Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.541
Поени од реакции
34.712
Чудно нема уште напишано Филипче за апрувалов од ФДА.
Очекував ударна вест да му е, може изморен е од кампањата па утре нате-нане ќе се испофали.
...а што ќе прави после со АЗ и кинеските антиковид вакцини што ги има куп, лисиц е тој, сега кога мерката ,,оооо кафано,, покажа одличен фитбек!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Не пишувај реферати за џабе, кое е чарето?
Ако во еден град се појави манијак што постојано силува млади девојки во вечерните часови ќе чекаш постојано да се појави нова и нова жртва и се така додека тој сам не се повлече а во меѓувреме девојките ќе ги лекуваш од трауми или пак ќе се организираш да го ловиш него?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Израел до сега 735 жртви на 1.000.000 а Шведска 1.438 на 1.000.000. Дупло. Ама ок, Шведска е супер Израел не баш.
Не се сили, не се сили, полека. Бројките ќе се сумираат на крај.

Еве сега ви почнува нов бран во Германија, ќе видиме како ќе помини. Колку вакцнирани има? Што ќе речат вакцинираните ако му речи Меркел мора маски сега, како што му рече Фаучи во САД?

Ги тераат луѓето сосила да се вакцинираат, ама тоа поминува само заради надеж дека ќе заврши сето ова и нема да се поболат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.636
Поени од реакции
34.894
Ако во еден град се појави манијак што постојано силува млади девојки во вечерните часови ќе чекаш постојано да се појави нова и нова жртва и се така додека тој сам не се повлече а во меѓувреме девојките ќе ги лекуваш од трауми или пак ќе се организираш да го ловиш него?
Остај филозофија, како ќе го ловиш и убиеш вирусот?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Не се сили, не се сили, полека. Бројките ќе се сумираат на крај.

Еве сега ви почнува нов бран во Германија, ќе видиме како ќе помини. Колку вакцнирани има? Што ќе речат вакцинираните ако му речи Меркел мора маски сега, како што му рече Фаучи во САД?

Ги тераат луѓето сосила да се вакцинираат, ама тоа поминува само заради надеж дека ќе заврши сето ова и нема да се поболат.
Има нов бран малце порано од очекувано. Повеќе дена за споредба со Македонија на пример има помалце жртви вчера 4 беа а 6-7 пати повеќе нови случаеви. Најголем дел хоспитализирани и жртви се невакцинирани. Иначе да има притисок на невакцинирани а за вакцинираните скоро све пуштено. Маски се носат внатре. 60проценти целосно вакцинирани.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Остај филозофија, како ќе го ловиш и убиеш вирусот?
Нема филозофија,собираш војска,дел влегува во Ватикан,апсиш еден куп сатанисти внатре а другиот дел од војската го пушташ во финансискиот центар на Лондон каде немаат пристап обичните граѓани.Ако ова го направиш за неколку месеци пандемијата ќе исчезне од целиот свет.Во меѓувреме се појави оваа информација а дали и колку е точна ќе покаже времето:https://realrawnews.com/2021/08/military-arrests-bill-gates/
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Еве ја новата реалност, моите омилени независни новинари. Вакциниран со две дози Модерна, која би требало да штити повеќе, беше на одмор во Мексико и сега ...

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Еве ја новата реалност, моите омилени независни новинари. Вакциниран со две дози Модерна, која би требало да штити повеќе, беше на одмор во Мексико и сега ...

А Кајл Калински, младото учениче на Кристал? Он е најдобар и најреален меѓу т.н независни левичарски новинари.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.834
Sakam da gi prasam ekpertive na forumov za mislenje sto mislat ili sto moze da kazat, mislam na tie sto se razbirast. Kaj mene na rabota eden kolega se vakcinira ko baagi fully vaccinated, e sega ima eden problem, ovie budalite prvata vakcina mu ja stavile fajzer a vtorata mu ja stegnale astra. Koga otide da bara certificate za vakcinava togas ja svatil greskata, ostaj toa duri ne bil ni na lista deka primil vakcina. Posle mu dale nekoj broj da se javi za pomos (help line) i se vrati na rabota raspanicen ne znaese sto da pravi, pocna duri i da se trese ko struja da go strese.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom