-3 членски и видео записи како висиш по митинзи и вееш знамиња, а јас сослушуван и малтретиран во тоа ВМРО време за кое пекаш.

Ти реков, имаш проблем со поимањето на светот на возрасните. Дамбле беше во право, бадијала е потрошено времето со тебе во објаснување бидејќи на крај се сведува на коментар хахахаха ќе те чипираме, хихихих вие небањати.

Добро, во ред.
Ти бањатиот и хранет со кавијар, повели вакцинирај се со 3 доза, слепо верувај на „системот“ - читај тука КОЈ И ДА Е на власт и терај магарето.

Ние останатите и понатаму ќе имаме свое јас и право на мислење кое од петни жили се трудите да го одземите под превезот на „општото добро“.

Со лесно.
Другар знам дека Рон заслужува да биде шлапан како мало дете,ама џабе е.Џабе ти е и губење време и живци и се.
Со таквите како него најубаво лади си го,оти дечково стварно си пати од недостаток на интелигенција.Згора на се се инаети како некој ретардиран заостанат дебил.
Со опроштење,ама вистината е тоа.
Некој луѓе заслужуваат да бидат тепани како магариња.
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
606
Поени од реакции
2.668
и ти си еден од бившите сендвичи? Се реинкарнирате во антиваксери сега?
против кого се политички? према вмровците се политички? Паламудите овде оправате курци палци фајзери мајзери а све тој сендвич ви е у глава. Затоа сме дупка. И у ваше време болниците беа руинирани што не ги поправивте? Јадете трици тука само а ништо корисно не правите. Ебате ботовите ебате.
иди си таму у политика коментирај си, сдс вс вмро остај ја темава без тие твои политички агенди. Како што гледаш не е у подфорум политика.
Дечко, или си првокласен трол или си за жалење.

Покажуваш симптоми на неебица проследена со машка менопауза и психотично-параноично понашање.

Време ти е дечко да си излезеш од дома, па уз цигара или џоинт да подразмислиш малку што пишуваш и што имаш пишано досега.
 

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
561
Поени од реакции
1.523
Дечко, или си првокласен трол или си за жалење.

Покажуваш симптоми на неебица проследена со машка менопауза и психотично-параноично понашање.

Време ти е дечко да си излезеш од дома, па уз цигара или џоинт да подразмислиш малку што пишуваш и што имаш пишано досега.
Мислам дека е сексуално активен,купил од оние кукли на дување,ни дистанца ни корона мирна му глава...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.226
Поени од реакции
23.546
Му го прегоривте чипот! :vrtioci:
дамби, до утре ако сакам ќе се оправам со вас али гледам дека нема поента. Од вас и господ дигнал раце. Збирштина тролови кои немаат ништо попаметно во животот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.449
Поени од реакции
2.023
 

Kajgana Shop

На врв Bottom